Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit tesztek félre havonta...

Mennyit tesztek félre havonta ha lakásra gyűjtötök?

Figyelt kérdés
Tudom, ez sok mindentől függ. Mi olyan 250 ezret, 500 ezerből. Ez a bevétel fele, de még mindig úgy érzem, hogy ebből kb sosem lesz saját ingatlan. Néha igy elszontyolódok, mert úgy érzem, hogy ez még mindig túl kevés és ennyivel semmire sem megyünk.

2023. febr. 11. 15:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ennyit raktunk félre. Azért az évi 3 millió (akár állampapírba is be lehet rakni, amíg a többi része összegyűlik)
2023. febr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Lassan öt éve rakok félre kb. évi 4-5 milliót egyedül, de pontosan ugyanott vagyok egy jobb környéken lévő, nem felújítandó, budapesti, 40-50 négyzetméteres paneltól, mint amikor nekiálltam... :)

Lassan megunom, a munkám 90%-ban végezhető otthonról, aztán veszek ebből a pénzből a szülővárosomban egy patika lakást...

2023. febr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2-es. Mit dolgozol, ha nem titok?
2023. febr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Szoftverfejlesztő vagyok. (Már olyan cikinek érzem leírni, mert ebben a kategóriában kis túlzással minden második ember az.)
2023. febr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1: eddig 2 misink van +7-8 honapnyi tartalekunk, a tartalekon kivul mi is allampapirba tettuk a pénzt.

2: en annak is mar annak is nagyon orulnek, ha 4 misit raknank felre egy evben, az kb az alom osszeg. Szerencsére mi videken lakunk, itt azert valamennyivel olcsobb. 40 misibol mar lehet csaladi hazat venni, de azt meg ugye fel kell ujitani. De ami a legnagyobb gondom, hogy mire odaerunk, hogy majd valamikod meg fogjuk tudni venni a 40 misis hazat, addigra sokkal tobbe fog kerulni, es megint nem lesz ra penzunk🤡🤡

2023. febr. 12. 21:00
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy szerintem a lakhatás bizony egy olyan dolog, ami nem fog (mostanában) kielégítően működni piaci alapon, mert kb. mindenhol probléma jelenleg a fiatalok lakhatása. Gazdasági értelemben abszolút liberális vagyok, de ami szerte a világban megy, az erős állami beavatkozást igényelne. Most csak gondoljunk bele, hogy mi lett volna, ha az állam nem templomokra meg stadinokra ver el sok ezer milliárdnyi összeget, amit az építőiparba beletolt, hanem szépen megtervezett, gondosan kivitelezett lakótömböket épít az ország nagyvárosaiban és egy osztrákhoz hasonló bérlakás programot indít. Máris mérséklődne a kereslet az albérletpiacon, ami visszafogná a befektetési ingatlanvásárlást, ami pedig csökkenő árakhoz vezetne mind az államtól független albérleti, mind az ingatlanpiacon. De nem bakker, nekünk az a fontos, hogy 2x11 szerencsétlen milyen stadionban rúgja a bőrt...
2023. febr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ja igen, erre még akartam reagálni:


"1: eddig 2 misink van +7-8 honapnyi tartalekunk, a tartalekon kivul mi is allampapirba tettuk a pénzt."


Jól tettétek, most a 7 éves prémium papírt érdemes venni. Idő előtt is minimális "büntetéssel" ki lehet ugrani és jelenleg ez a legbiztonságosabb választás. Rengetegen hagyják a bankjukban folyószámlán aszalódni a pénzüket és így évente akár milliókat buknak az elmaradt kamatokon...

2023. febr. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, hitelben nem gondolkodtok? A ti esetetetkben 30%-os önerő simán összejönne, többi mehet hitelből.
2023. okt. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem, ennek oka az, hogy en keveset keresek, a parom bar tobbet, de minimalberre van bejelentve, tehat a bank szemeben eleg kockazatos ugyfelek lennenk.

Egyeblent a CSOK+ miatt emeltem ki a kerdest, kivancsi vagyok, hogy igy hogy valtoztak a tervek. Mi gyermeket nem tervezunk, szoval meg messzebb kerultunk csak a celtol.

2023. okt. 26. 11:47
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem azért ez a CSOK+ nem fog akkora hatást gyakorolni az árakra, mint az eddigi.

1. Ez csak új gyerekre felvehető, meglévőre nem.

2. Maximalizálva van az ingatlan ára, amire költhető.

3. Ez igazából egy kamattámogatott hitel (igazából olyan kondíciókkal, mint amikkel 2-3 éve ment egy hétköznapi lakáshitel), amiből gyerek születésnél engednek kicsit. Magyarul szépen hangzik ez, hogy 50 milliót lehet kapni, azt is 10%-os önerőre (ami elvileg CSOK-tól független, szóval nem is tudom minek emelték ki), de azért 50 milliónak a törlesztője egyáltalán nem kevés, alacsony kamat ide vagy oda. Ebből elég sok ember ki lesz zárva és most már tényleg csak az amúgy is átlagosnál jobban keresők támogatására lesz ez jó... Mindenki másnak maximum egy bankinál némileg kedvezőbb lakáshitelt jelent.

2023. okt. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!