Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » MPL kézbesítője ellopta a...

MPL kézbesítője ellopta a csomagom? Részlet lentebb.

Figyelt kérdés
Magyar Postától rendeltem egy terméket. Küldeménynapló így néz ki: Felvétel, Felvétel, Szállítás, Feldolgozás, Felvétel, Felvétel, Kézbesítés. Ide-oda szállítják: Országos Logisztikai Központ, Csomagkézbesítő Bázis, Csomaglogisztikai Központ. Kézbesítés az utolsó bejegyzés, mellé ez van írva: "A küldemény a kézbesítőnél van". Kaptam egy automatikus SMS-t is, hogy aznap szállítják 8-17 óra között és telefonálnak mielőtt odaérnek. Sajnos nem telefonáltak, nem jött meg a csomagom. Szerintetek ellopta a "kézbesítő"?

2020. dec. 5. 23:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Lusta volt kivinni / nem volt már rá ideje. Majd kiviszi a következő munkanapon.
2020. dec. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%
Ahogy az első írja. Ellopni nem fogja.
2020. dec. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem rég olvastam egy cikket, hogy a Magyar Postának idén még a tavalyi csúcsforgalomnál is 30%-al több csomagja van, nem nagyon győzik - ember meg kevés.

Könnyen lehet, hogy átvette a csomagot, de nem maradt ideje kikézbesíteni - napi 100-120 címre kell menniük :-(

Ha a jövő hét szerdáig nem jön meg, akkor menj be arra a postára, ahol csomagot/ajánlott levelet szokták átvenni és érdeklődd meg, akár értesítő nélkül is. Nekem már volt olyan, hogy ott volt a csomag 2 napja, értesítő meg sehol.


Amúgy meg azért bocs, de leszokhatnátok már arról, hogy ha a karácsony előtti csúcsforgalomban valami nem pontosan úgy működik, ahogy szokott, akkor rögtön tolvajt, csalót kiáltotok :-(


Neked hogy esne, hogy erődön felülsz próbálsz teljesíteni és közben tolvajnak kiáltanak? (nem védem a futárokat, mert néha tudnak dolgokat csinálni, de akkor sem kell letolvajozni rögtön)


Amúgy meg, ha egy kicsit gondolkodnál, a futás nem tudja ellopni a csomagodat, mert nyomkövetéses a küldemény: ha 1-2 alkalommal el is tenné, (miért tenné, miért kellene neki a Te cuccod, amikor azt sem tudja, mi van benne?), a 3.-ik alkalommal már tuti repülne, hiszen a nyomkövetésnél kiderül, hogy kivitte, de nem adta át.

2020. dec. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 BlackSword ***** válasza:
50%
Sok lesz már a jóból... Meg fogod kapni, ha máshol nem, hát a legközelebbi HK-s postán...
2020. dec. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%

"Magyar Postának idén még a tavalyi csúcsforgalomnál is 30%-al több csomagja van"


Tudom őket irigyelni. Nálunk (német posta) majdnem dupla mennyiség van... Alapjáraton, normál napokon 110-120 csomagot viszünk ki. Két hete minden körzetünkben (11 körzet van) 200 fölötti a csomagszám.


"de nem maradt ideje kikézbesíteni - napi 100-120 címre kell menniük"


nálunk körzetenként van átlag 400 háztartás...és a nap végére a csomagok 98%-a kézbesítésre kerül. minden csak szervezés és hozzáállás kérdése.


A DHL-es kollégám 450 csomagot visz ki egy nap a szokasos 250-280 helyett.

2020. dec. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

"Nálunk (német posta)"


Oké, ezzel kb. el is mondtál mindent. Lehet irigyelni a magyar futárokat nettó 150-180 ezer ft-os fizetésért, lepukkant járműparkért, meggondoltam magam, mégse kérem vevőkért.

Gondolom Németországban nem annyit keres a futár, mint nálunk. Lehet, hogy a lakhatás drágább, de az élelmiszerárak közel azonosak - lényegesen magasabb fizetésből.

Nem tudom, most mennyi van egyébként, egyszer kérdeztem kb. 2 éve egy futárt, akkor mondta ezt a számot - ki lehet számolni, hány perce van egy csomagra? Mondjuk azóta már nyilván lényegesen több van nekik is.


