Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit csináltok, hogyan oldjátok...

Mit csináltok, hogyan oldjátok meg, hogy ne vigyen el mindeneteket a Bank/-ok?

Figyelt kérdés
Több felmondott személyi kölcsön és hitelkártya,több bank....kilátástalan helyzet...-van megoldás?Hogy ne vigyen mindent el a Bank/-ok?
2010. júl. 10. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia. Sajnálom a helyzetet.. :( Budapest Bank adósságrendező hitelét próbáltad már? Ésszerűsítik, egyszerűsítik, és kevesebb lesz a havi fizetnivaló (és persze hosszabb a futamidő). Hogy kaptál ennyi "hitelt" egyszerre? Nekünk csak egy lakáskölcsönünk van, már majdnem lejár (havi 30 ezret fizetünk), mégse kaptunk emiatt személyi kölcsönt két éve. (hálistennek).
2010. júl. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jaj, a hitelekkel vigyázz a BBank elég vacak konstrukció, marha drága (nekünk az volt, amikor ajánlatot kértünk).


Én megelőző lépéseket teszek, a több hitelünket egy ajánlatba tesszük bele, nem értem hogyan, de rövidebb idő alatt kevesebb havi részlettel jövünk ki... Ez viszont nem megy, ha már felmondták a hiteleket.

Mindenhol részletet, halasztást kell kérni, pluszmunkákat felvállalni, költségeket a minimálisra csökkenteni.


Küldöm privátban azt, amit én tudok, Kyosaki módszer, hátha megoldást jelent nektek.

2010. júl. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
kÖSZÖNÖM SZÉPEN,és esetleg van olyan is,aki tele van adóssággal,vagy csak én vagyok az országban így?:D
2010. júl. 10. 16:30
 4/10 anonim ***** válasza:

tegnap 15:41 vagyok (a Kyosakis)

Mi is tele vagyunk.

Nem darabra sok, hanem összegre és nem túlvállaltunk, hanem megugrott a CHF törlesztésünk...

Úgy hogy most evickélünk kifelé. 20e-et már visszahoztunk a konyhára tartozás átszervezéssel, a pluszt nyomjuk bele a lakáshitelbe, meg a többi tartozásba, hogy menjünk kifelé belőle.


Ja, lakáshitel. Nekünk a válság előtt volt több pénz, amit be tudtunk fizetni havonta a törlesztésbe, no meg elkerülendő az árfolyamingadozásból az alulfizetést eleve többet fizettünk. Nem sokkal, olyan 5e ft-tal. 1-2 év alatt képeztünk 120e megtakarítást a számlán (vagy inkább többletbefizetést). Egészen 2 hónappal ezelőttig nem is éreztük a tvben annyit emlegetett chf helyzetet, mert addig egy petákkal sem fizettünk többet, mint előtte, csak a többletünk fogyott el.

Tudom, nem minden bank engedi ezt, a miénknél lehetett (Ella/Axa).

2010. júl. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ugyanígy vagyok vele én is kedves kérdező, és épp pénteken jött ki a végrehajtó az egyik banktól és megfenyegetett, hogy nem érdekli, hogy a lakáshitelünk fizetve van rendesen, de mivel a személyi kölcsönt már nem tudtuk fizetni a megemelkedett chf árfolyam miatt, ezért végrehajtást kezdeményez a lakásunkra, ami által felmondja a jelzáloghitelező bank is a szerződésünket, és bár a lakáseladásból nem lehet mindkettőjüket kifizetni, elviszik az ingatlanunkat a fejünk fölül. Felajánlottam a fizeztésem 33%-t havonta tiltásra, hogy akkor lefut 20 hónap alatt a tartozás, de nem fogadta el, azt mondta csak ha havi 60 ezret fizetek 10 hónap alatt, akkor nem lesz végrehajtás. Csakhogy csak a lakáshitelünk törlesztője lett jelenleg 89 ezer ft, ezért nem tudom vállalni, mert az én jövedelmem pont annyi, vagyis a minimálbér. A volt férjemnek pedig a 70%-a a jövedelmének a törlesztőrészlet. Kedvesen azt mondta, hogy szerezzek egy másik ingatlant, amit elvihet. Hát elküldem .......-ra. 28L
2010. júl. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves Kyosakis :)

Hát igen-valahogy így lehetne tényleg,csak nálam most az a probléma,hogy közben munkanélküli is lettem,ami nagyon meglátszik-hiába kerestem ezelőtt 300 ezret,manapság már 2 hónapja 21 ezret kapok-szóval reménytelen a helyzet!Kb 3000 munkahelyre be van adva a pályázatom (nem túlzk)-s vissza sem jeleznek-jelzem igazgató voltam,s most már takarítónőnek és szobalánynak is,illetve betanított munkásanak is jelentkeztem,de semmi reakció erre sem...-hogy mi lesz-nem tudom?

Kedves 10:14-es 28 éves Lány :)

Hát nem irigyellek szegényem Téged sem,egyszeűen nem lehet ezt így bírni...már azon gondolkodom,hogy hagyom elúszni a lakásomat is-aztán kész...-de még az sem lenne elég összességében mindenre-így is egy csomó maradna....kezdek belefáradni már ebbe...

