Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha beleharaptam az ezüst...

Ha beleharaptam az ezüst érmémbe akkor már nem fogom tudni beváltani?

Figyelt kérdés
Egy 1 unciás ezüst érméről van szó. Beleharaptam hogy meglátszik két helyen rajta a fogam nyoma. Ebbe bele köthetnek később?
máj. 22. 12:06
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
69%

Tehát vettél valamit 14e Ft-ért és visszaveszik majd tőled 13.500 Ft -ért, miközben ha a párnában tartottad volna azt a 14e Ft-ot, akkor évek múlva is 14e Ft lett volna benne. Ez aztán befektetés, főleg, hogy az infláció elviszi a pénzt.


ez nem befektetés, a befektetés az amikor a befektetett pénzed után több pénzt kapsz vissza.

máj. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 A kérdező kommentje:

A befektetés lényege nem az hogy ugyan annyit kapjàl érte mint amennyiért vetted, hanem pont az hogy azzal véded ki a készpénz el inflálódását. Ez lehet egy ingatlan, egy földterület, részvény, befektetési arany stb.


Azt hogy most melyik éri meg vagy éppen nem azon természetesen lehet vitatkozni, de látszik hogy alapjaiban nem érted.

máj. 22. 16:37
 23/69 anonim ***** válasza:
Ebbe szerintem kezdj bele újra oké? Mennyi pénzt is fogsz kapni azért az érméért amit 14e Ft-ért megvettél? Mit is írtál?
máj. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 A kérdező kommentje:

"Ebbe szerintem kezdj bele újra oké? Mennyi pénzt is fogsz kapni azért az érméért amit 14e Ft-ért megvettél? Mit is írtál?"


Az aranyat ha megveszed akkor adott árfolyamom jutsz hozzá. És amelyik pénzváltó eladja ő mindig drágábban ad el mint amennyiért vesz. Ez az alapja a bevételüknek. De senki nem azért vesz aranyat hogy utána azonnal vissza is váltsa. Hanem hogy megőrizze az értékét a pénze. Mert 5-10 Stb év mulva a vételi ára is magasabb lesz mint amennyiért anno vette.


Képezd magad az arcoskodás helyett. Olvass utána.

máj. 22. 19:10
 25/69 anonim ***** válasza:

Ezt írtad nemde?


"Ennek az egy uncias ezüst érme esetben 14500 volt az ára és valaki 13 ezer akármennyiért veszik vissza."

Ezt te írtad?

Tehát mennyiért fogják visszavenni az érmédet?

máj. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 A kérdező kommentje:

"Ezt írtad nemde?



"Ennek az egy uncias ezüst érme esetben 14500 volt az ára és valaki 13 ezer akármennyiért veszik vissza."


Ezt te írtad?


Tehát mennyiért fogják visszavenni az érmédet?"


Ennyire autista nem lehetsz.... Tényleg nem érted mi a lényege? Tényleg leragadtál annál a ténynél hogy adott árfolyam esetében olcsóbban vesznek mint amennyiért eladnak? Tényleg ilyen együgyű vagy bakker?

máj. 22. 19:57
 27/69 A kérdező kommentje:
A felvetés nem arra vonatkozott hogy mindenkor ennyi az ára hanem arra válaszoltam hogy szerinted nem ér semmit.
máj. 22. 20:01
 28/69 A kérdező kommentje:

"Segítek.


1millió forintnyi ezüst pont ugyanannyit ér ma, mint 1millió forintnyi arany."


Mivel nullára pontozott valószínűleg ő a tipik aluliskolázott akinek nehezebb az 1kg vas mint 1kg toll 🤣

máj. 22. 20:05
 29/69 anonim ***** válasza:
Te harapdálod az érmédet, akkor melyikünk az autista? :D
máj. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 A kérdező kommentje:

"Te harapdálod az érmédet, akkor melyikünk az autista? "


Hát az aki autista. Azért mert részegen valami hülyeséget csinál valaki még nem lesz az. De hogy újra és újra ugyan azt az ökörséget osztja valaki a leg minimálisabb tudás nélkül teljes magabiztossággal ott valami nincs rendben.

máj. 22. 20:53
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!