Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Társadalombiztosítás, hol a...

Társadalombiztosítás, hol a hiba kié a felelősség?

Figyelt kérdés

Valaki aki átlátja ezt az egészet,az kérem segítsen nekem.

Mert nem tudom, hol tudnék e-felöl érdeklődni úgy, hogy ne legyen később belőle problémám.

Tavaly nyáron fejeztem be a tanulmányaimat 19 évesen.

Tavaly szeptember óta álláskereső,pályakezdőként tengettem a mindennapjaim.. Alkalmi-munkák és épp ami adódott csináltam. Természetesen bejelenteni sehol nem jelentetek a drága munkaadóim..

Voltam többször kórházba vérvétel és kisebb problémák miatt, viszont a TAJ számom mindig zöld volt.

Tehát sosem váltott pirosra, úgyhogy se tanulói jogviszonyom nem volt, se pedig bejelentett állásom ez idáig.

Most sikerült elhelyezkednem,egy olyan cégnél aki az utolsó centig bejelent. Viszont mivel pályakezdőnek számítok, kell a munkaadómnak az utolsó bizonyítványom másolata és egy un. Start kártyát kell kiváltanom az APEH-nál munkába lépés előtt.

Mivel az utolsó bizonyítványom nem most júniusba hanem ezt megelőzően végeztem tehát tavaly. Ebből kifolyólag félek csak, hogy most majd utólag valamit kiszámláznak vagy bármi hasonló..?

Lehet ebből valami problémám ? Hogy fogalmam sincs miért nem volt a TAJ számom piros?


2011. jún. 1. 17:35
1 2
 11/13 anonim válasza:
HÁHÁ. Mondtam én h ez van, a suli bejelentett, fantom diákként h kapja utánad a sast :)
2011. jún. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha szólsz az APEHnek vagy bármelyik hivatalnak, Neked kell majd kifizetned azt az összeget szóval szerintem saját érdekedben inkább hallgass és örülj hogy volt pár "potya" hónapod :)
2011. jún. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
azt menj be megkérdezni van-e valami hátralékod és ha nincs akkor ennyiben marad a dolog.
2011. jún. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!