Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki örökli a vagyonomat, ha...

Ki örökli a vagyonomat, ha meghalok?

Figyelt kérdés
Huszonéves vagyok, nincs se férjem, se gyerekem. 1 nővérem van. Ha meghalok, Ő örököl, vagy a szüleim? Halálom esetén a bank zárolja a számlám, és csak a hagyatéki után adják oda az örökösnek a rajta lévő pénzt?

2014. febr. 19. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
egyenesági rokon örököl végrendelet hiányában, tehát a szüleid.. igen a hagyatéki után kapják meg... de remélem nem akarsz meghalni?
2014. febr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem, dehogyis, csak érdekelt ez az öröklési kérdés.
2014. febr. 19. 14:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
jól van, akkor megnyugodtam hogy nem kell senkit lebeszélni az öngyilkosságról :)
2014. febr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha végrendeletet írsz, és kizárod az egyéb örökösöket, és ezt meg is indokolod, ás az indokod meg is áll (a törvényben pontosan benne van, hogy kit miért lehet kizárni), akkor az örököl, akire hagytad a lóvét.


Minden más esetben a szüleid, ha életben vannak akkor, amikor te elhaláloztál.


Ps: jó volna, ha elmennél egy szakihoz, mielőtt eszedbe jutna olyan baromság, aminek nem kéne még eszedbe sem jutnia. Az ilyen kérdések mindig önmgyilkosságra utalnak - akár tudsz róla, akár nem. Legalább írj naplót vagy sírd ki magad!


Huszonévesen miért nincs senkid? Nagyon szoros pórázon tartanak a szüleid, és/vagy nagyon kislány akarsz maradni?

2014. febr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Semmi bajom sincs! Azért kérdeztem mindösszesen, mert úgy tudtam eddig én is, hogy a szülők örökölnek ilyen esetben, és az apámat ki akarom zárni. Semmilyen öngyilkos hajlamom sincs, szeretek élni, csak betegség jött közbe.
2014. febr. 20. 07:00
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor érdemes lenne beszélned egy ügyvéddel.

Azért remélem, nem olyan komoly ez a betegség, jobb lenne, ha te temetnéd majd el a szüleidet és nem ők téged.

A legjobbakat kívánom!

2014. febr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!