Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akit a munkahelye (pl. multi)...

Akit a munkahelye (pl. multi) biztosít magánegészségügyben, annak a béréből miért vonja le az állam a tb-t?

Figyelt kérdés
2022. jún. 23. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert az kiegészítő ellátás. Szerződés szerinti ellátásokat biztosítanak.

De NEM az alapellátást.

2022. jún. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Mert attól, hogy neked a céged milyen plusz juttatásokat ad, semmi köze hozzá az állami biztosítási rendszernek, te mint munkavállaló, biztosítotti jogviszonyod után ugyanúgy meg kell fizetned az adót, járulékokat, ami minden ellátásra jogosít (nem csak egészségügyire, hanem nyugdíjra, esetlegesen munkanélküli ellátásra)
2022. jún. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Azért fizessed a TB-t, hogy nekem is fizetve legyen. Mert munkanélküli vagyok és nekem alanyi jogon jár. Tehát én semmit nem dolgozok a TB-mért. Így van egyensúly az államban.
2022. jún. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Mert egy influenzával nem a magándokihoz mégy, hanem a háziorvoshoz. Meg mert ha baleset ér, akkor sem a magánmentő visz a magánklinikába, hanem az állami.
2022. jún. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
13%
Csatlakozok a 3ashoz - egy szintén munkanélküli
2022. jún. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!