Hosszútávon nézve az ember úgy jár jobban, ha megházasodik, vagy, ha nem?
#1: A párkapcsolat és a házasság mindig is a gazdasági dolgokról szólt főként, aztán ha a hasznos mellé kellemes is társult az a bónusz volt, nem az alap.
Csak a mai hópihe generáció gondolja úgy, hogy neki minden IS jár és ultimate mindenben "flagship" társ kell neki, ha pedig valamiben nem felel meg az igényeinek (ami akár olyan téren is lehet, hogy később ő maga is változik), akkor lecseréli vagy a másik cseréli le őt, esetleg olyan téren romlik meg a viszony, hogy mindkettő a másik megszűnését kívánja, de el lehet jutni odáig is, hogy a halálát is.
A kérdezőnek válaszolva: Ez már ugyanolyan bicikli, mint maga az élet. Amilyen virágot szakítasz, olyat szagolsz, ahogy a régi öregek mondták. Ha találsz egy olyan nőt, mint Hetty Green, nem lesz szép, de nagyon sokat fogtok tudni spórolni. Ha viszont valami cicababa kell, akkor a gatyád is rámegy akkor is, ha valami dúsgazdag milliárdos vagy, nem véletlen, hogy ők is csak öregkorukra - mikor már égetni kell a felhalmozott vagyont - döntenek ilyesmi mellett, mert egy élet, sok évtized alatt felkopna nekik is az álluk.
#4: 1. Eleve ez így egy összegben nagynak tűnik, de ha a gyerekeid kicsit problémásabbak (nem betegség, simán csak elevenek, állandóan tönkreteszik a holmijaikat, összetörnek ezt-azt, iskolában rossz társaságba keverednek, stb.) már többszöröse lesz a végösszeg.
2. Ez az AirBnB-re használt CSOK-os lakás addig hangzik jól, amíg fel nem dob egy haragosod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!