Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy viselitek, ha minden...

Hogy viselitek, ha minden fillért be kell osztani? Mennyire terhel meg titeket a spórolás?

Figyelt kérdés

A férjemmel évekig külföldön éltünk, ahol nagyon jól kerestünk - de meg is fogtuk rendesen a pénzt, ugyanis saját otthonra gyűjtöttünk. Nem éheztünk és nyomorogtunk, de nagyon a spórolás volt az elsődleges, gondoltuk, majd ha hazaköltözünk, kicsit elengedhetjük végre magunkat...


Na persze, mire hazaköltöztünk, úgy elszálltak az ingatlanárak, hogy nem sikerült annyira kész házat venni, mint eredetileg terveztük. Lekopogom, mert nincs hitelünk és viszonylag jól is keresünk - bár én nemrég jöttem csedre az első babánkkal -, de jó pár milliót rá kell még költeni a házra, mire kész lesz.


A lényeg, amitől nagyon elszoktunk külföldön, az az, hogy az árak ilyen borzasztó magasak a fizetésekhez képest. A kaja, a benzin, a szolgáltatások, bármit szeretne az ember, csak úgy röpködnek a 20-30 ezrek. Pláne, ha a házzal kapcsolatos dolgokról van szó, idei projekt lett volna a kerítés, hát leültünk a földre, amilyen árakat mondtak...


Van egy kis tartalékunk, amire úgy tekintünk, mintha nem lenne - munkanélküliség esetére -, mivel ehhez nem akarunk hozzá nyúlni, ezért szó szerint minden hónapban tologatjuk a dolgokat, sakkozunk, mit vehetünk és mit nem. Kifizetjük a rezsit, kaját, benzint, a kicsi dolgait és az egyéb beeső dolgokat, aztán kb. alig tudunk valamit venni a házhoz, spórolni pedig egyáltalán nem tudunk az utóbbi időben, nem tudunk hozzárakni a tartalékunkhoz. Mindig van valami, most a zár romlott el, azelőtt új szemüveg kellett, jogsit is el kellene kezdenem, a kocsi is rég romlott el, már várjuk, mikor jön ki valami rajta... Egyszerűen minden hónapban jön még a kötelezőkön felül valami 40-50 ezres pluszköltség.


És tökre nem haladunk előre, nem tudunk nagy dolgokra spórolni. Szóval megélünk, de ennyi, pedig világéletükben dolgoztunk, tanultunk, másodállást is vállaltunk...és azért így elég bosszantó a dolog.



2021. ápr. 3. 18:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
38%
Minek jöttetek haza? Minek vettetek romhalmazt? Miért nem vettetek rendes házat kevés hitellel?
2021. ápr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Én vagyok a kérdező, kedves első, és nem azt kérdeztem, amiről te beszélsz.


Mellesleg nem romhalmazt vettünk, hanem egy elég jó állapotú házat, csak van még vele némi meló. Nem hiszem, hogy most előrébb lennénk, ha havi 50 ezret még hitelre is elő kellene teremtenünk.

2021. ápr. 3. 18:42
 3/21 anonim ***** válasza:
11%
sosem kerestem ilyen sokat mint az utóbbi hónapokban, és az ismerősi körben is ezt látom. nagyon berobbant a gazdaság, szóval nincs spórolás
2021. ápr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
61%

Engem nagyon. Pedig jól keresünk, nem azért spórolunk mi sem, hogy ennivalóra legyen. Én elég szegény családból származok, szóval ez hogy a férjemmel 600e felett keresünk ketten nekem már jó.

Kiadásaink nem hatalmasak, rezsi hitellel együtt kb 150e, kajára megy el még kb 90. Szóval marad azért bőven..

De én is sok nagy dolgot szeretnék: új autót a 17 éves kocsink helyett legalább kb 3 millió egy pár éves használt, új fürdőszobát mert az az ami nincs a házunkban felújítva egy kb 15 éves fürdőszoba van, csak a mosdópultot csináltuk semmi mást, az is vagy 2 millió, és van 1.4 millió diákhitelem amit ki szeretnék egyben vagy pár összegben pörgetni.

Ez 7 millió forint, és semmi rengeteg dolog.

Ja és kellen egy új laptop, mert ami van kb 6 éves elég ótvar már, bár múlthéten kaptam munkahelyen egy vadiúj Applet és használhatom természetesen privát célra és hozhatom haza is , így ezt most lehet hagyom is, bírja ameddig bírja a privát.

Meg akarok egy Dyson porszívót is, mert vettem egy 40 ezres Electroluxot ilyen vezetél nélkülit de nem igazán jó, mégis akarok egy Dysont egyszer már lemondtam róla.

A gyereknek új ágy kellene mert kinőtte, trambulin kellene neki még..

Szóval.. 10 misinek most simán oda tudnék vágni..

És persze mellette azért ruha meg ez az is kellhet néha, és tényleg mindig van valami ami bekrepál vagy valami nekünk is és plusz kiadás lesz.

