Hitelképesek vagyunk?

Figyelt kérdés

Párommal hitelt szeretnék felvenni lakásvásárlásra. Az ingatlan 6.5 millió ft. Én 8 órában dolgozom nettó 200ezer ft a keresetem én venném fel a hitelt párom lenne az adóstárs, viszont Ő 4 órába van bejelentve (8 órát dolgozik egyébként)


Nincs semmilyen hiteltartozásunk nem is volt soha semmilyen hitelünk.


Hitelképesek vagyunk?


2018. szept. 11. 00:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Te igen, a párod nem. Másik adóstársat kell keresned. Így be se add a papírokat.
2018. szept. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Jövedelem kiegészítésnek se fogadják el semmiképp nem jó? :/ az a baj akárkit kérdeztünk, szülő, testvér nem akarják bevállalni, félnek, hogy esetleg baj lesz nem tudnánk fizetni és velük gáz lesz...
2018. szept. 11. 07:55
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Az első és legalapvetőbb dolog lemaradt: a bank csak az ingatlan max 80 %-áig hitelez, a többinek (min 20 % ) önerőnek kell lennie.

A Ti esetetekben min. 1,3 millió ft önerőnek (vagy annak megfelelő, másik, bevonható ingatlan fedezetnek) kellene lennie, de inkább másfél, mert adásvételi szerződés kötése ügyvédnél, ingatlanszerzési illeték (4%), stb.

Ez már megvan? Mert enélkül szóba sem áll veletek a bank.

2018. szept. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
A pénz természetesen megvan. :)
2018. szept. 11. 08:01
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán megkapjátok és a párod jövedelmét is figyelembe veszik, ha határozatlan idejű a szerződése.

De még ha csak a te jövedelmeddel számolunk, akkor is megadják.

Ha jól értem 5 millió körüli összegre lenne szükségetek. A jövedelmed max. 50 %-ig hitelezhető, de októbertől szigorítják a feltételeket, lehet, hogy akkor már csak 30 %-ig, de még az is 60 ezer forint. Ha hosszú távra veszitek fel a hitelt, akkor ebbe simán belefértek. Mi most vettünk fel 25 évre 6,8 milliót, igaz, kamatkedvezménnyel, mert vállaltuk, hogy havi 300 ezer érkezik a bankszámlára. A törlesztőnk 40 ezer körül van.

Be kell menni a bankokba, ki kell sakkozni, hogy max. mekkora törlesztőrészlet fér bele a jövedelmetekbe és úgy kiválasztani a futamidőt. Lehet, hogy hosszabb távra tudjátok csak felvenni, de tudtok majd előtörleszteni.

Mi nyitunk mellé lakástakarékokat és 5-6 éven belül kifizetjük az egészet.

Javaslom, hogy keress fel egy független hitel ügyintézőt. Ő sokat tud segíteni és ingyenes. A bankok fizetik a jutalékát.

2018. szept. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Úgy néz ki előzetes bírálat szerint hitelképesek vagyunk. :)
2018. szept. 11. 10:14
 7/21 anonim ***** válasza:
56%
Előzetes hitelbírálat semmit sem ér. Csalogatják vele az embereket. Igazából nem az a lényeg, hogy a párod hány órában van bejelentve, hanem, hogy határozatlan idejű legyen és hogy mennyire van bejelentve. Azt ne feledjétek, hogy vidéki ingatlanoknál 20%-nál több önerőt is kérhet a bank és általában kérnek is. Ugyanakkor vályogot, vegyes falat és társair, ami nem tégla, nem hiteleznek be!
2018. szept. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Vidéki ingatlanon értem, ami nem város.
2018. szept. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%
A hitelképességetek a Te jövedelmed miatt teljesen rendben van, ha több mint 3 hónapos a munkaviszonyod és határozatlan a szerződésed, de az ingatlan hitelezhetősége függ a bankválasztástól és a településtől is. Konkrétan mennyi az önerőtök?
2018. szept. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Utolsónak@ akkor hogy vett múlt hónapban 2 munkatársam is vályog házat hitellel? :) a maximumot kérték a banktól amit csak adhatott nekik.


Egyébként megvan az önerőnk a 6.5 millióhoz. Az értékbecslő remélem nem fogja leértékelni mert akkor kevés lesz az önerőnk szerintem.

2018. szept. 11. 20:21
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!