Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha veszek egy terméket, ami...

Ha veszek egy terméket, ami visszaküldök 14 napos elállási jogommal, de nem akarjak utánvétesen átvenni...?(Tovább lent!)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tehát vettem egy terméket, de sajnos mégsem jó nekem, mert nem használhatom betegség miatt, de ezt nem olvastam el a webshopban, csak amikor megjött.

Nos ugye van 14 nap elállási jogom, Én ezt érvényesíteni akarom és a webshop mondta, hogy persze küldjem vissza, a költségek engem terhelnek, de utánvétesen nem veszik at, hanem utalják pénzt a vizsgálat után, hogy nem-e mást kuldtem, nem rongáltak stb.! Én utanvetesen vettem a termeket! Nincsen bankkartyam, a családban senkinek..

Kötelesek utanvetesen átvenni a terméket, vagy nekik van igazuk?


2021. máj. 2. 02:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelesek átvenni, az áfsz-ben biztosan le van írva, hogyan működik az elállás rendezése, szóval nekik van igazuk.
2021. máj. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelesek utánvéttel átvenni. Főleg azért nem, mert a törvény egyértelműen kimondja mennyi idejük van a fizetésre és ugye utánvét esetén azonnal fizetni kellene.
2021. máj. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor majd küldik a pénzt neked postán, vagy egyéb módon, ha nincs bankszamlád.


Minden esetben úgy fog eljarni a webshop, ahogy a saját aszf-je rendelkezik.


Szóval neki van igaza.

2021. máj. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

A szállítási költség mindenképpen a tiéd törvény szerint.

Utánvét meg azért nincs, mert előbb ellenőrzik, hogy a visszaküldött termék állapota milyen, illetve egyáltalán visszavehető-e.

El nem tudod képzelni, milyen sok olyan ügyfél akad, aki csak gondot jelent. Itt is lehet találkozni olyannal, hogy a kutya megrágta a cuccot, visszaveszik és hasonlók. Fehérneműket elvileg bontatlan csomagolásban sem kell visszavenni, egyedileg készülteket sem.

Az egyes cégek a vevő javára eltérhetnek, a 14 nap akár lehet 40 év is.

De az amit írsz, megfelel a törvényeknek.

2021. máj. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor az egyetlen veszteséged a postaköltség lehet!


Elálláskor, reklamáció esetén a probléma rendezése a következővel indul: te, saját költségeden visszaküldöd.

2021. máj. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen a válaszokat!

Mennyi idejük van visszafizetni a törvény szerint?

2021. máj. 2. 12:39
 7/13 A kérdező kommentje:
És ha nincsen szamlaszamom, akkor hogyan oldjam meg?????
2021. máj. 2. 13:35
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

"3. § (1) Ha a fogyasztó a 22. §-nak megfelelően eláll az üzlethelyiségen kívül kötött vagy a távollevők között kötött szerződéstől, a vállalkozás haladéktalanul, de legkésőbb az elállásról való tudomásszerzésétől számított tizennégy napon belül visszatéríti a fogyasztó által ellenszolgáltatásként megfizetett teljes összeget, ideértve a teljesítéssel összefüggésben felmerült költségeket is.


(2) A 22. §-nak megfelelő elállás vagy felmondás esetén a vállalkozás a fogyasztónak visszajáró összeget a fogyasztó által igénybe vett fizetési móddal megegyező módon téríti vissza. A fogyasztó kifejezett beleegyezése alapján a vállalkozás a visszatérítésre más fizetési módot is alkalmazhat, de a fogyasztót ebből adódóan semmilyen többletdíj nem terhelheti."


Ennek azért elég egyértelműnek kell lennie. Ha nincs számlaszámod akkor kiküldi neked pl. a vételárat postán.

2021. máj. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, de azért a rózsaszín csekknek elég borsos ára van. 30ezer Ft-ért kérnek 2500.-Ft-ot ha jól tudom.
2021. máj. 2. 15:12
 10/13 anonim ***** válasza:
És? Azt nem te fizeted...
2021. máj. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!