Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért esik a Forint? Titeket...

Miért esik a Forint? Titeket zavar, hogy megint szegényebbek lettünk a a nyugathoz képest?

Figyelt kérdés
Jelenleg ugyanannyit keresek mint tíz évvel ezelőtt. Azaz Euróban/Európában semmit nem emelkedett a fizetésem. A német cég ugyanannyit fizet mint tíz évvel ezelőtt.

2019. szept. 24. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
A megtakarításaim kb. harmada euróban van. (Azon felül kb. harmada még dollárban, utolsó harmada forintban.) Ezt bárki megteheti, nem kell hozzá se milliárdosnak, se pénzügyi zseninek lenni. Nem is mostanában kezdtem ezt csinálni, hanem már lassan tíz éve így teszek félre.
2019. szept. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%

Engem nem zavar, mivel én sokkal többet keresek mint tíz évvel ezelőtt.

Konkrétan akkoriban nem kerestem egy petákot sem, mivel akkoriban végeztem az egyetemmel, a drága jó Bajnai Kordon féle kormány meg nem volt rest, és "válságkezelő" intézkedésként azonnal betiltatta kormányhatározatban, hogy bárkit felvegyenek a közigazgatásba, még a megüresedő álláshelyeket se lehetett betölteni. Majd megoldják 70 éves Mancikákkal, aki meg most végzett, annak coki, húzzon külföldre, mert felőlük meg is murdelhet. Ebből következik, hogy aki oda ment volna, az nem tudott, így a többi, nem közigazgatási helyre jelentkeztek tömegesen, akár 70-80 jelentkezőt is eredményezve az ilyen helyeken.

Persze nem vettek fel sehova ekkora túlkínálat mellett, így heti 5-6 ezer forintból tengődtem, amit a szüleim adtak, mert ugye egy meghatározott korábbi munkaidő nélkül a munkaügyi központ se fizet semmit. Ez egészen addig így maradt, amíg jött az új kormány, feloldotta a létszámstopot, és el tudtam helyezkedni havi kb. 140 nettóért. Bár a nullához képest ugyebár nem nehéz jobbat elérni.

Azóta? A 140 nettóból lett vagy 280, aztán 360, most meg már vagy 420. Persze nem ugyanazon a helyen.

Hogy te eddig mit csináltál, hova tetted a szemed, arról fogalmam sincs.

Hát persze, hogy nem érdekel, hogy mennyi az euró amíg így megy a szekér. Szerintem egy életképes embert se érdekel, bár persze nyilvánvaló, hogy a te történeted úgy kamu, ahogy van. Még a közigazgatásban is emeltek bért azóta, nemhogy egy német cégnél.

2019. szept. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az rendben van, hogy euróban tartod a megtakarítást de a fizetésed pár hónap alatt 10 szazalekot esett!

Igen, emeltek évenként az inflációval kb. de ez a durva euro emelkedés most kikompenzálta. Tehát euróra átszámítva ugyanannyit keresek mint 10 éve. Szerintem ez a gazdaság gyengülését jelenti. Tesóm svájci, 2008 előtt 5* annyit keresett mint én ma kb. 9* annyit. ???

2019. szept. 24. 21:47
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Engem nem zavar, minél jobban gyengül annál többet ér az euró, amit szüleimnek hazaküldök.
2019. szept. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem esett itt semmi, max. te nem vetted észre, hogy már jobb lehetőségek is elérhetőek.
2019. szept. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem zavar, mert euróban kapom a fizetésem (itthon).
2019. szept. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
2008-ban 250 korul volt az euro ma 335. Hogyhogy nem "esett itt semmi"? Szerintem kezd összeomlani a magyar gazdaság. Legalábbis a delamerikai országokban is így kezdődött. Jól járnak az itt dolgoztato külföldi cégek es az itt ingatlant vásárló külföldiek. Mindenki csak a csóró magyarok nem. 10 millió koldus országa vagyunk. Eddig is kirohogtek a külföldi kollégák a fizetést illetően hát még most.
2019. szept. 25. 08:22
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

1. A forint/euró árfolyam nem indikátora a gazdaság állapotának.


2. Az Orbán/Matelcsy páros tudatosan gyengíti a forintot, nekik ez az érdekük.


3. 2008ban 10 százalék volt a jegybank alapkamat, most meg 0,9


4. Amúgy 2009 elején már felkúszott 300ig, az meg nincs olyan nagyon messze a mostanitól.


5. Év végére, amikor a költségvetés meg egyéb számokat fixálják, majd kicsit visszerősítik a forintot.

2019. szept. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8-as tűpontosan leírta a jelenlegi helyzetet.


Épp ma reggel volt róla szó a TV-ben, hogy a jelenlegi helyzet a vállalatoknak jó, a lakosságnak nem.


"Igen, emeltek évenként az inflációval kb. de ez a durva euro emelkedés most kikompenzálta"


Nem az euro emelkedett, hanem a ft gyengült. Gazdasági játszmák folynak.

2019. szept. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igaz. A Forint gyengült. "Jó a vállalatoknak és rossz a lakosságnak." Hát igen itt mindig a lakossággal tolnak ki. Pl. ott az Audi. Nagy harcok árán kiharcolták a béremelést. Most meg így elintézték, hogy mégse olyan nagy az a béremelés. Nagy spekulánsok ezek a németek. Nemhiába a magyar ipar nagyrésze német.
2019. szept. 26. 18:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!