Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » MPL kézbesítője ellopta a...

MPL kézbesítője ellopta a csomagom? Részlet lentebb.

Figyelt kérdés
Magyar Postától rendeltem egy terméket. Küldeménynapló így néz ki: Felvétel, Felvétel, Szállítás, Feldolgozás, Felvétel, Felvétel, Kézbesítés. Ide-oda szállítják: Országos Logisztikai Központ, Csomagkézbesítő Bázis, Csomaglogisztikai Központ. Kézbesítés az utolsó bejegyzés, mellé ez van írva: "A küldemény a kézbesítőnél van". Kaptam egy automatikus SMS-t is, hogy aznap szállítják 8-17 óra között és telefonálnak mielőtt odaérnek. Sajnos nem telefonáltak, nem jött meg a csomagom. Szerintetek ellopta a "kézbesítő"?

2020. dec. 5. 23:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
#9: Nektek mekkora területe kell bejárni? Kíváncsi vagyok, hogy ott hogyan van felosztva ez. Én igaz csak 1 évig voltam postás, ez elég volt ahhoz hogy belelássak nagyjából a rendszer működésébe. Talán az teszi a legnehezebbé a munkát, hogy a postától a legtávolabbi cím az úgy 5 kilométer körül van (nekem ennyi volt, és a többi kollégámnak is kb.). Az első napokban majd leszakadt a lábam, kellett egy jó hónap mire hozzászoktam. Nálatok mekkora területet kell bejárnia egy postásnak? Mekkora egy körzet?
2020. dec. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Beírtam google térképre egy random címet amiről tudom, hogy messzebb van a postától, 5,4 km-t dobott ki, de nem ez a legtávolabbi. A legtöbb címhellyel lévő kolléga 960 címmel rendelkezik, az 5 kézbesítőnek ( ami 7 lenne, 6+1 helyettes) összesen 3200 címe van.
2020. dec. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 BlackSword ***** válasza:
100%
Ja, hát úgy könnyű, ne csomagra számolj akkor, hanem címhelyre, úgy meg volt vagy 10??? Akkor a darabszám lehetne akár 2000 db is, ha csak 15 helyre kell kivinni nyuszika...
2020. dec. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Azért itt most rendesen elkezdtétek keverni a levélpostást (gyalogos vagy biciklis), meg a csomagost (futár), aki gépkocsival szállítja ki a csomagokat.

Kisebb településeken tudom, hogy a "gyalogpostás" viszi ki a kisebb csomagokat is de városokban külön van ez, meg az.


Szóval maradjunk a csomagfutárnál.

2020. dec. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szerintem meg maradjunk a kérdésnél.
2020. dec. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Egyébként a kérdésre visszatérve, szerintem hívd fel őket!
2020. dec. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a kézbesítő manapság már nem tudja ellopni-reggel a nevére veszi az összes csomagját,este darabra pontosan el kell számolnia hogy mi történt velük,kézbesítette/leadta letétbe a postára/visszavitte másnapi kézbesítésre ha 2x kell.

A PDA készüléke kapcsolatban van a számítógépes rendszerrel,másodpercnyi pontossággal tudják követni hogy mikor kézbesítette a csomagot és GPS szerint pontosan hol.Tényleg leadta-e a letéti postán.

Persze ha mindezek után beír egy kamu igazolvány számot és alá is firkálja akkor nem aznap fog kiderülni hogy ellopta-te vagy a feladó panaszt teszel,azonosítószám szerint keresni kezdik és a számítógép secperc kiköpi hogy nem is járt a címen,meglesz a kamu igazolványszám és az aláírás fotója amit a PDA tárolt.Minimum kifizettetik vele,feljelentik vagy csak kirúgják.Ugyanígy kifizettetik vele ha csak hanyagságból elveszít egy csomagot.

2020. dec. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Köszi, 18-as, hogy ilyen pontosan leírtad (6-os vagyok)
2020. dec. 12. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!