Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Alberlet helyett uj lakas lizing?

Alberlet helyett uj lakas lizing?

Figyelt kérdés

Informatikuskent dolgozom egy videki nagyvarosban, azonban kaptam egy minden szempontbol (szakmai, anyagi) jelentosen jobb ajanlatot egy pesti cegtol.


El is kezdtem lakas ugyben nezelodni.

Jelenleg egy szinte vadonatuj, par eve epult, teljesen felszerelt es az izlesemhez alakitott lakasban lakom, mindenkeppen egy hasonlo szinvonalu lakasba szeretnek koltozni Pesten is.


Kicsit nezelodve hasonlo szinvonalu lakasert mar joval 200e Ft feletti osszehet kernek...

Aminel mar nagyon elgondolkoztam, hogy inkabb sajat lakasba kellene invesztalni.

Jelenleg ~1.5 millio Ft megtakaritasom van, ami a pesti arakat nezve eleg halvany oneronek.


Ekkor talalkoztam a lakas lizing fogalmaval, ami talan jo lehet nekem is.


A lakas ugyanugy nem az en nevemen lenne, mint egy alberlet eseteben, de a lizing lejarta utan (ami 20 ev) a nevemre kerulne a lakas, es addig is teljes koruen hasznalhatnam, ami egy alberlet eseteben nem igaz.

Cserebe viszont meg magasabb lenne a havi berleti dij, amit szerencsere konnen ki tudnek gazdalkodni az fizetesbol.


Egyaltalan lehetsges az elkepzelesem? Vagy tul szep, hogy igaz legyen?


2018. okt. 6. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Senki nem ad neked lakást a két szép szemedért.


Ha ilyen sokat ki tudsz kizetni, akkor félre is tudsz tenni havonta, és lesz önerőd.

2018. okt. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Ez nagyon kevés önerő. Még az ügyvéd és illetékre is szűkösen elég.
2018. okt. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Mindegy, hogy lízing, vagy hitel, legalább 20% önerő kellene.
2018. okt. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Ha nincs pénz le kell adni az igényeket...
2018. okt. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
69%

Másfél misi?

Arany koma, csak a visszterhes vagyonszerzési illeték lesz annyi :D

Gyűjtögess még serényen.

2018. okt. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!