Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy viselitek, ha minden...

Hogy viselitek, ha minden fillért be kell osztani? Mennyire terhel meg titeket a spórolás?

Figyelt kérdés

A férjemmel évekig külföldön éltünk, ahol nagyon jól kerestünk - de meg is fogtuk rendesen a pénzt, ugyanis saját otthonra gyűjtöttünk. Nem éheztünk és nyomorogtunk, de nagyon a spórolás volt az elsődleges, gondoltuk, majd ha hazaköltözünk, kicsit elengedhetjük végre magunkat...


Na persze, mire hazaköltöztünk, úgy elszálltak az ingatlanárak, hogy nem sikerült annyira kész házat venni, mint eredetileg terveztük. Lekopogom, mert nincs hitelünk és viszonylag jól is keresünk - bár én nemrég jöttem csedre az első babánkkal -, de jó pár milliót rá kell még költeni a házra, mire kész lesz.


A lényeg, amitől nagyon elszoktunk külföldön, az az, hogy az árak ilyen borzasztó magasak a fizetésekhez képest. A kaja, a benzin, a szolgáltatások, bármit szeretne az ember, csak úgy röpködnek a 20-30 ezrek. Pláne, ha a házzal kapcsolatos dolgokról van szó, idei projekt lett volna a kerítés, hát leültünk a földre, amilyen árakat mondtak...


Van egy kis tartalékunk, amire úgy tekintünk, mintha nem lenne - munkanélküliség esetére -, mivel ehhez nem akarunk hozzá nyúlni, ezért szó szerint minden hónapban tologatjuk a dolgokat, sakkozunk, mit vehetünk és mit nem. Kifizetjük a rezsit, kaját, benzint, a kicsi dolgait és az egyéb beeső dolgokat, aztán kb. alig tudunk valamit venni a házhoz, spórolni pedig egyáltalán nem tudunk az utóbbi időben, nem tudunk hozzárakni a tartalékunkhoz. Mindig van valami, most a zár romlott el, azelőtt új szemüveg kellett, jogsit is el kellene kezdenem, a kocsi is rég romlott el, már várjuk, mikor jön ki valami rajta... Egyszerűen minden hónapban jön még a kötelezőkön felül valami 40-50 ezres pluszköltség.


És tökre nem haladunk előre, nem tudunk nagy dolgokra spórolni. Szóval megélünk, de ennyi, pedig világéletükben dolgoztunk, tanultunk, másodállást is vállaltunk...és azért így elég bosszantó a dolog.



2021. ápr. 3. 18:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

6 vagyok. Én is erre a lépcsőzésre gondoltam az alatt, hogy "erőn felül" vállaltátok.

Persze, tök jó érzés lehet saját, tehermentes családi házban élni, mint említettem nekünk is ez a cél, de egyelőre nem reális. Nem csak ki kell fizetni, a járulékos költségei is magasabbak, mint egy lakásé és ennek valóban ez az ára.

Ha az ember megalkuszik egy kisebbel, vagy egy lakással átmenetileg, akkor marad jogsira, marad életre, marad befektetésre, marad autóra, marad mindenre. Kényelmesebb az élet. Lehet tovább halmozni a megtakarítást, figyelni az ingatlan piacot és egy alkalmas időben lecsapni a számotokra legjobb ajánlatra. Így most nem éreznétek annyira kicentizettnek.

Én nem mondom, hogy rossz, ahogy ti csináltátok, de kétség kívül nehezebb...

Viszont én neked is azt javaslom, hogy igyekezz reálisan körbenézni és légy rá büszke, hogy 30 évesen ekkora saját házban éltek. Ez azért önmagában is bőven átlag feletti Magyarországon.

2021. ápr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol laksz hogy ilyen árak vannak, de gondolom a főváros közelében. Én vidéken nagyon nem ezt tapasztalom. Kerítés anyaggal, munkadíjjal, mindennel együtt számlásan volt durván 20 ezer/méter (a kaput nem számolom, az nyilván több). Nyilván nem a mittudomén milyen 3d fahatású fém csoda, hanem egy egyszerű téglamintás betonkerítés. Célnak teljesen megfelel. (és nem az 50% támogatással volt ennyi, még előtte) Egy zárcsere biztos nem dobja meg 40-50 ezerrel a havi kiadást. 8-10-12 ezerért lehet jó minőségű zárakat kapni, berakni mindenki be tudja, aki látott már csavarhúzót.


Egyébként miért mondod, hogy nem haladtok előre? Ha minden hónapban megcsináltok a házon valami apróságot 40-50 ezerért, vagy lesz jogosítványod, az nem előrehaladás? Így kell rá tekinteni, ha tudnátok félretenni, akkor ugyanezt a sok apróságot fizetnétek ki egyben, csak úgy látványosabb lenne az előrehaladás.

2021. ápr. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%
Én nem jöttem volna haza - nem tudom hol éltetek mondjuk a tippem Németország - mivel nincs ebben az orszagban semmi olyan ami miatt megérné. Minden iszonyat drága, a munka minősége harmadrangú, az ingatlanárak nincsenek szinkronban a fizetésekkel és az életminőségggel amit az ország tud adni. Elég megnézni mi megy az egészségügyben itt és Németországban, mennyi a beteg/milyen ellátást kapnak/hányan halnak meg. Inkább egy társasházi vagy kertkapcsolatos kisebb lakás 2,5 szobás Németoszagban kisebb településen 50-70 km vonzáskörzetben nagyobb településtől, mint családi ház Budapesten.
2021. ápr. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
94%

Az a helyzet, hogy Magyarországon az, hogy egy család egy normális családi házban hitelmentesen él, nem megoldható egy közepes fizetésből. Ez nem új helyzet, régen sem volt jobb. Az ingatlanárak valóban felmentek az utóbi években, de a fizetések is. Régen azért volt sokmindenkinek relatíve szebb/jobb/nagyobb háza, mert nem kellett egy csaptelep felszereléséhez is szakembert hívni, sokkal kevesebbet költöttek munkadíjra. Egy zsalutégla/festett fém kerítést pár hétvége alatt megcsináltak a haverokkal/szomszéddal ingyen, max pár sört meg kaját kellett nekik venni (meg nyilván néha segíteni náluk is). Egyébként nem néztétek meg, milyen ingatlant tudtok venni, mielőtt hazajöttetek? Miért jöttetek haza ezzel együtt is?


