Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Reális lehet az alapbér...

Reális lehet az alapbér bevezetése?

Figyelt kérdés
2020. febr. 14. 08:32
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:

Jézusom....



Annyi volt a kérdésem, hogy mások szerint reális-e az alapjövedelem bevezetése.

Mert szerintem nem, pedig (ahogy sokak szerint, úgy szerintem sem) nem lenne önmagában elvetendő ötlet.


Ennyi.


Senki se sír ingyenkenyérért.



Már miért kellene bármit is beletenni a közösbe?

Egyébként jelenleg olyan terméket szupportálok, aminek semmi értelme, hogy használják és egyébként is egy vagy pár hónap múlva ki is vezetik. Akkor ismét munkanélküli leszek.

Korábban olyan adatokat javítottunk kézzel, amit esélytelen, egyrészt, mert többszázezer ügyfélről van szó, másrészt mert bizonyos automatikák visszacsinálták, amit mi kijavítottunk.

Ha már a munkahelyen való dolgozás az érték. Tessék....



Egyébként:

"Szerinted reális az alapjövedelem bevezetése?"

"Ingyenélő vagy, aki ingyenkenyérért sír".


Egy vicc. :D :D :D

2020. febr. 14. 10:39
 22/63 anonim ***** válasza:
27%

Korábban olyan adatokat javítottunk kézzel, amit esélytelen, egyrészt, mert többszázezer ügyfélről van szó, másrészt mert bizonyos automatikák visszacsinálták, amit mi kijavítottunk.



Én inkább az automatát javítottam volna..

2020. febr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
88%

Minden realitást nélkülöz az alapjövedelem bevezetése.

Az egész modern világban hatalmas probélma a népesség elöregedése, a fiatal népesség nem tudja már kitermelni a nyugdíjakat lassan. Ezt lehetetlen lenne azzal tetőzni, hogy a munkaképes népesség x%-át is a még kevesebb dolgozó tartsa el, amikor már így is rezeg a léc.


A világ kevésbé fejlett részeiről ne is beszéljünk, ott olyan szegény a népesség, hogy még munkából is csak nyomorog.


Az alapjövedelem csak pár nagyon extrém esetben kivitelezhető (pl. mikor egy országnak olyan ásványkincsei vannak, ami horribilis bevételek termel minimáils befektetett munkával - pl.: közel keleti olaj hatalmak).

Majd 100+ év múlva, mikor a robotok dolgoznak az emberek helyett akkor el lehet gondolkozni egy ilyen utópián, addig teljesen irreális.

2020. febr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
90%
Finnországban (ami ugye gazdag ország) volt egy 1000 fős "pilot" erre - de félidőben megszüntették...
2020. febr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 A kérdező kommentje:

# 22


Vicces lett volna, ha pár irodai adminisztrátor (pedagógusi, természettudományos, gazdasági) végzettséggel nekiáll egy olyan szoftvert buherálni, amit a szervezet vásárolt, csak pici belenyúlása volt, az is a megfelelő csoportnak, nem nekünk.



De 62%-os, ha te máshogy gondolod, nyugodtan javíts ki.


Ezerszer szóltunk nyilván, hogy adott migrációk ne fussanak le, legalábbis ne az éles rendszerben vagy ne tömegesen, mert még nagyobb galibát okoz.



De 62%, a magas lóról biztosan jobb a kilátás, jobban látod.

A volt munkatársaim még mindig ott dolgoznak, segíthetsz nekik.

2020. febr. 14. 12:06
 26/63 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ez az elképzelés 1-2 éve már lecsengett, annak idején még kérdőívet is töltöttem ki róla, fizettek érte 11 000Ft-ot és 54 perc alatt végeztünk.


Mivel csak 2 órával később volt járatom, így fél órát vártam a többiekkel az ingyenes svédasztalra :), közben meg három szervező magyarázták, miért is lenne ez jó nekem.


Nem sikerült a dekoratív hölgynek (ritka az ilyen szépség) felfognia, hogy miért gyökeresen az ellentétét válaszoltam sok kérdésnél és nem azt amik ők gondoltak.


