Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Társadalombiztosítás, hol a...

Társadalombiztosítás, hol a hiba kié a felelősség?

Figyelt kérdés

Valaki aki átlátja ezt az egészet,az kérem segítsen nekem.

Mert nem tudom, hol tudnék e-felöl érdeklődni úgy, hogy ne legyen később belőle problémám.

Tavaly nyáron fejeztem be a tanulmányaimat 19 évesen.

Tavaly szeptember óta álláskereső,pályakezdőként tengettem a mindennapjaim.. Alkalmi-munkák és épp ami adódott csináltam. Természetesen bejelenteni sehol nem jelentetek a drága munkaadóim..

Voltam többször kórházba vérvétel és kisebb problémák miatt, viszont a TAJ számom mindig zöld volt.

Tehát sosem váltott pirosra, úgyhogy se tanulói jogviszonyom nem volt, se pedig bejelentett állásom ez idáig.

Most sikerült elhelyezkednem,egy olyan cégnél aki az utolsó centig bejelent. Viszont mivel pályakezdőnek számítok, kell a munkaadómnak az utolsó bizonyítványom másolata és egy un. Start kártyát kell kiváltanom az APEH-nál munkába lépés előtt.

Mivel az utolsó bizonyítványom nem most júniusba hanem ezt megelőzően végeztem tehát tavaly. Ebből kifolyólag félek csak, hogy most majd utólag valamit kiszámláznak vagy bármi hasonló..?

Lehet ebből valami problémám ? Hogy fogalmam sincs miért nem volt a TAJ számom piros?


2011. jún. 1. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha a munkaügyi hivatalba be vagy jelentve álláskeresőként, akkor nem kell fizetned, automatikusan biztosított vagy. Nyugodtan kérj start-kártyát, nem lesz belőle semmi baj!
2011. jún. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én sem tudom, miért nem volt piros a TAJ-od. Mert ellentétben azzal, amit az első válaszoló ír, a munkaügyi csak akkor fizeti a TB-det, ha valami ellátást kapsz tőlük, azt meg pályakezdőként nyilván nem. Lehet, hogy az iskola elfelejtett kijelenteni, vagy valamelyik helyen mégis bejelentettek.

Ha lenne ügyfélkapud, ott kapnál némi támpontot, mivel azon keresztül a TB jogviszonyodat is le tudnád kérdezni.

Viszont a START-kártya igénylésből bajod nem lehet, ha nem voltál bejelentve, akkor megadják. (már csak ezt megnézni is jó lenne az ügyfélkapu)

2011. jún. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Igen, osztom a második hozzászoló véleményét. Családit kaptatok am? azzal nem tudod mi van? Mert én mikor befejeztem a sulit az izgatő nő, kamból felvett engem diáknak még a következő évre is.Ugyebár tiszta haszon megkapja a támogatást, de diák meg nincs akire költeni kell.Onnan tudtuk meg h anyum felhívták h miért nem kéri már a családit, ő meg mondta h mert nem járok suliba már . :D SZóval lehet h nálad is ez van, ez megmagyarázná miért volt zölda tb-d.
2011. jún. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem kaptunk családit meg semmi ilyesmit.

Egyszerűen csak a Taj számom volt zöld akárhányszor kórházba voltam.

Akkor ebből semmilyen bajom nem lehet?

2011. jún. 7. 18:48
 5/13 anonim ***** válasza:

Dehogynem lehet, az OEP látja, hogy volt-e járulékfizetés, ha észreveszik hogy nem volt, akkor behajthatják visszamenőleg.

Más kérdés, hogy ez nagyon valószínűtlen. Ugyanis ők úgy szokták észrevenni, hogy az orvos lejelenti nekik, hogy piros a TAJ-od, ők utánanéznek, és ha tényleg, akkor átadják az APEH-nek behajtásra.

De ha egyszer végig zöldnek láttak, akkor nyilván nem is jelentettek le, így nagy valószínűséggel sose fog kiderülni a több százezer hasonló eset között.

2011. jún. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Örülj neki. Ingyen TB. Úgyis megkapja sok semmirekellő, dolgozni nem akaró az ingyen orvosi ellátást. Legalább most egy olyan kapta aki végzett a sulival , csak még nem tudott elhelyezkedni. :)
2011. jún. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Na utánanézett, egészségügyben dolgozó keresztanyukám.

Az előző iskolám elfelejtett kijelenteni..

Azt mondták nem lehet ebből semmi problémám ők hibáztak és nem én..

Azért vicces.. most így még évekig lehetett volna TB-m?

2011. jún. 8. 19:43
 8/13 anonim ***** válasza:

Mostmár csak azt kell egyeztetni az iskolával, hogy visszamenőleges dátummal helyesbít az apeh-tb. felé, vagy a mostani dátummal fog kijelenteni?

Ha visszamenőleges dátummal helyesbít, akkor visszamenőlegesen neked is be kell jelentkezni.

2011. jún. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Miután megszünik a tanulói jogviszony még 30 napig biztositott maradsz. Ha ez letelik és nincs jogosultsági vagy biztositási jogviszony a kártya pirosra változik és marad egészen addig amig valaki vagy Te magad nem fizettek a "kasszába". Nekem ez a szakmám, ezt tanulom de ilyet még nem hallottam hogy valakinek mindennemü jogviszony nélkül nem vált át a kártyája. Lehetett technikai malőr, de valószinübb hogy volt valami "hátralékod" ami a suli után is biztositottként tartott mert azért a tévedés ebben nem olyan gyakori főleg nem pozitiv irányba. Nem kaptál semmilyen ellátást, munkaügyi tanfolyam stb..?
2011. jún. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Na igen.. ez is egy lehetőség. :)

Jól gondolod, egész addig biztositott maradtál volna mig a suli ki nem jelent. Most esetedben szerencsére nem volt bukkanója, de ha vigan éldegéltél volna közben a suli egyszercsak kijelent de nem veszed észre mert nem csekkolod naponta az állapotot akkor utólag kifizettették volna veled az elmaradt összeget. Szóval ez jobb, hogy kiderült.

2011. jún. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!