Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy gyüjtötök valamire?

Hogy gyüjtötök valamire?

Figyelt kérdés
Ki hogy gyűjt egy adott dologra (pl. ház, esküvő, autó stb...), mi az ami bevált? Olyanokra gondolok, hogy pl ki hogy rak félre pl adott időnként x összeget, nem olyanra, hogy kevesebbek költ, vagy csak arra ami tényleg szükséges.

2021. szept. 30. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Probalok minel kevesebbet kolteni, aktivan teszek azert hogy egyre magasabb fizetesem legyen.


Nem szoktam huylesegeket venni de ha valaki olyan tipus hogy elszorja a penzt ha van, akkor annak erdemes honap elejen valahova nehezen elerheto helyre erakni a penzt, pld allampapirba

2021. szept. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
úgy, hogy nem költöm el.
2021. szept. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

Hó elejére be van állítva több automata utalás, azzal pakolom szét a különböző megtakarításokat. Babakötvények, Fundamenta, Malacpersely számla. Ez utóbbiról pár havonta beteszem a pénzt Máppluszba.


Így a mektakarításba szánt pénzt nem is látom, nem kalkulálok vele.

2021. szept. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük alap elmaradt infókkal:

Hány éves vagy, a karrieredet tudod-e magasabb szintre emelni, jelenleg mennyit kapsz s abból mennyi megy el ALAP szükséges dolgokra... stb.


Itt kezdődnek a dolgok.


Tizenévesen hennáztam, kisebb kézműves dolgokat csináltam (azt hozzáteszem, művészetire jártam),

később a magyar fizuból nem tudtam volna félretenni, ha nem osztozok másokkal a lakáson, így maradt plusz és amikor volt energiám, munka után szintén kézműves dolgok.

Volt pár rosszmájú kollega, akik a teraszról beleláttak pénztárcámba hónap végén... Mindig volt nálam nem kevés pénz, mivel sokszor a futár csak a munkahelyemen ért el, az egyre drágább és több alapanyagot pedig meg kellett fizetni.


Nem értette meg egyik rosszmájú, hogy pl nem hisztizni kell, mert X-Y 1000 vagy 2000 ft-tal többet kapott... basszus, ha csak valami gagyibb hobbit is csinálna, amire vevők, a többszörösét is bezsebelhetné, csak szegény alap 90-et nem üti meg IQ-ban.


Ami sok mindent takart a kárpitozástól a faragványokig.


Mikhez értesz?


Majd felmondtam, amikor elértem azt a határt, hogy többet kerestem az általam kedvelt, készített dolgokkal.


Másrészt amik fontosak:

Türelem, még ha évekről is van szó.

Pl sose vettem részletre/hitelre semmit, félretettem és vártam, sőt mire kigyűlt, tudtam venni jobb dolgot is, mint amit kinéztem gyűjtés elején. Ahogy idősödtem a karrier fejlődése által ez a várakozási idő egyre csökkent, mivel a bevételem nőtt.


Másrészt, logika, információk, felkészülés, szervezés/tettek mezeje.


Mindemellett pedig egy jó önismeret, mit tudsz kihozni magadból, adottságaidból, mikhez értéseidből, tudásodból, ezeket pedig lehet fejleszteni, bővíteni.

Lényegében az alapja az életednek te magad vagy,ahhoz pedig az önismeret elengedhetetlen.


Ui. : kezd azzal, hogy összeírod a havi FIX kiadásaidat.

Majd pár hónapig igenis figyeld meg magadat, jegyzeteld (táblázatba mai napig minden bevételem, kiadásom kezelve van), még ha 10 ft-ról is van szó, mindent írj le.

Majd vedd elő pár hónap után és csekkold le. Sok ember hajlamos hülyeségekre kiadni és észre se veszik.


Nekem pl az üdítő, energiaital (csak az íze miatt ittam) volt felesleges sűrű kiadás, az egészségem miatt se volt rossz ötlet letenni.

Így a havi minimum 25 alkalomból 1-2lett.


Nem is tudom, hogy bírtam fiatalabb koromban annyi cukrosat inni.


+a közérzetem is javult, amint letettem, kevésbé voltam s vagyok fáradékony.


Kicsi dolgokban kezd, aztán alakul, csak foglalkozz, gondolkozz a leírtakon.

Menni fog! Persze akarni is kell.

2022. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!