Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 25 év alatti vagyok,így...

25 év alatti vagyok,így visszajár az szja. Hogyha egy munkahely nettó bérbe akar velem megállapodni,ezáltal az szja-t nem tudom visszaigényelni mit tehetek? Sajnos ez a második olyan munkahely,ami ezzel próbál lehúzni.

Figyelt kérdés

Megtehetik legálisan úgy tudom,pont azért,mert 25 év alatti vagyok.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2022. jún. 23. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Ez végtelenül egyszerű. A munkaszerződésbe BRUTTÓ bért kell írni, pontosan azért, mert a nettó sok dolog miatt változhat. Pl. akinek személyi kedvezménye van, annak kapásból 10 ezerrel több a nettója.


A bruttóból pedig már ki tudod számolni a nettót. Ha trükköznek, nettóval dobálóznak meg borítékban akarnak fizetni, akkor ott kell hagyni őket a francba, esetleg még jelenteni is őket a NAV felé.

Alapszabály, hogy adócsalókkal nem szabad üzletelni, mert ha a NAV-ot átvágják, téged is át fognak.

2022. jún. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Itt eleve az a baj,hogy közölte a nő mikor rákérdeztem,hogy az szja-t náluk kell elrendezni,vagy a navnál,hogy valamit félre értettem,mert a szerződés nettóra fog szólni,tehát ilyen esetben nem ját vissza szja
2022. jún. 23. 16:41
 3/12 anonim ***** válasza:

Valamit félreértettél.

A fizetés és a munkaszerzodes is mindig bruttó bérről szól.


Az lesz, hogy a nettó amiben az interjú során megallapodtok az lesz amit kézhez kapsz.

Ettől függetlenül bruttó bér lesz a szerzodesedben, és érvényesíteni fogják nálad az szja kedvezményt.

2022. jún. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Vagy be sem jelentik, esetleg csak minimálbérre.


Kérdező,ha jót akarsz magadnak, nem állsz tovább szóba ezekkel!

2022. jún. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem értettem félre. Az a baj,hogy a második cég ahova felvettek, de ilyen dolgok vannak.

Hála istennek mindig kiderül még szerződés aláírása előtt. Megkérdeztem egy könyvelőt,ő mondta,hogy legálisan megtehetik amíg 25 év alatti vagyok. Persze. Az lenne a legegyszerűbb,hogy szóba sem állok velük,de valamiből sajnos ennem kell nekem is

2022. jún. 24. 07:32
 6/12 anonim ***** válasza:

Meg kell mondani, hogy te BRUTTÓBAN mennyit akarsz. Aztán megnézni, hogy annyi szerepel-e a szerződésen. Ha igen, akkor rendben van.


Namost, ha ők nettóban beszélnek és pl azt mondják, hogy adnak nettó 300-at, akkor azt szépen visszaszámolod: normál esetben ez lenne 451 bruttó, viszont az SZJA kedvezmény miatt csak bruttó 368. Ha ez szerepel a szerződésen, akkor rendben, megkapod az SZJA kedvezményt és 300 lesz a nettó. Csak arról tudj, hogy amint betöltöd a 25-öt, ugyanezzel a bruttóval a nettód csak 244 lesz, nem 300!


Ha viszont azt mondják, hogy 300 a nettód és a szerződésen meg 368-tól kevesebb bruttó szerepel, akkor borítékban akarnak fizetni, ergo adócsalók, szóval mehet a feljelentés.

2022. jún. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nettóban akarnak szerződni. Mondván mindenkivel így csinálják pont azért,mert hogy az idősebbeknél ugye nincs szja visszatérítés,és hogy ne legyen balhé
2022. jún. 24. 08:36
 8/12 anonim ***** válasza:

Nettóban NEM LEHET szerződni! Pontosan a kedvezmények miatt nem.

És ha majd betöltöd a 25-öt, mit csinál? Meg fogja emelni a fizetésed, hogy a nettód ne változzon? Nem, dehogy fogja, a nettód lesz kevesebb.

2022. jún. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen. Tisztában vagyok azzal,hogy kell kinéznie egy szerződésnek. De megteheti,hogy nettóba állapodunk meg. Utána kérdeztem. Nyílván azért mert 25 év alatti vagyok. Engem az érdekel,hogy ilyenkor milyen jogaim vannak azon kívül,hogy nem írom alá, kihez fordulhatok ilyen esetbe.
2022. jún. 24. 09:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Megállapodhattok nettóban, de a szerződésen akkor is bruttó fog szerepelni. Ha neked az az összeg megfelel, akkor rendben, csak azt nézd meg, hogy jól számolták-e a bruttót és nem akarnak-e szürkén alkalmazni.
2022. jún. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!