Egy példa:

Az alapbér azoknak járna, akik nem dolgoznak és ha dolgozol a fizetésedet kapnád csak. (Megvolt adva a tervezett összeg, nem emlékszem már rá, csak arra, hogy közel azonos volt a fizetésemmel.)

Dolgoznál továbbra is a jelenlegi munkahelyeden?

Szeretnél továbbra is aktívan tevékenykedni a munkahelyeden?


A válaszom minden ide vonatkozó kérdésnél NEM volt!

Szerintem érthető, hogy pl. +20eFt-ért senki nem akarna a munkahelyén gürizni 160 órát, rááldozni havi 40-60 óra elmegy az utazásra is.


----------

Kérdező, ha senki nem akar menni dolgozni, akkor miből akarod kapni az ingyen pénzt?

Mire költenéd ezt a semmit sem érő pénzt, ha nincsen termelés?

Kíváncsi vagyok a véleményedre, kérlek homályosítsál fel :)

2020. febr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
27%
Nem reális. A magyar ember ügyeskedik mindig. 100%-ban ki lennének használva a rendszer kiskapui, ami hosszú távon rossz fényt vetne a gazdaságunkra.
2020. febr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 A kérdező kommentje:

62%:


Arra tényleg kíváncsi lennék, hogy mit értesz az alatt, hogy inkább az adatokat betöltő automatikát javítottad volna meg?


---------------------------------------------------------


Igazán én se tudom, miből lehetne ez az alapbér.


Azt tudom, hogy tart a robotizáció és ha véletlenül ilyen sebességgel folytatódik a fejlődés, akkor pár évtizeden belül rengeteg munkahely fog megszűnni.

Valószínű maradnak azok, ahova 190-es IQ kell, esetleg néhány emberekkel foglalkozó meló. Slussz.


Másrészt a környezetvédelmi problémák hatalmasak.

Mit lehetne tenni?

Hát eleve ennyi ember túlontúl túl sok.

Másrészt lehetne csökkenteni a fogyasztást, utána a termelést, de akkor lényegében a jelenlegi, munkahelyen robotoláson alapuló rendszer dőlne be és valami újra lenne szükség.


Hogy miből?


Ha a gépek termelnék a javakat, akkor akár abból származhatna pénz. Vagy esetleg az egész világgazdaság működését meg lehetne reformálni.


Csak a hatalmasoknak sem feltétlen érdeke ez... :/


Plusz aki dolgozna, irigykedne azokra, akik nem.


Pedig egy ilyen rendszer esetén talán csak a hasznos munkák maradnának fenn.

Mert így, hogy túltermelünk, még így is a munkák nagy része felesleges.

Minimum sziszifuszi munka, aminek sohase lesz látszatja, foganatja, vége. Esetleg egy az egyben eldobják. Hú, hogy nekem hány munkámat dobták már ki...

Sok munka pedig csak azért van, hogy legyen valami. De szó szerint.

2020. febr. 14. 15:02
 29/63 anonim ***** válasza:
81%

A környezetvédelmen kb. semmit nem segítene az alapjövedelem rendszere.

A környezetvédelmi kérdéseket globálisan (főleg Ázsiában, az USA-ban és Afrikában) kellene kezelni. Aki járja a világot az elég pontosan látja, hogy mekkora különbségek vannak a világ egyes régiói között.


Semmit nem ér, hogy mi az EU-ban alacsony kibocsájtású hiper szuper részecskeszűrős kocsival meg szuperbio gyárral létezünk amikor Indiában 40-50 éves autóparkból dől a füst, az áramot olyan szénerőműben állítják elő amin semmilyen szűrő nincs és a szemetet egyszerűen behordják a tengerbe...

2020. febr. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
72%

Nem reális az alapbér bevezetése sem Magyarországon, sem Finnországban. Nincs meg a gazdasági fedezet, valamint a mai világban inkább ösztönözni kellene az embereket a munkavállalásra. Egy lehetséges alapjövedelem mellett biztosan lennének a társadalomnak olyan elemei akik nem mennének el dolgozni, még közmunkára sem.

Inkább az erre szánt pénzből új munkahelyeket kéne teremteni, sokkal többet érne el az emberiség.

2020. febr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!