Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha én meghalok, ki fizeti...

Ha én meghalok, ki fizeti tovább a lakásom törlesztőrészleteit, az örökösöm, vagy a kezesem?

Figyelt kérdés
Írni akarok egy végrendeletet, mert sose lehet tudni meddig élünk. Az örökösöm a keresztfiam lenne, de hitel van a lakásomon és a kezesem (nem az adóstársam!) az anyukám. Ilyen esetben az örökös örökli az adósságot, vagy a kezesnek kell tovább fizetni a törlesztőrészleteket, még úgy is, ha a lakás tulajdonjoga nem az övé? Mivel anyukám csak a kezesem, így most nincs tulajdonjoga a lakásomon. Egyébként csak 47 éves vagyok és még 8 évig kell fizetnem a törlesztőt, ami most 31 ezer Ft.

2018. szept. 29. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A lakás és a hitel is az örökösé lesz, de ha átsorolós nem fizet, akkor a kezesnek kell, ahogy most is neki jelene, ha te nem fizetnél. Ha nem akarsz kibaxni anyáddal, neki kell az örökösödnek lennie
2018. szept. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezeseden hajtja be a bank, de az örökösé lesz az adósság
2018. szept. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De anyukám már 77 éves, neki minek már egy plusz lakás? Ő meg ha meghal, előtte nem fog arról gondoskodni, hogy végrendeletet írjon a keresztfiam javára. Az államra szállna a vagyon.
2018. szept. 29. 17:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A keresztfiad vérrokonod ?
2018. szept. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet higy nem kell neki masik lakás, de adósság se olyan lakás után, ami nem az övé. Ha a keresztfiad úgy dönt, higy baxik fizetni, anyukádon hajtják be. Akkor is, ha mondjuk a jövedelméből nem tudjak letiltani, helyette elárverezik az ő lakását
2018. szept. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A keresztfiam nem a vérrokonom, hanem az elvált férjem unokaöccse. De nekem nincsen gyermekem, se testvérem, és a keresztfiamra akarom hagyni a vagyonomat. Még az anyukám lakásának a fele is az én tulajdonomban van, de az anyukám haszonélvezeti joga van rajta. Azt is a keresztfiam örökölné. Egyébként pedig a keresztfiam apukája végtelenül megbízható férfi és a gyermek még csak 3 éves, tehát az apukája lenne a vagyon kezelője a gyermek 18 éves koráig.
2018. szept. 30. 09:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Most megbízható, később nem biztos, hogy az lesz. A pénz ki tudja fordítani az embereket magukból....

De próbáld meg: a bank hátha elfogadja a gyerek apját kezesnek anyád helyett. Ez esetben anyádat nem fenyegeti a veszély, higy esetleg kiteszik a saját lakásából, mert az a nagyon megbízható ember nem fizet....

2018. szept. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!