Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha meghalok ki örökli a...

Ha meghalok ki örökli a vagyonomat?

Figyelt kérdés
Van két testvérem, és Édesapám, Édesanyám meghalt. Ha meghalok automatikusan megkapják az értékeimet, vagy távolabbi rokonoknak is van beleszólásuk, vagy hogy megy ez?
2013. nov. 25. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha te meghalsz akkor az örökséged visszaszáll a szüleidre ha nincs gyereked vagy feleséged /férjed) ( ha van gyerek akkor ő örököl mindent)

Ha mindkét szülő meghalt, akkor a testvéreid öröklik a vagyonodat.. Távolabbi rokonok csak akkor jönnek a képbe ha se szülő, se testvér, se gyerek, se házastárs nincs.

2013. nov. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%

Ha másképp nem rendelkeztél,akkor a Magyar törvények szerint:

Ha nincsen gyermeked,akkor a férj/feleség.

Ha nincs..,a testvérek,.. illetve ezen utóda(-ik) örökölnek utánad.

2013. nov. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 25. 20:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.. Én írtam jól. Ha nincs gyermek, akkor a házastárs. Ha nincs se gyermek se házastárs akkor a szülők.


"Az örökhagyó gyermeke

A törvényes örökös elsősorban az örökhagyó gyermeke. Ha az örökhagyónak több gyermeke van, ezek fejenként egyenlő arányban örökölnek. Az örökbefogadott gyermek - az örökbefogadás fennállása alatt - az örökbefogadó-örökhagyó vér szerinti gyermekeként örököl. § Az örökhagyó által nevelt gyermek vagy mostohagyermek azonban öröklési jogilag sem az örökhagyó gyermeke, nem törvényes örökös. Ha egy gyermek (vagy távolabbi leszármazó) kiesett, helyén - az ő örökrészére nézve - egymás közt egyenlő részekben az ő gyermekei örökölnek (azaz az örökhagyó unokái vagy távolabbi leszármazói). Ha ezek közül egy kiesett, ennek helyén is az ő gyermekei fejenként egyenlő részekben örökölnek (ez a "helyettesítés rendje", az így öröklők a helyettes örökösök). Ha a kieső örökösnek nincs helyettes örököse, a kieső nem jön számításba (örökrészét a többi örökös örökli egyenlő arányban). § Az örökhagyó túlélő házastársa, bejegyzett élettársa örökli mindannak a vagyonnak a haszonélvezetét, amelyet nem ő örököl (özvegyi jog) §.

Az örökhagyó házastársa

Ha az örökhagyónak leszármazója nincs, egyedüli törvényes örököse a házastársa vagy bejegyzett élettársa §. (Ebben az esetben a házastárs nem haszonélvezetet, hanem "állagot" örököl.)

Az örökhagyó szülei

Leszármazók és házastárs, bejegyzett élettárs hiányában az örökhagyó szülői örökölnek, fejenként egyenlő részben. Ha az egyik szülő kiesett, ennek helyén a leszármazói (az örökhagyó testvérei, ezek kiesése esetén gyermekeik) örökölnek olyan módon, mint a gyermek helyén annak leszármazói, azaz a helyettesítés rendje szerint. Ha a kiesett szülőnek nincs leszármazója, egyedül a másik szülő, illetőleg annak leszármazói örökölnek §. A szülők és szülői leszármazók csoportját öröklési jogi kifejezéssel szülői parentélának nevezzük. Ha ebben a csoportban nincs egyetlen törvényes örökös sem (a szülői parentéla üres), következik a nagyszülői parentéla.

2013. nov. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem hagyd rám, hogy ne okozzon ez családi viszályt.
2013. nov. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne halj meg!
2013. nov. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igaz. Problem solved... hogy én erre nem gondoltam...
2013. nov. 26. 16:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!