Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » OTP magánnyugdíj pénztárból...

OTP magánnyugdíj pénztárból AXA-ba hogyan lehet átlépni? Ti mit csináltok, maradtok, váltotok, vagy állami?

Figyelt kérdés
2010. dec. 31. 16:18
 1/6 anonim válasza:

Szerintem előbb nézz körül, mert vannak nagyobb hozamú pénztárak is. Persze ez függ a portfóliótól is. Meg pl a Postás az jó is, meg akinek az számít, magyar is.

Én tuti maradok a magánnyugdíjnál. Az én pénzem ne költse az állam, nem azért dolgozok!!! Meg ha kormányváltás lesz majd...

Itt tájékozódhatsz;

[link]

2010. dec. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én visszamegyek az államiba, nincs más választásom. Én akkor kezdtem el dolgozni, amikor behozták a magánnyugdíjas rendszert, éppen abban az évben. Így, én az állami nyugdíjba még csak nagyon keveset tettem. Ha nem megyek át az államiba, akkor kevesebb mint feleannyi pénz fog összegyűlni a számlámon nyugdíjas koromig, amit még egy kiemelkedően magas hozam sem tud kompenzálni. Nem merek hazardírozni a nyugdíjjal. Emellett van önkéntes magánnyugdíj pénztáram is, abba továbbra is gyűjtögetek lehetőségem szerint.
2010. dec. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Tudok ajánlani valakit,aki nekem is segített eldönteni,ingyen és bérmentve!
2010. dec. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az OTP-től nem válts az AXA-hoz, mert rosszabbul teljesített az elmúlt két év , illetve elmúlt tíz év figyelembe vételével is. Ha van már több százezer forintod a magánnyugdíjpénztári számládon, akkor érdemes elgondolkodni, hogy oda add-e azt a pénzt az államnak, vagy sem. Ha csekély az összeg, akkor mindenképpen érdemes az állami rendszerbe lépned.
2011. jan. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Miért érdemes át lépni az államiba, ha nincs rajta "több százezer forint"?

Ki garantálja, h egyáltalán kap nyugdíjat az ember? Főleg ha van még majdnem 40 éved a nyugdíjig?!

2011. jan. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha valaki magánnyugdíjpénztári tag marad, akkor az állami nyugdíjáról sajnos lemondhat, ezért érdemes visszalépni, ha nincs a számláján több százezer forint. Az állami nyugdíj a nyugdíj 75%-át teszi ki!
2011. jan. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!