Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a férjemnek van lakás...

Ha a férjemnek van lakás akkor nem lehet igénybevenni a CSOK-OT?

Figyelt kérdés

Öszintèn semmi közöm a lakàsàhoz és nem is lesz... ki mit hozott alapon vagyunk.....

Eleve kicsi a lakàs 1 baba van még csak úton, de tervezünk minimum még egyet....

Ő elég jól keres, én eddig sem tudtam félretenni a minimálbéres fizetédemből, jövőben sem fogok tudni... Hogy esetleg Legyen nekem is lakàs vagy közösbe bele fizetni...

EZÉRT ÉRDEKELNE A CSOK!

KÖSZÖNÖM A VÀLASZOKAT!



2019. febr. 13. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk mi lenne, ha keresnél jobban fizető állást? Mások se ingyen, puszira kapnak lakást, neked meg már van hol laknod.
2019. febr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"ha például az egyik házastárs nevén 50%-ot meghaladó mértékben, vagy netán egy az egyben szerepel egy lakás, akkor már bukták a CSOK-ot."


"Öszintèn semmi közöm a lakàsàhoz és nem is lesz" Szóval nem is ott laksz, és nem oda fogod hazavinni a gyereket? A CSOK lényege az otthonteremtés, de ha a férjed lakásában laktok, akkor van otthonotok.

2019. febr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szövegértéssel van problémád?

Ott lakunk, de ki mit hozott alapon vagyunk.... szóval az övé a lakàs!!!!

48nmes szóval elég kicsi 2 gyerekhez....

Viszont ahol lakunk elég magas a lakàs àr 12-13 milliót ér. Ezért kérdeztem! 1 gyerekkel is alig alig fogunk elférni

2019. febr. 13. 18:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi az a "ki mit hozott" alap? Ha vagyonjogi szerződést kötöttetek, azt nem volt sok értelme úgy, hogy neked semmid sincs. Minden más esetben a házasság után szerzett vagyon közös, de ha házasság előtti a lakása, akkor is meg tudod szerezni válás után, mert ha te kapod a gyereket, simán megítélik a lakáshasználatot. Bár emiatt jogosan nézik le az így elváló nőket.
2019. febr. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem probléma a CSOK szempontjából, hogy van a férjed nevén lakás, de ha CSOK-kal akartok lakást venni, az csak közös névre mehet, a tulajdoni arány viszont nem számít. (Hozzáértő vagyok, ez a munkám)
2019. febr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!