Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Reális lehet az alapbér...

Reális lehet az alapbér bevezetése?

Figyelt kérdés
2020. febr. 14. 08:32
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
88%

Köszönöm előző.


Ha nem akarsz munkahelyen dolgozni, lehetsz vállalkozó is. Aki viszont nincs semmilyen egészségügyi okokból akadályoztatva, és nem akar dolgozni, csak várja az ingyen pénzt, az egy értéktelen ingyenélő.

2020. febr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 A kérdező kommentje:

Ez egy nagyon szomorú hozzáállás.


Az alapbérről ennyit:


Én el tudnám képzelni, hogy a környezetvédelmi problémákra megoldás lenne, hogy ne termeljünk ennyit, ne használjunk ennyi áramot, ne utazzunk ennyit, hanem akár vezessék be a minimálbért és aki akar, maradhasson otthon. Akinek rendelkezésére áll kert, termelhetne is. Nem teljes önellátás, hogy ha valami beüt, éhen hal, de kiegészítés.


Többen vannak (ezen az oldalon is), akik szerint reális lenne az alapjövedelem.


Szerintem az alap emberi jellem miatt nem. :(

2020. febr. 14. 10:02
 13/63 anonim ***** válasza:
69%

https://www.youtube.com/watch?v=rmVfG1j8GZo


"Elfoglalt brókerből lett mindennél boldogabb remete"


Itt van egyébként egy pozitív ellenpélda, tehát meg lehet csinálni, amire gondolsz kérdező. De szerintem ez az ember nem is hisztizik ingyen pénzért.

2020. febr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, maradjunk annyiban, hogy te se akarsz dolgozni.

Na, ez minimum még 100 évig így nem fog menni.

IJ.

2020. febr. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy kérdező, ez az elemi magyar virtus amit te csinálsz. Akarsz valamit, de te nem akarsz semmit bele tenni, valaki más teremtse meg helyetted a dolgok feltételeit, hogy neked csak bele kelljen ülni a kész p*csa meleg máléba.
2020. febr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 A kérdező kommentje:

Próbáljátok meg kicsit lehiggadva és külső szemlélőként olvasni a saját válaszaitokat.


Agresszíven, lenézően, durván írtok és közben nem is azt írtam, mint amire reagáltok. Az írásom alapján kialakul bennetek egy elképzelés rólam és arra reagáltok.


Igen, boldog lennék, ha nem kellene dolgozni, de ezzel sokan vannak így, ha nem majdnem mindenki.


Ugyanakkor a környezetvédelmi problémákra például a túltermelés csökkentése is megoldás lehetne. Vagy hogy ne kelljen annyi helyet 25 fokra fűteni, világítani és ne kelljen ennyi számítógépnek mennie.


Ezzel az oldallal pedig tényleg súlyos gondok vannak.

Sokszor ébredés után feljövök 10-15 percre, hogy magamhoz térjek. Hát sikerül is. :D

Lényegében minden kérdés alatt agresszió, frusztráció-levezetés, a kérdező ekézése, olykor hihetetlen mértékű bunkóság, durvaság. De ugyanez a Facebook-on, névvel, arccal együtt, sőt, az életben is.


Nem csodálnám, ha pont amiatt lennének ilyenek az emberek, mert a szülők túlhajszoltak, nincs idejük nevelni, a gyerek valahogy felnő, már addigra idegbeteg, persze ő maga is túlhajszolt, de pénze nincs, biztonságérzete nincs.

2020. febr. 14. 10:22
 17/63 anonim ***** válasza:
78%

gondolom, kérdező, te vagy a 100++-os választ generáló rabszolgás kérdés tulajdonosa is...


Mindent MÁSTÓL várnál el, soha nem írod le, hogy te konkrétan mit tennél a közösbe! Amiből ugye lehetne alapjövedelmet osztogatni....


Érdekes módon az FNA hívei mind kapni szeretnének...

2020. febr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
13%
# 15: áhh, már megelőztél (17es voltam ) :-D
2020. febr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
33%

Megnézted a videót amit linkeltem?


Meg lehet csinálni ezt az életvitelt, másnak is sikerült már és nem az államnak kell érte sírni ingyen pénzért.

2020. febr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
78%
Kimész külföldre dolgozol pár évet, valami aljadék kulimunkát, amiért sokat fizetnek, keveset költesz. Haza jössz, valami félre eső településen veszel egy kis egyszerű házat kis kertel. Ott termelsz amire szűkséged van, esetleg amiből van többlet eladod, abból van egy kis pénzed. Nem egyszerű ezt elérni, nagyon nem egyszerű. De meg lehet valósítani. De csak magamat tudom ismételni. Ebbe magadat kell bele tenned, és nem az államtól várni a segílykét.
2020. febr. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!