Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Van néhány nyugdíjbiztosításom...

Van néhány nyugdíjbiztosításom. Összesen se sok. Hallgatom, hogy a kormány kívánja a nyugdíj megtakarításokat "becsatornázni". Most még önkéntes, előbb-utóbb épp úgy elveszik, mint korábban. Hogyan tudom "kivinni külföldre"?

Figyelt kérdés

#nyugdíj #Megvédték #becsatornázzák
szept. 24. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit hallgatsz? Hol hallgatsz?


Érteni kellene a mondatokat az elejétől a végéig:


A kormány a nyugdíjmegtakarításokat ingatlanvásárlásra fordíthatóvá (ki is emelem: fordít H A T óvá) akarja tenni. Nem csatornázgatni akar. Teccikérteni?


Külföldre sehogy nem tudod vinni.


(Egyébként a magánnyugdíjpénztárak esetében is volt lehetőség nyilatkozni, hogy szeretnéd a magánnyugdíjpénztári tagságodat és a rajta lévő eszközöket megtartani, de ezt nem tudja a sok óbégató “elloptákanyugdíjam” analfabéta.)

szept. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Háá Kösönömm hogyan annalfabetanakk tarrt.

Sajnos olvastam egy könyvet. A borítóján az volt, hogy "történelem".

Olvastam. Megnéztem a jelent. Összevetettem.

Még önkéntes az ingatlanba fektetés, de mi lesz fél-egy-két-öt év múlva. Akkor már nem vagyok meggyőződve, hogy önkéntes lesz.

Sajnos nem tudok olyan nagy egységeket értelmezni, hogy mondat.

szept. 24. 17:01
 3/8 A kérdező kommentje:
Hozzáértő, nem propagandista válaszokat várok.
szept. 24. 17:02
 4/8 anonim ***** válasza:

“Hogyan tudom "kivinni külföldre"“


En egy masik konyvet ajanlok, a boritojan az all, hogy “Külföldi pénzintézetek listaja”. A masodik kotet is nagyon jo, az a “Brókerek Európában” cimet viseli, mindkettőt a híres Googleke Resés nevu szerzo irta.

szept. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
LoL
szept. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha kötelező, akkor nem lehet mit csinálni. Befizeted oszt majd lesz valahogy. Szerencsésebb esetben nem nyúlják le.


Ha önkéntes, azaz nem kötelező, akkor meg semmit ne fizess, mert az lutri. Hiába akarják azzal reklámozni, hogy 20% áfavisszatérítés, a kormány múltkori eljárása után nem hiszem, hogy van értelme ilyesmin gondolkodni. A nyugdíjak lenyúlása nagyon sok sebből vérzett még akkor is, ha elméletileg nem volt kötelező.

szept. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#2 Nem analfabétának, hanem funkcionális analfabétának tart és nem alaptalanul.


Bár az igaz, hogy a média ezzel a clickbait címmel tálalta a sztorit.

szept. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nyugdíjbiztosítás és nem nyugdíjpénztár, akkor érdemes a szerződéseket egy hozzáértővel megnézni, mert valószínűleg rendkívül kedvezőtlen és jobban megéri felmondani mint fizetni.
tegnapelőtt 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!