Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki Budapesten albérletet ad...

Aki Budapesten albérletet ad ki, azoktól kérdezném, mennyire jellemző, hogy az albérlet a lakás elhagyása után felújítást igényel?

Figyelt kérdés
Egy egyszerű 1,5 szobás kb. 120.000 Ft -ért kiadott lakásról van szó metróvonalnál, hagyományosan berendezve, tehát nem ez a luxusra felújított hatalmas összegekért meghirdetett ingatlanról van szó, mint amivel sok helyen tele van az internet. Mennyire lehet jellemző, hogy lelakják a bérlők, és nagyobb felújítást igényel? Mennyi időnként lehet átlagosan bérlőváltás? (Budapesti bérleti viszonyok érdekelnek, akinek van tapasztalata)

2018. nov. 18. 09:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én nem írnék alá olyan szerződést, hogy más lakásában az én költségemre fessenek ki. Nekem az miért jó? Ha én tettem tönkre a festést, pl. lehánytam a falat, akkor nyilván nekem kell fizetni. De egyébként a lakás természetesen elhasználódását nem szeretném kifizetni, az a tulajdonos feladata és érdeke is. Akkor is meg kell tennie, ha ki sem költözöm, hiszen én abban az állapotban szeretném bérelni a lakást, ahogy az elején.
2018. nov. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hát ezért nem te bérled az én lakásomat... :)

1. Olyan feltételekben egyezek meg a lakómmal amilyenekben csak szeretnénk. Tök jól együttműködünk, innentől kezdve pedig mindegy, hogy ki mit mond.

2. Nekem útbaesik hazafelé, időben simán össze tudjuk egyeztetni, közel van hozzánk. Megszoktuk, hogy felviszem a számlákat, ő megnézheti, odaadja a pénzt. Nekem megnyugtató, hogy látom, hogy minden oké, neki is jó, hogy személyesen megmutathatja, ha valami baj van. (Tudom, tudom ezt is lehet telefonon már a mai modern korban.)

Nem vagyok tolakodó, nem járok fel kéretlenül, az sem tűnne fel és nem is zavarna, ha lecseréltetné a zárat. Ha felmegyek is bejelentkezek előre és csengetek, pedig van kulcsom, tudom a kapukódot... Én örültem a hasonló hozzáállású tulajdonosnak annak idején, amikor még én béreltem és örülök, hogy találtam olyan bérlőt, akivel megvan a közös hang, látszólag nincs problémája az eljárásunkkal.

3. Nyilván sosem olyan szemmel néztük/nézzük körbe a lakást, hogy miért nincs elmosogatva, avagy miért van egy koszos zokni a kanapén...

2018. nov. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem jellemző a felújítás, de előfordul. Több tíz milliós vagyont bízol rá ezért, kell a kontroll a bérlők felett, mert nem csak a bérbeadó, de a bérlő oldalon is vannak szháziak.

Igazságosan, de kemény kézzel kell a bérlőkkel viselkedni, mert ha nem a fejedre nőnek. Megérzik, ha gyenge vagy.

A havi egyszeri megtekintés előre egyeztetett időpont a lakásban szükséges, főleg az első pár hónapban, de később sem árt.

Tedd félre a bevétel 5-10%-át az esetleges felújításokra. Bérlő váltásnál, ha elmegy a régi és az új kiadáshoz mégsem kell, maximum jól jártál és elköltöd.

Több ingatlant adok bérbe. Erős a kontroll, sok helyen előre diktálós áramóra van felszerelve, az esetleges nem fizetés és károkozás rendezésének kikényszerítésére.

Nem jellemzőek, de ezeket tapasztaltam: (Ezek közül sokat, már nem lehet velem megcsinálni:)

Okkal sürgetnek a kiköltözéskor, hogy nem érnek rá menniük kell, vár rájuk az autó. Eltakarják a hibákat, vagy ha felhozod letagadják. Csak később veszed észre, hogy például kiégette(nem is értem hogyan) és összekarcolta a parkettát. Majd átrendezi a bútorokat, eltakarja a szőnyeggel, hogy ne a kaucióból vond le, de ha visszaadtad, már nem tudod behajtani a kárt. Ha egy nagyobb buliban lehányták a falat, akkor letörlik a zömét és ráhúzzák a szekrényt, hogy nem látszódjon.

Az egyik kedves bérlő előre el kérte kérni a kauciót, mert "a másik bérleményhez is kell és ha nem adod vissza előre, akkor nem tud elmenni", majd a kiköltözésnél kicsavarja az energiatakarékos izzókat és nappal, amikor nem észrevehető, akkor adja át a lakást plusz nem takarít ki maga után, pedig úgy vette át és már nincs miből levonnod a takarítás költségeit.

Eltöri az ágyat, széket és nem szól a hibáról a kiköltözés előtt. Magával visz egy pár a lakásban, házban használt dolgot. Ha kérdőre vonod, hogy hol van letagadja. Kitöri a hűtő mélyhűtőjének az ajtaját.

A mosógépben festi be a farmerját feketére és tönkremegy a mosógép, de erről nem szól.

Beszívva lefejeli az előszoba ajtót és azt mondja, már beköltözéskor meg volt repedve, csak tovább repedt.

Az engedélyed nélkül háziállatot visz a lakásba, majd nem foglalkozik vele és az állat rongál. Azt is eltakarja, hogy ne vond le a kaucióból.

Beköltözteti pár haverját rokonát az ingatlanba az engedélyed nélkül. Életvitel szerűen ott élnek, nem csak vendégségbe jönnek. Velük nincs szerződésed. Még ha észreveszed sem tudod tőlük behajtani. A bérlőnek meg nincs annyi esze és tartása, hogy felelősséget vállaljon értük. Még sorolhatnám, de minek.

Fényképezd le a bútorokat és a gépeket beköltözéskor, majd küld el az email címére, hogy később ne legyen ebből vita.

Itt megjegyezném, hogy a bérlők többségére ez nem jellemző! A többség alapból rendes.

A szháziak is tartani fognak tőled, ha erős a kontroll és nem mernek rendetlenkedni, annyira.

Ha teheted szívasd meg, aki szházi volt, ne add vissza a kauciót és legyél rendes azzal, aki normális.

Pl. A bérlők nem kérik, de én ajánlom fel, ha normális volt, hogy írok neki ajánlást, az elérhetőségeim megadásával, hogy könnyebben ki tudjon venni egy másikat.

Ha valaki felszerelt valamit a lakásban, ami javítja a lakás minőségét és ott hagyja, akkor az anyagköltséget kifizetem, sőt megkérem, őket előre, hogy hozzanak róla számlát a nevemre és azt én állom. Extrém átalakításokat, amit más, az átlag nem fogadna el nem állok, sőt, vagy nem engedélyezem, vagy kiköltözéskor, ha nem alakítja vissza levonom a kaucióból.

A bérlő nem a barátod, ez üzleti kapcsolat. Úgy is kezeld.

2018. nov. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!