Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adnátok azért kevesebb pénzt...

Adnátok azért kevesebb pénzt egy esküvőn, mert a személyes céljaitok megvalósítására gyűjtötök?(távolabbi ismerősnek)

Figyelt kérdés
Nem szűkmarkúság, egyszerűen megterhelő lenne a fogyasztáson felül fizetni, mert ígyis nehéz spórolni. Viszont nem akarok rossz színben sem feltűnni

2022. jún. 14. 15:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Én el se mennék. Utálom az esküvőket, lesni hogy másoknak összejött az élet...
2022. jún. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Naa, azért ennél kicsit objektívabb álláspont érdekelne :D
2022. jún. 14. 15:22
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Annyit adnék, amennyit jónak látok. Ha nekik háromszor annyiba kerültem, az csak az ő rongyrázásuk.
2022. jún. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Mindenki gyűjt valamire, vagy hitet törleszt. Szerintem nem várható el hogy egy este alatt elkoltse a fizetése harmadát az ember (nászajándék, utazás, esetleg ruha, cipő ha éppen nincs).

Általában minél közelebb állnhozzank a pár annál többet szoktak adni ha megtehetik maguknak az emberek. Ha nem áll közel akkor legalább annyit amit fogyasztanak. Vacsora plusz italok 20-25 ezer, helytől függ és hogy bevihetnek-e italt. Ha nem álltok közel nem kell több.

Ők vállalták hogy lagzit tartanak, számba kell venniü hogy nem fog visszajönni a pénz.

2022. jún. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezért utálok esküvőre menni... Már olyan összegek röpködnek, hogy csak lesek, mennyi lenne az elvárás, és igen, ez már olyan, hogy nem tud az ember annyira jó pofát vágni hozzá, mert rohadtul hiányzik a kasszából. Távoli ismerősök esküvőjére pont ezért el se megyünk, nem is értem, ilyenek minek hívnak. Csak közeli barát vagy rokon lagzijára megyünk.
2022. jún. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%
Én simán egy fillért se adnék, mondd azt hogy nem tudtad hogy ez a szokás. :D
2022. jún. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Annyit érdemes ami nem vág haza anyagilag, ha meg sírnak hogy kevés akkor udvariasan megmondod ennyi fért bele, ha nem tetszik örömmel visszaveszed.
2022. jún. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez ennél összetettebb probléma és nem csak rólatok szól, hanem rólatok, a párról, a kapcsolatotokról és ha nem ismerős, hanem rokon, akkor a két család kapcsolatáról.


Pl. Nekem írtó rosszul esett, amikor mi mindig azt nézzük, hogy anyósoméknak ne kelljen fizetnie semmiért (pl. étteremben, hívjuk nyaralni hasonlók), és akkor azt mondja, hogy ő nem engedheti meg magának, hogy a férjem szülinapjára engem és a férjemet is meghívjon, mert kell a pénz az új kapura, ezért csak a férjemet hívta.


Én meg nem újítottam fel a lakást, mert akkor nem volt pénzünk mikor beköltöztünk, helyette a férjem kérésére tök nagy ajándékot adtunk anyósoméknak.


Miután ez történt, onnantól én nem szívesen fizettem helyettük bármit, ráadásul örök tüske maradt és a viszony is megromlott.


Szóval, ha korábban segítettek és ők áldozatot hoztak értetek (mondjuk egy hónapig vajas kenyéren éltek), akkor szerintem ezt, ha elfogadtátok az ajándékot, akkor jó ötlet viszonozni, vagy legalább előre beszélni róla és később, ha elfogadják, akkor támogatni a másikat.


Szintén jobban megérthető, ha a célotok az első kétszobás lakás, és mindenen spóroltok, mintha a világ körüli út miatt nem adtok jelentős pénzt és az esküvő utáni hétvégén kétszer annyiért mentek wellness szállodába kipihenni az esküvő fáradalmait, akkor az mindenkinek rosszul fog esni.


Ugyanígy, ha családi szinten tartjátok a kapcsolatot, akkor családi szinten illik valahogy egyensúlyban lenni a segítségekkel, vagy legalább abban a tudatban, hogy a másik az én helyzetemben ugyanezt tenné.


Szóval ettől függ leginkább. Ha a másik inkább a saját céljaira gyűjtene, minthogy nektek adjon több pénzt, akkor szerintem teljesen rendben van. Ha ő kezét-lábát törné, hogy segítsen, akkor rakjatok picit többet a borítékba, nem azon a tíz-tizenötezer forinton fog múlni a lakásvásárlás.

2022. jún. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Egy esküvőn a meghívott vendégek az ifjú párnak 20-30eFt-jába kerülnek /fő. Te döntöd el, ehhez mennyivel szeretnél hozzájárülni, de amit látnod kell. ha időben (értsd, nem az utolsó pár napban) nem mondod le a részvételi szándékodat, akkor ennyit fizet utánad a pár (étel, ital, terem bérlet, dekoráció, stb.) és az egyéb szolgáltatókat mint fotós, filmes, ceremóniamester, ruha, gyűrű (hogy csak a nagyobb tételeket említsem) nem számoltuk bele az összegbe. Szóval ha megterhelőnek és egyben cikinek érzed a dolgot akkor inkább hetekkel vagy hónapokkal az esküvő előtt jelezd, hogy nem mentek. Ha ezt nem tetted meg, akkor nyeld le a békát és a személyes projektedet csúsztasd kicsit.
2022. jún. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9. Igaz, de az extrákrol nem a vendégek tehetnek. Ebben a szellemben kell esküvőt csinálni. Nem úgy hogy azt momdjuk hogy "jozsit hívjuk merrrt ő gazdag". Bár tudom hogy sokan így csinálják.
2022. jún. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!