Ha van a gyakoris olvasó, aki MPL futár, akkor szívesen venném, érdekelne, ha egy kis betekintést nyújtana a munkájukba, hány cím van, mennyit fizetnek, milyenek az ügyfelek, stb. :-)

2020. dec. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 BlackSword ***** válasza:
90%

Persze 450 csomag naponta... Mondjad a jó nagyokat, hátha megeszem, aztán meg felfújódok tőle, mint tehén a lucernában...


Ez 12 órában számolva is 96 másodpercenként kellene egy csomagot lekézbesíteni... de akkor még pipilni sem álltál meg... ez ugye 40 csomag óránként... Hk-ban sem lehet, nemhogy rohangászva címről címre...

2020. dec. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

De a DHL-es kollégád nem visz mellé utalványt, levelet, hírlapot, szórólapot, nem kell értékesítenie biztosítást, hírlapot, sorsjegyet, nem lehet nála beváltani sem és csekket befizetni.


Mint kis postás dolgozó, tudom mondani, hogy a fizetés a garantált bérminimum nálunk, aki pedig elérte a 10+ évet bruttó 240-re (kerekítve) emelték idén a fizuját. 10+ ezer fős településen, 6 körzetre osztva, 5 kézbesítővel, ami 2-vel kevesebb, mint kéne!


Szóval ne méregessünk f**zt, kinek rosszabb, becsüljünk meg minden munkást, dolgozót és ne vádolgassunk, hiszen rosszul esne bárkinek. Hidd el, ha kedvesen mosolyogsz és megköszönöd a munkáját hatalmas pozitívat adsz a napjához és nem kerül semmibe!

2020. dec. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
17%

„Lehet irigyelni a magyar futárokat nettó 150-180 ezer ft-os fizetésért, lepukkant járműparkért, meggondoltam magam, mégse kérem vevőkért.“


Nyugi a járműpark itt is lepukkant. ugyanazokkal jarunk mi is, csak sarga… A fizetes. Gondolod itt a postas agyon van fizetve? 1es adokategoriaban visznek haza 1500-1600 euró nettót (brutto 14,65 euro/oraval vesznek fel, ez kb 2300 euro brutto/honap)


„Ez 12 órában számolva is 96 másodpercenként kellene egy csomagot lekézbesíteni.“


Látszik, hogy te sem voltál postás. A 450 csomagbol rengeteg szól 1 cimre. Multkor a Schmid ruhauzlet rendelt csak 30 csomagot. De attol azt meg ugyanugy ki kell vinni…es nem, nem mondok nagyot. Ennyi van :)


„ez ugye 40 csomag óránként“


Ne röhögtess már, mi egyesitett kezbesitokent (level, katalogus, reklam, csomag) visszuk ki, orankent 30 csomaggal. Pörögni is kell, mint az allat. Es meg mielott jössz, hogy ez lehetetlen: nem, nem lehetetlen. Tegnapelott 10:20kor kezdem el a kezbesitest, 17:50kor fejeztem be…


„De a DHL-es kollégád nem visz mellé utalványt, levelet, hírlapot, szórólapot, nem kell értékesítenie biztosítást, hírlapot, sorsjegyet, nem lehet nála beváltani sem és csekket befizetni.“


Pontosan. Ezert is visz csak csomagot, hisz DHL-es. De mi viszunk mindent. Levelek, ujsagok, stb…


„szóval ne méregessünk f**zt, kinek rosszabb“


En nem meregetem, csak azt irtam, hogy irigylem oket, ha csak ennyink lenne. azt irtam le ami nalunk van, csak nyilvan mindenki mas mindig jobban tudja….Most, hogy itt a karacsonyi szezon, meg koronaidő van, itt meg az alsonadragot is rendelik.

2020. dec. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolod itt a postas agyon van fizetve? 1es adokategoriaban visznek haza 1500-1600 euró nettót"


Khm...

Csaxólok, hogy az 1.500 euró az mai árfolyamon számolva 540 ezer ft, kontra 150 ezer ft-al. Több, mint 3-szoros fizetés és még Te irigyled a magyar kollégát? :D

Akkor gyere haza és csináld 150-180 ezerért :-)

Bocs, de én most épp nem érek rá Téged sajnálni :-) (3,6-os vagyok)

2020. dec. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!