Hitelképesek vagyunk?

Figyelt kérdés

Párommal hitelt szeretnék felvenni lakásvásárlásra. Az ingatlan 6.5 millió ft. Én 8 órában dolgozom nettó 200ezer ft a keresetem én venném fel a hitelt párom lenne az adóstárs, viszont Ő 4 órába van bejelentve (8 órát dolgozik egyébként)


Nincs semmilyen hiteltartozásunk nem is volt soha semmilyen hitelünk.


Hitelképesek vagyunk?


2018. szept. 11. 00:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mennyi a szükséges önerő, csak a becslés után derül ki, így nem állíthatod a becslési eredmény nélkül, hogy biztosan "megvan".

Nekem ez a munkám, belelátok sok ilyen ügyletbe.

2018. szept. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Igen tudom, ha kevesebbre ertekeli a becsüs mint 6.5 akkor mar borul az egesz..
2018. szept. 11. 21:38
 13/21 anonim ***** válasza:

Te kérdező, most vagy én nem voltam jó matekból, vagy Te nem jól számolsz: azt írod, másodszor is, hogy ha kevesebbre értékeli a becsüs.


Hát, ha kevesebbre értékelné, akkor pont, hogy több önerőd lenne, mert 5 milliónak a 20 %-a csak 1 millió, míg 6,5 milliónak 1,3 millió.


Ha ennyire pengeélen táncoltok, hogy 1-200 ezer ft is számít, akkor az már eleve nem jó.

2018. szept. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Ha leertekeli 5 milliora akkor a bank 4 milliot adhat maximum mi viszont 6.5ert vesszuk a hazat. Tehat ott hianyzik 2.5 millio ft. A mi 1.3 millionkhoz meg kell 1.2. Erted? Van nyilvan ezen felul penzunk, de azt masra koltjuk nem erre szeretnenk, hogy az esetleges leertekelest kompenzaljam.
2018. szept. 12. 08:56
 15/21 anonim ***** válasza:
Úgy vehettek, hogy személyi kölcsönt vett fel, nem lakáshitelt. Sőt, azt is vett fel. Mert vályog nem éri meg a banknak, az más kérdés, hogy lakni sem célszerű benne. Plusz, nagyon jónak kell lenni, mert ha az értékbecslő csak egy repedést lát, akkor bukta, mert leértékeli. Ha csak ilyen 3-5 millió kell, akkor személyi kölcsön. Vályogot mindenki így vesz.
2018. szept. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
A valyogban nem celszeru lakni? Nyaron hideg telen meleg. Melyik tegla falazatu lakas tudja ezt elmondod? :) egyik sem...egy jo valyognal..mondom egy JÓ valyognal nincs jobb.
2018. szept. 12. 09:48
 17/21 A kérdező kommentje:
Repedés az összes házon van valahol ami nem néhány éves. :)
2018. szept. 12. 09:56
 18/21 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy ingatlant maximum 80%-ig lehet jelzáloghitellel terhelni, nem azt jelenti, hogy a 20% önerő minden esetben elég. Ez bank, ingatlan és település függő is. Pl egy 6,5M Ft-os vályog, vagy vegyes falazatú házra valamilyen kisebb településen egyik bank sem ad 80% hitelt, kivéve ha többet ér a ház és alkalmi áron veszed, de az is megoldás lehet (bár nem a legjobb), ha a becslés után a hiányzó részt személyi kölcsönnel kipótoljátok.

Nagyon ritka, ha egy ilyen kis értékű házat 80%-ig be tudnak hitelezni lakáshitellel.

2018. szept. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :)
2018. szept. 12. 12:39
 20/21 anonim ***** válasza:
Figyu, a vályog egy nagy szar. Talán, ha van talajvédelmi rendszere, akkor ok. Bár nem hiszem, hogy egy 6,5 milliós vályognak van. Az hogy télen meleg, nyáron hideg, nekem nagyon kevés indok. Persze, repedés minden régi házon van, de nem mindegy, hogy vályogon v. téglán.
2018. szept. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!