Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Reális lehet az alapbér...

Reális lehet az alapbér bevezetése?

Figyelt kérdés
2020. febr. 14. 08:32
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
18%

Én beszüntetném a 800 ezres keresetet. És lecsökkenteném a főnökök fizetését is 150 ezer Ft-ra. Hadd tudják meg az ilyen mocskok milyen megélni kevés pénzből.

Ja és az ilyen főnököket bele állitanám a trágyába dolgozni. Hogy kósza*rt

2020. febr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
20%
Tehát az ilyen magas fizetésű főnököket bele állítanám a trágyába hogy lapátolja a lósza.rt. Meg egy szalag mellé állitanám rakodó munkásnak 100 ezerért.
2020. febr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
67%

#51-52:

Látjuk és értjük, hogy hülye vagy, nem kell tovább folytatni!

2020. febr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
66%
#51: aki 800 ezret keres az azért kap annyit, mert olcsóbban nem találnak embert.
2020. febr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
27%
...mármint olyan embert, aki a munkát a kívánt minőségben, megbízhatósággal végzi el!
2020. febr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 A kérdező kommentje:
A kezdőknek pedig nem adnak lehetőséget, így az életben nem lesznek belőlük olyan emberek, akik a munkát is a kívánt színvonalon képesek elvégezni.
2020. febr. 15. 21:21
 57/63 anonim ***** válasza:
27%

Na igen.

A kezdőknek maguknak is dolgozni kellene azon, hogy valahogyan kitűnjenek legalább a kezdők tömegéből.

Pl. nyári munka, projekt, ismeretség céggel, stb.

De hát bulizni egyszerűbb.

Aztán később nyervogni, hogy nincs lehetőség.

Ha meg sem próbálta...

2020. febr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 A kérdező kommentje:

Ez megint általánosítás.


Én nyáron a munkahelyemen buliztam, esténként pedig a tanulás felett, egész nyáron! Mert átképzem magam, mint sokan mások....

2020. febr. 15. 21:29
 59/63 anonim ***** válasza:
27%

Ha tényleg így tennéd, akkor nem mondanál ilyet, hogy a kezdőknek nincs lehetőségük.


Ja, és még egy: a bér az a munkáért jár.

Amiről te beszélsz, az az alapjövedelem.

Az csak azért jár, mert a közösség minimum ennyit szán és képes adni egy emberre, minden egyéb feltétel nélkül.


Alapjövedelmet csak és kizárólag abban az esetben lehet általánosan bevezetni, ha a munka legalább 90%-át már valaki más végzi, pl. robotok.

Robotnak ugye nem jár alapjövedelem majd akkor sem.

2020. febr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 A kérdező kommentje:

Nem ide akarok GitHub profilt linkelni, meg nem itt akarom bizonygatni, mennyit foglalkoztam a HackerRanks feladványaival, de nem igazán tudom, miért hazudtolsz meg.



Igen, alapjövedelem, de már oldalakkal ezelőtt kijavítottam. :)



Még mindig csak arról szól a kérdés, hogy reális-e a bevezetése, én nem érzem azt, hogy bármennyire is "követelném".


Ha bevezetnék, tényleg elhúznék egy tanyára, élet-halál kérdés nem lenne az önellátás, mert valamennyit ehetnék az alapjövedelemből magából.


Viszont ettől még nem követelem.

2020. febr. 15. 21:38
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!