Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki Budapesten albérletet ad...

Aki Budapesten albérletet ad ki, azoktól kérdezném, mennyire jellemző, hogy az albérlet a lakás elhagyása után felújítást igényel?

Figyelt kérdés
Egy egyszerű 1,5 szobás kb. 120.000 Ft -ért kiadott lakásról van szó metróvonalnál, hagyományosan berendezve, tehát nem ez a luxusra felújított hatalmas összegekért meghirdetett ingatlanról van szó, mint amivel sok helyen tele van az internet. Mennyire lehet jellemző, hogy lelakják a bérlők, és nagyobb felújítást igényel? Mennyi időnként lehet átlagosan bérlőváltás? (Budapesti bérleti viszonyok érdekelnek, akinek van tapasztalata)

2018. nov. 18. 09:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Szinte mindig van mit csinálni. Akkor is, ha csak 1 évet voltak bent. A lakáskiadás nem az a nyugis sport mint aminek gondolják. Konstans stressz.
2018. nov. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Mi egy éve lakunk a mostani albérletünkben. Egy keddi napon költöztünk be, az előttünk lakók előtte péntek-szombaton költöztek ki. A tulaj kitakarította a lakást meg kimosta a függönyöket. Kérdezte, szeretnénk e tisztasági festést, de nem kértük. Szóval szerintem ez igen erősen bérlő függő. Mi sem laktuk le, én más cuccaira még jobban vigyázok, mint a sajátomra. Hogy mennyi időnként van bérlőváltás, ezt megintcsak nem lehet megmondani. Az előző albérletünket nem szerettük, alig vártuk, hogy leteljen a szerződésben kikötött egy év, és mehessünk. a mostaniban kb addig tervezünk, amig sajátot nem tudunk venni. A testvéremék pl 8 évig laktak ugyanott, addigra kezdték kicsinek érezni. Ezt is bérlője válogatja.
2018. nov. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Nekem 2 millióba került a felújítás utánuk.
2018. nov. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell kauciót kérni és akár valami jegyzőkönyvbe venni, hogy mit milyen állapotban adtál át, akár azt is egyeztetni ügyvéddel, milyen lehetőség van a szerződésben rögzíteni, hogy ki kinek a felelőssége, pl. kiköltözéskor tisztasági festés ha szükséges, ha bármi elromlik, kinek kell kifizetni a javítást stb.
2018. nov. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Bizony jobb az ingatlan és ingóság látleletét és leltárát sorra beletenni a szerződésbe, x dolog x típus x állapotban stb. Szerződéskötéskor pedig végigmenni mindenen a bérlővel. Jobb lenne még ha a jog szabályozza is belevenni azt, ki mit fizet és miért felel, igazából a tájékozatlanság miatt, ami bizony akár a bérbeadót is érinti. Ez előre tisztázza a dolgokat és leegyszerűsíti ha adódik valami. Védi is mindkét felet ha ez tisztázva van, meg elkerülhetőek fölösleges viták és nézeteltérések. Nem is írom a tapasztalatomat mit és mennyire tettek tönkre bérlők.
2018. nov. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha a rendeltetés szerű használat melletti amortizáció miatt kell felújítani, akkor azt eleve nem csak két bérlő között kell megtenni. Hiszen a bérlő azért fizet, hogy egy adott minőséget kapjon. Persze a bérbeadónak könnyű, hogy oda se bagózik, amíg ki nem költözik a bérlő, de ennek nem így kell működnie. Ha pedig a bérlő okozta a kárt, az úgyis a bérlőt terheli.
2018. nov. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A második bérlőnk van. Az első 1 év után dobbantott, a második már harmadik éve lakónk. Normális állapotban hagyta ott a lakást az első lakó, de egy tisztasági festést szerettünk volna megejteni. A színek kiválasztásánál figyelembe vettük az új lakó kéréseit.

Szerződésbe fektettük, hogy vagy kifest, amikor kiköltözik, vagy az anyagárat kifizeti és kifestünk/kifestetünk mi.

A szerződésben szerepel, hogy az átadott állapotban várjuk vissza a lakást. Javarészt bútorozatlanul adtuk ki, így akkora károkozásra nem számítunk. Dátummal ellátott fotókat őrizget mindkét fél, felvettük a két beépített bútor hibáit is a szerződésbe és hogy ezen felüli minden sérülésért, károkozásért bérlő felel.

Egy roppant normális fiatal, női bérlőnk van. Minden hónapban felugrik valamelyikünk a havi rezsi elszámolással, kicsit körbenéztünk eleinte azért, de mostmár nem igen, csak fél szemmel. Vigyáz a lakásra, mindig rend és tisztaság van és ez nekünk ér annyit, hogy idén még pl. nem emeltünk bérleti díjat.

Albérletben élő ismerőseink közül szinte mindenki évek óta ugyanott bérel. Valaki már a 8. évet tapossa, valaki 5, más 3 éve lakik ugyanazon a helyen. Abszolút változó. Sokat számít a tulajdonos hozzáállása és a bérleti díj mértéke szerintem. A mi bérlőnk pl. most 80+rezsit fizet. A szomszéd lakást, ami kisebb a béreltnél/miénknél 130-ért adták ki néhány hónapja. Ez pont elég különbség arra, hogy anyagilag ne legyen neki mindegy, hogy megy-e, vagy marad.

Egy barátnőm 140-ért bérel, ő jelenleg évente költözik, mert totál mindegy neki, hogy itt bérel ennyiért, vagy amott. Főleg hogy rendszeresen fog ki olyan tulajdonost, aki feljár a lakásba a tudta nélkül, vagy benéz még a szekrénybe is, ha egyszer rászabadul.

2018. nov. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2018. nov. 19. 01:06
 9/13 TappancsMancs ***** válasza:

Ha már szóba jött, a bérbeadó nem mehet be a bérlő engedélye nélkül, mert azzal birtokháborítást követ el. Ehhez a bérlővel kell egyeztetnie, hogy neki mikor felel meg és ő engedi be. Meg a bérlőnek joga van zárat cserélni és az eredetit odaadni a bérbeadónak, mivel az meg nem az övé. A bérlőt is megilleti a birtokvédelem joga a jog szerint.


Amúgy is gyerekes dolognak tartom amikor egy bérbeadó saját elképzelése szerint bejárkál oda ahol más kakik. És igen a bérlő OTT LAKIK!


Volt olyan akik este tévéztek és hallották, hogy valami motoszkálás van kint. Kimentek és a bérbeadó ott volt. Mi van ha kamatyolnak és rájuk nyit? Faragatlan és öntörvényű ilyeneket csinálni. És teljesen jogellenes is.

2018. nov. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A havi szintű körbenézés sem normális, nem értem, mi szükség van erre, és mivel jogosítja fel magát a bérbeadó, hogy értékelje pl. milyen rend van más lakásában (már nem tulajdonjogilag értem, hanem abban az értelemben, hogy ott más ember lakik). A rezsit el lehet számolni személyes kontakt nélkül is, de személyes kontakt mellett sem feltétlenül az én lakásomban szeretném ezt intézni. A bérbeadó nem egy barátom, hogy rendszeresen a lakásomba invitáljam.
2018. nov. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!