Szóval ennyi mindenre tenni félre folyton már én se bírom lassan követni..

A covid miatt nyaralni nem voltunk tavaly se és idén se, arra ott csücsül 500e félretéve, mert akarnánk menni amúgy, szóval azt nem akarom elkölteni, de legalább most arra nem kell félretenni..

Én kajak nem tudom más hogy csinálja, csomó ismimnek új autó, szép ház felújít éjjel nappal, nyaral, drága ruhák, minden..

2021. ápr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
hitel :) az ország jó része úgy el van adósodva mint még soha
2021. ápr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

Elég jól keresünk, de sosem felejtem el honnan jöttem, így ehhez képest viszonylag szerényen élünk. Megvan határozva egy keret, amit fixen félreteszünk, így bár élhetnénk sokkal lazábban is, nem tesszük.

Magyarországon szedtük össze egy lakás árát, amiből van még hitelünk ugyan, de lassan kifizetjük. Biztonsággal tudunk létezni a hitelünkkel, nem ördögtől való. Nincs egyelőre saját autónk, mert mindketten cégessel járunk. Nem a legújabb divat szerinti sem a fürdőszobánk, sem a konyhánk, de a maga 10 évével abszolút élhető és nekünk családi ház a cél, így nem költünk már rá.

Szóval ami a különbség kettőnk között, hogy nagymértékben takarítunk meg, így nem pofon egy vártlan 30-40 ezres kiadás.

Házat szeretnék, családot tervezünk, azzal együtt majd autót, amikre most úgy tűnik sosem lesz elég pénzünk, pedig lesz, csak áldozatokkal és kitartással.

Első hallásra nekem úgy tűnik erőtökön felül vásárolhattatok ingatlant. Én a kis lépésekben hiszek és a lassú utolérésben.

Viszont ha körbenézek én szerencsésnek tartom magam. Tök jó körülmények között élünk, kényelmesen, a szíjat magunk miatt szorítjuk, nem kényszerből, nincsenek költséges hobbijaink, stb. El fogjuk érni a céljainkat. Vannak keserűbb napok, de alapvetően pozitívan szemlélem a dolgokat.

2021. ápr. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

"Megvan határozva egy keret, amit fixen félreteszünk, így bár élhetnénk sokkal lazábban is, nem tesszük."


Mi mindig így éltünk, nekem is ez volt a normális, de az utóbbi időben - pláne, mióta a kicsi miatt kiesett havi 100 ezer forint - úgy érzem, egyszerűen nem megy a dolog, pedig semmi extra dologra nem költünk.


Azt sem hiszem, hogy erőn felül vettünk házat, egy sima 100 nm-es jó állapotú, de azért némi felújítást igénylő családi ház hitelmentesen, ezt 30 évesen nem érzem luxusnak közel 12 évnyi megfeszített munka után.


Én inkább azt érzem, hogy az árak vannak iszonyatosan elszállva a fizetésekhez képest, bármit szeretne venni az ember. Mondom, idén terveztünk kerítést csináltatni, mert az tényleg nem várhat, egy sima zsaluköves, lefestett kerítés méterére mondták 30 ezret(!) számlával csak munkadíjra (!). Egy méterre. De ebben még nincs benne az anyag, nincsenek kerítésbetétek. Ha a felét visszaadja az állam, akkor is iszonyat ára van.


De most mondhatnám azt is, hogy még nincs jogsim, szeretném elkezdeni, nem nagyon húzhatom már tovább, egy óra vezetés konkrétan 5000 forint. Plusz a tanfolyam, még az eü-i, még a forgalmi vizsga, esetleg pár plusz óra, ha nem sikerül elsőre és már 350-400 ezer forint. Basszus, azért az fél év alatt havi 50-60 ezer forint csak jogsira.

2021. ápr. 3. 19:57
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez az átlag középosztálybeli élet Magyarországon... sokaknak ez is elérhetetlen, hogy 30 évesen 100 négyzetméteres házban üljenek 1 gyerekkel. Sokkal többen vannak, akiknek 40 éves korukra lesz saját ingatlana, és ugyanúgy geccsolnak hosszú évekig, mint ti. Ezzel nem kicsinyíteni akarom az erőfeszítéseiteket, de legyetek hálásak azért, amitek van, mert sok magyar fiatal álmát élitek.
2021. ápr. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
50%
Kihagytatok egy lépcsőt (kb 60 nm-es lakás, ami amúgy három embernek doszt elég lenne). Ez az ára.
2021. ápr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
29%

Lakjon lakásban a halál... 6 vagyok, 8 évig éltünk lakásban, még gyerek nélkül, soha az életben nem szülnék oda gyereket, lehet megsértődni meg lepontozni, de az egy láger gyerek nélkül is, gyerekkel bele se gondolok..

Persze a Kovács Pistike is felnőtt a Havannán tudom, de köszi nem..

2021. ápr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!