Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem tudok ingatlan fedezete...

Ha nem tudok ingatlan fedezetet adni a banknak, Sosem lehet saját lakásom?

Figyelt kérdés
2 gyerekkel, 2db 8évre kötött fundamentával (2éve fizetve), 1 millió Forint önerővel (fundán kívül), mindkettőnknek 190ezres bruttó bérrel. Megvan kötve a kezünk és nincs kiút az albérletből, ha nincs megterhelhető ingatlan?
2019. febr. 19. 04:00
1 2
 1/15 Legális Technocol ***** válasza:
76%
Fundamentánál rosszabb helyet nem találtatok a pénznek? Nem reménytelen a helyzet, de a Fundamentával alaposan megnehezítitek a helyzetet, akárki is beszélt rá.
2019. febr. 19. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
190 bruttónak mennyi a nettója olyan 120 vagy még annyi se? + 2 eltartott gyerek. Akkor az egy főre eső mennyi? Hát erre nem hiszem hogy kaptok hitelt. Meg szerintem hülyeség is lenne bevállalni ilyen anyagi körülményekre.
2019. febr. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
Vagy csináltok egy 3. Gyereket, a nyomorba, a semmire (már kettőt sikerült) aztán kaptok csok-ot viktor bácsitól.
2019. febr. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Lakáshitelnél a vásárolt lakás lesz megterhelve.

Van most akkor kb 5 milliótok? Nem tudom mennyi a fundamenta. 2 gyerekre, használt lakásra adnak még 1,3 millió csokot kb. Így már reális cél lehet egy 10-12 millió körüli ingatlan. Ez a fővárosban persze nulla, de bérminimummal remélem nem ott akartok vásárolni. Miskolcon ez pl egy 2,5-es panel az avason.

2019. febr. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Persze Miskolcra az avas ltp. A fészekrakósok közé? Akkor már miért nem a x.ker Hős utcába költözzön vagy a tatabányai mésztelepre? Ott is vannak olcsón lakások, csak nem mindegy mekkora gettó.
2019. febr. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#5 - Az avas azért nem a hős utca, rengeteg fiatal család, egyetemista lakja, de persze, hogy nem a legjobb környék, ez egyértelmű. Csak egy random példát mondtam, ilyen feltételekkel nem ajánlgathatom a rózsadombot. Lényeg, hogy valami megfogható célt kell belőni, nem 40 milliós ingatlanokat.


Nem szuper a helyzet, de 2 gyerek nevelése mellett fizetik az albérletet (jó lenne tudni mennyit), 2 fundit és még tesznek is félre. Egyáltalán nem elképzelhetetlen egy kis lakás megvásárlása.

2019. febr. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
17%
Na egyetemisták szomszédjába se jó lakni. Hallgathatod ahogy dübörög a zene, hangoskodás, óbégatás, rendszeres házibulizás stb. Nem kellemes. Egy olyan lakásért, ahol a szomszédba egyetemisták vannak már 4 millióval kevesebbet adnék.
2019. febr. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Attól függ mennyi az ingatlan, plusz nettó bér számít. Ha nettó 120-130 körül kerestek, akkor nagyon karcsú. 1 millió önerő nagyon kevés, ott van még az ügyvédi díjak, vagyonosodási illeték stb... Nagyvárosban talán elég a 20% önerő, de vidéken majdnem biztos a 30-40%. Amúgy együttérzek, hasonló helyzetben vagyunk, csak 3 gyerekkel, 500 ezres havi bevétellel, 1 OTP lakáskasszával, amire még jár az állami támogatás. Csakhogy Székesfehérváron élünk, közel fővárosi ingatlanárakkal, 20 km-es körzetben is nagyon drágák, bár mi házban gondolkodunk. Ha nincs szülői segítség v. nagyon nagy jövedelem, szinte esélytelen. Kíváncsi leszek a falusi CSOK-ra, de szerintem az is csak drágulás hoz!
2019. febr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A realitás leginkább akkor már bevállalni egy harmadikat és csokozni. Mondjuk ennyi pénzből én magamat is nehezen tartanám el albérletben, nem 4 embert, de ez aztán végképp a ti döntésetek.
2019. febr. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%

Sértő lett volna a kommentem hogy törölték?

Hogy mi a sértő, az csak attól függ kinek a szemszögéből nézzük.

2019. febr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!