Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha én meghalok ki örököl...

Ha én meghalok ki örököl utánam? (többi lent)

Figyelt kérdés

Kiskorú vagyok se férjem, se gyerekem nyilván. Apukám meghalt, neki szülei nincsenek, de van egy testvére. Anyukám él, és a szülei is, de az lényegtelen gondolom.


olyan írjon aki tényleg ért hozzá!Köszi


2012. ápr. 23. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Anyukád. Ha lefelé nincs örökös, akkor felfelé. Kivéve, ha hagysz végrendeletet.
2012. ápr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Anyukád örökölne, ha nem az apai részre gondoltál, milyen vagyonod van?
2012. ápr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Csak anyukám? Apum testvére semmit?

Egyébként egy ingatlanról van szó.

2012. ápr. 23. 16:59
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Igen csak anyukád, de ne foglalkozz a halállal, mert még eszedbe se kéne jutnia.
2012. ápr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Csak anyukád örökölne.
2012. ápr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
A nagybácsi miért örökölne? Alapesetben az öröklés "lefelé" megy. Gyerekek, ha valamelyik már nem él, akkor annak a gyerekei. Ha nincs gyerek, akkor a szülő örököl. Ha az sincs, nagyszülő.
2012. ápr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
remélem én...
2012. ápr. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem felét anyukád, felét apukádnak kellene, de mivel ő meghalt, ezért a legközelebbi hozzátartozó, aki a testvére.
2012. ápr. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Coralie: ezt rosszul gondolod, a nagyszülői parentéla nem lép be, amíg van szülői örökös.


"A szülői parentéla: Az első parentélába tartoznak az örökhagyó szülei és azok leszármazói. Leszármazók és házastárs hiányában az örökhagyó szülői örökölnek fejenként egyenlő részben. Az öröklésből kiesett szülő helyén annak leszármazói örökölnek olyan módon, mint a gyermek helyén annak leszármazói. Ha a kiesett szülőnek nincs leszármazója, egyedül a másik szülő, illetőleg annak leszármazói örökölnek."


(A nagybácsi a nagyszülőibe tartozik, mivel a közös nagyszülő leszármazója.)

2012. ápr. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!