Egyébként egy kertes ház, illetve egy jogosítvány, na meg az autó nem olyan "alap" mint az hogy legyne tető a fejetek fölött, vagy ne haljatok éhen. Ez bizony olyna luxus, amihez vagy sokat kell keresni, vagy le kell mondani sokmindenről. Nálunk sincs se szauna, se medence a házan. Van akinek ez is alap lenne, de sokmindenkinek nem. Úgyanígy nem alap a kertes családi ház megléte sem, azért bizony tenni kell.

2021. ápr. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező.

Egy kerítés meg csinálásához nem kell egyből szakembert hívni, mert ti is meg tudnátok csinálni. Az interneten rengeteg videó van erről pl.. youtube.

Meg veszítek hozzá az alapanyagot és meg csináljátok, persze több óra videó nézés után.

Én pl.. saját magamnak csináltam meg a lambériázást.

Hidd el hogy ma az országban, már egyre többen csinálják ezt, mert ha maguk csinálják és nem egy szakember akkor nagyon sok pénzt meg lehet rajta fogni.

2021. ápr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Kedves 15-ös, van, amit bevállok és van, amit nem. Soha még csak hasonlót sem csináltunk. Látom, hogy mit kókánykodnak össze az emberek azzal, hogy maguknak csinálják a házukat, én beismerem, hogy nem, vagyok benne biztos, hogy normálisan(!) még tudunk csinálni egy kerítést, az meg kicsit luxus, hogy kidobjuk a pénzt az anyagra - ami szintén aranyárban van -, és legyen egy görbe, omlós, sz*r kerítésünk.


Azért ez nem egy laminált padlózás vagy festés.

2021. ápr. 8. 20:01
 17/21 anonim ***** válasza:
97%

Én meg még a laminált padlózást meg festést se csinálom magam, ezek nem véletlenül szakmák, nem youtuberól megnezem aztán megcsinálom.

Egy kerítést meg csináljon meg mondjuk egy olyan ember, aki lehet életében sem csinált szakmunkát? Magamból indulok ki..

Ez olyan mintha egy életében nem főzött embert beállítasz egy Michelein csillagos étterembe főzni..

Nekem is volt nemrég majdnem ugyanilyen kérdésem, engem is betalált ez a youtuberól csinálj meg mindent figura, de nem érti meg hogy ehhez hogy valakia youtuberól kókányolni tudjon is kell valami alap gyakorlat vagy legalább ügyesség.

De amúgy is mi is épp kerítést csináltunk tavaly, a 45 éve hegesztéssel foglalkozó szaki 2 napig kinlódott a nagykapu meg a kicsi hegesztésével. Majd mi akik azt se tudjuk mi az a hegesztés majd mi állunk neki

Ahhoz tényleg drága az anyag, hogy az ember tönkrevágja..Igen meg lehet otthon csinálni, láttam már én is toldozott kaka redőnyt, 2 év után repedő kerítés lábazatot, úgy lerakott laminált padlót hogy rések vannak meg el van csúszva, csíkos festést stb..Olyan albiban laktunk ahol ilyen youtube szaki volt a tulaj, na ott is ilyen volt minden. Szétcsúszott laminált, ferde szekrény, foltos festés társai..

2021. ápr. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
91%

Engem nagyon, de próbálok pozitívan hozzá állni de nehéz. Az nyugtat hogy majd vmi nagy ötletem lesz és sok pénzem lesz :D de ez csak álmodáz. Viszont nem kéne nagyon ezeken aggódni.


Még saját házam sincs és bele gondolni is rossz hogy vajon mikor lesz... De az alkohol segít és egyszer csak jól alakulnak a dolgaim xd csak hogy ne aggódnak annyit, nem vagyok alkesz mielőtt vki leppntozna

2021. ápr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
18%
konkrétan még sosem kerestem ilyen sokat mint a covid alatt és a legtöbb ismerősöm is így van ezzel, szóval most nagy lehetőségek vannak csak élni kell velük
2021. ápr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%
Mi is most vettünk házat, sajnos nem kaptunk annyi hitelt amit szerettünk volna, így lett egy plusz tartozásunk is. Jelenleg 80 ezer forint tartalék pénzünk van, amihez hozzá is kell nyúlni, sajnos teljesen felújítandó házat vettünk, és nem sietünk van hol laknunk, de nekünk a vásárlás is sakkozás, tegnap például vissza tettem a boltba a mirelit pizzát, nem tartottam annyira fontosnak hogy 800 ftot fizessek érte. Szóval most ennyire spórolni kell. De egyszer talpra fogsz állni, ahogy mi is. Nem könnyű ennyi fizetésből megélni, rendezni a házat, az autót fenntartani, a gyereknek ha kell valami szükséges de hidd el vannak rosszabb körülmények között élő emberek is. Lényeg legyen egészség és munka. 28n
2021. ápr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!