2010. júl. 11. 10:43
 7/10 anonim ***** válasza:

kyosakis vagyok

Álláskereséshez: gerillaoneletrajz.hu - nagyon jó trükkök vannak benne, e hosszú idő, mire mind lejön, ha dobsz egy privit elküldöm, amiket én lementettem magamnak.


A költségeken próbáljatok csökkenteni. Gyorsan írom, mert ébred a lényom mindjárt:

Led-ek, gáz őrláng éjszakára kikapcsolva több ezer forint spórolás havonta (lemértem).

Ha van autó, számoljatok: melyik olcsóbb a busz, vagy az autó. Ha csak a benzint nézem, nekem a busz drágább, de én nem fizetek kötelezőt, meg ilyeneket, azokkal együtt a busz talán olcsóbb. Autó mehet a kereskedésbe, ha sok a költség, pláne, ha részletre van.

Ami eladható, azt tedd fel teszveszre, vaterára (de ésszel a listázási díj miatt), indítsd 1 ft-ról és valaki licitálgasson rá, hogy felnyomja az árát, vagy adj meg minimálárat (ez drága).

Kaja költséget le a minimumra, ha kell, szabjátok meg ki mennyit egyen, adagokat készítsetek a főétkezésekhez. Ettől még simán lehet egészségesen enni, legalább fogyónak is jó :-(

Nincs kóla, chips, csoki, amik feleslegesek és drágák, édességnek olcsóbb a házi süti.

Ha minden kötél szakad nézzetek másik (kisebb) lakást, most mondjuk rosszul állnak az ingatlanpiac árai, de éppen ezért talán olcsón kifogtok egy szép, kis rezsijű lakást. Ha helyreálltok, lehet megint nagyobba költözni.

Írd össze a kiadásaidat és bevételeidet és számolj!

Ha vezető voltál, gondolom van magadhoz való eszed, mi lenne, ha más irányból közelítenéd meg a pénzkereseti módokat?

Neked az mlm most nem jó, mert abból nincs azonnal pénz, de talán találhatnál egy olyan szolgáltatásra rést a régi üzletfeleid körében is, amire nekik szükségük lenne, te meg meg tudnád csinálni. Sokan szerintem nem szívesen dolgoztatnak diákmelós cégekkel, de ha a szórólapozást jó pénzért megcsinálná valaki, vagy olcsóbb, jobb takarítást adna valaki, mint a házi takarítónő. Speciel szerintem jó dolog lenne, ha valaki bevásárlást végezne másoknak, a vásárolt lista összegének bizonyos százalékáért mondjuk, vagy akár ingyen, csak mondjuk le kell szerződni mondjuk a Cora-va és a piacos kofával, hogy neked olcsóbban számoljanak, szállítón viszed az árut, fizeti az összeget a megbízó, a különbözet meg a tiéd.

Végső esetre úgy hallom a kukásoknál 100e felett keresnek és létszámhiány van - bocs, nem gúnyolódni akarok, tényleg ezt hallottam, csak a városra nem emlékszem.

Kertészkedést vállalhatsz, gyomolás, ásás, ültetés, vagy ilyesmit, ami azonnal pénz.

Önkormányzattól minden támogatást kérj meg, nem mondanak semmit - nálunk legalábbis - úgy kell kiszedni belőlük, mit lehet igényelni, szóval érdemes bepróbálkozni.

Alapítványok? Ha van olyan, amelyik bajba jutottakon segít?

Így hirtelen ennyi jutott eszembe, nagyon szorítok, remélem rendbe tudsz jönni. Ne add fel, de szerintem ma tarts egy OFF napot, semmivel ne foglalkozz. Juszt se. Igyál egy teát, sétálj egyet, és ne akarj megoldást találni. Aztán holnap kezdd újra a megoldás keresést, de próbálj 2 lépéssel hátrébb állni, hátha jobb rálátásod lesz a dologra. Ezek sokszor beválnak.

Ha van szellemi tőkéd, írd meg e-bookba, és kezdd el árulni a neten.

2010. júl. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

kyosakis szió :)

Huh :) -hát nagyon szépen köszönöm ezt a szép leírást-nagyon aranyos vagy,tényleg,hogy ilyen részletesen leírtad,hogy mit is lehet ilyen esetben tenni?--képzeld-pont ma úgy döntöttem,hogy nem érdekel,nem nézek meg egy álláshirdetést sem, és lám-lám-láss csodát-ma felhívtak egy helyről-ahová még ezelőtt adtam be az önéletrajzomat,hogy holnap menjek be interjúra :)-talán lesz már valami-legalább is nagyon remélem-mert nagyon magunk alatt vagyunk a párommal...

2010. júl. 12. 15:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Örülök :-)

Remélem egyenesbe jön az életed.

2010. júl. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia!Mi örökségül kaptunk rengeteg hitelt.Fogalmunk sincs Anyósomnak hogy tudott 8 bank hitelt adni!!Meg azt sem tudjuk hogy mi lesz velünk,hogy fog ez ránk kihatni.Most levelezgetünk.Szörnyű de még nem is tudtuk hogy neki ezek vannak!Fiatal fejjel csak lakáshitelbe mertünk belevágni,ahhoz is annyi minden kellett!Neki meg se kezes,semmi!Nem értem hogy működik?
2010. júl. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!