Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 25 év alatti vagyok,így...

25 év alatti vagyok,így visszajár az szja. Hogyha egy munkahely nettó bérbe akar velem megállapodni,ezáltal az szja-t nem tudom visszaigényelni mit tehetek? Sajnos ez a második olyan munkahely,ami ezzel próbál lehúzni.

Figyelt kérdés

Megtehetik legálisan úgy tudom,pont azért,mert 25 év alatti vagyok.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2022. jún. 23. 14:55
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Azért kételkedem abba,hogy bruttó lesz a szerződésben,mert mikor mondta a nettót megkérdeztem,hogy rendben,de az szjat naluk vagy a navnál kell intéznem. Majd a nő közölte,hogy valamit nagyon félre értettem,mert nettóba fogunk megállapodni,ezáltal az szja-t nem tudom visszaigényelni,mert hogy nettó bérbe állapodunk meg. Egy könyvelő azt mondta,hogy megteheti,mert hogy ha nem fizeti be az szját,nyílván nem tudom visszaigényelni. De olyat nem tehet meg,hogy ha bejelent nem fizeti be. Nem? Ezért zavaros a sztori kicsit.
2022. jún. 24. 10:27
 12/12 anonim ***** válasza:

Az szerződésen NEM LEHET NETTÓ, csak és kizárólag BRUTTÓ. Az, hogy


"nettóba fogunk megállapodni,ezáltal az szja-t nem tudom visszaigényelni"


az totális hülyeség. Egyrészt az SZJA kedvezmény alanyi jogon jár, a különbség annyi, hogy a cég nem a NAV-nak, hanem neked fizeti ki azt. A cég költsége és a te bruttód nem változik.

Olyan lehet, hogy nem számolják az SZJA kedvezményt (a te kérésedre) és akkor jövőre az adóbevalláskor tudod visszaigényelni a NAV-tól.


Itt szimplán hülyének néznek és valószínűleg be sem fognak jelenteni. Nem szabad velük foglalkozni, hadd tűnjenek el a süllyesztőben!

2022. jún. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!