Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Reális lehet az alapbér...

Reális lehet az alapbér bevezetése?

Figyelt kérdés
2020. febr. 14. 08:32
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
27%

1: Abból, ha "otthon elfoglalod magad", nem lehet megélni.

Ha neked mégis sikerül, akkor valakin élősködsz.

Ezen kívül valóban leépülhetsz tőle.


2: Ha itt kitöröltetsz mindent, ami neked nem tetszik - jó sok ember írását - attól még nem lesz igazad.

Ráadásul ez a módszer káros neked, nekik és mindenki másnak is, az oldal számára is.

2020. febr. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 A kérdező kommentje:

Itt senki se érte el a töröltetés ingerküszöbét. Nem töröltettem. Valóban meglepett, hogy tegnap este is 28 válasz volt meg ma is, holott éjjel írtál.


Azt továbbra se értem, hogy miért élősködés, ha egy ember keres nettó 800-at és a párja otthon van.

2020. febr. 15. 06:58
 43/63 A kérdező kommentje:
Meg azt szintén nem értem, hogy valaki regényt ír, horgol, főz, mütyüröket készít, sportol, az leépül, de ha kasszázik, akkor nem.
2020. febr. 15. 07:00
 44/63 anonim ***** válasza:
80%

Az otthoni leépüléssel totálisan egyetértek, megműtöttek közel fél évet kiestem a munkahelyen, utána nyári leállás 20 napra, ami ismét egy egész hónap.


Emberekkel nem nagyon érintkeztem, néha 1-1 látogató és kész, elszoktam tőlük, így pl. 50 ember előtt már lámpalázam van és alig kapok levegőt, míg korábban 390 ember elé kiálltam gond nélkül, mikor 1000fős tömegnek kellett köszöntöt mondani minimálisan ment csak feljebb a vérnyomásom.


Fél év alatt többet tévéztem, mint egész korábbi életemben, neten szinte az összes sorozatot végignéztem, napi 16-18 órában bámultam ki a fejemből és ez a memóriámra is negatívan hatott.


Műtét után figyelmeztettek, sokat fogok fogyni ne ijedjek meg, erre híztam 50 kilót, szerencsére 45 lement :)

2020. febr. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 A kérdező kommentje:

Én többször voltam otthon (egyik alkalommal 75 éves Nagymamámat pelenkáztam, itattam...).


Minden nap főztem, szinte eleget sportoltam, növényeket gondoztam, paradicsomot és mentát termesztettem pár négyzetméteren. Otthon rend és tisztaság volt.

Tanulgattam horgolni és rajzoltam is.

Talán még írogattam is.


Aztán elhelyezkedtem.


A hobbijaimra 0 idő volt, egyrészt mert munka után felváltva voltam vezetésórán, suliban, fogászaton és intéztem a Nagyim miatti hivatalos ügyeket, másrészt mert eleve nudli ami a 9 óra munkahelyen poshadás után van.


A munkahelyen kb a koncentrációs készség volt az egyetlen, amit használni kellett.

Na ott 1 év után már kezdtem érezni, hogy hanyatlok. Se sport, se elegendő alvás, se kreativitás a napokban, se az agy, se a kézügyesség használata...semmi.

2020. febr. 15. 08:09
 46/63 anonim ***** válasza:
67%
41: Erre az aspektusra mindig kerüli a választ... Nevezetesen, h ha nem dolgozi, csk a hobbyjainak él, akkor MÁS dolgozik meg az ő alapjövedelméért. Azaz: parazita szeretne lenni!
2020. febr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 A kérdező kommentje:

Ismertem olyat, ahol az egyik ember dolgozott és elképesztően jól keresett, a másik viszont nem, mert csak "kulimunkát" talált volna.


Elmagyarázzátok, hogy mi a kivetnivaló abban, ha az egyik ember nettó 800 ezret megkeres, a másik viszont otthon marad?


Erre az aspektusra valahogy mindig kerülitek a választ.

2020. febr. 15. 09:09
 48/63 anonim ***** válasza:
91%

“Elmagyarázzátok, hogy mi a kivetnivaló abban, ha az egyik ember nettó 800 ezret megkeres, a másik viszont otthon marad?”

Nekem nincs vele bajom, feltéve, ha el tudja magát foglalni, és nem ezen az oldalon lóg egész nap. Illetve vállalja a felelősséget és a kockázatot, ha a másik fél esetleg elveszti a munkáját, beteg lesz esetleg meghal, és nem kezd el mártírkodni, hogy éhen fognak halni és segítsen valaki rajtuk.

Ez egy kockázatos dolog, de az ő dolga, ha így akarja, tegye így, engem nem zavar.

2020. febr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 A kérdező kommentje:
Ha a másik féllel valami történik, el lehet menni dolgozni akkor.
2020. febr. 15. 10:34
 50/63 anonim ***** válasza:
100%

El lehet menni, csak jellemzően olyan munkákba, ahol nem baj, hogy az elmúlt 10-20 évben nem dolgoztál. Ezek a munkák pedig jellemzően nem fizetnek túl jól, és ebből elég nehéz lesz egy családot fenntartani.

De mondom, nekem nem baj, ez az illető kockáztat egyet, vagy bejön, vagy nem. Az is lehet, hogy 80 éves korukig élnek nagy szerelemben, és 50 éven át hobbizhat otthon nyugodtan.

2020. febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!