Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásvásárlás önerő nélkül?

Lakásvásárlás önerő nélkül?

Figyelt kérdés

Albérletben lakom, megtakarításom minimális. Rendszeres, fix jövedelemmel rendelkezem, amiből havi 60.000 Ft törlesztőrészletet tudok biztosan vállalni.

Önerőre nincs félretett pénzem, és nagyon sok idő lenne míg összegyűlne. Van bármilyen megoldás, hogy önerő nélkül jussak lakáshoz (7,5 millió Forintra lenne összesen szükségem). Más ingatlant nem tudok jelzálogba bevonni, talán az adóstárs még megoldható lenne.

Jutott már valaki így ingatlanhoz?


2018. máj. 11. 15:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
60%

9: a K&H-nál hasonlóan jártam én is, pedig nekünk csak felújításra kellett volna két milla. Mindenfélére rá akartak beszélni, mondtam, hogy nem, személyi kölcsön, más nem kell. Kiszámolták, hogy oké, lehet annyi, aztán jött a kifogás, hogy mégse, meg még hat másik papír is kell, majdnem egy hónapig rohangáltam a bankba. Mondták, hogy ok, így már jó lesz, meg is kapom, majd másnap visszahívtak, hogy akkor mégis kellene egy adóstárs. Telefonon egyeztettük, hogy lehet a párom (együtt élünk, be is vagyunk jelentve, csak nincs közjegyző előtti akármicsoda). Időpont csak napközbeni, de oké, bementünk, szabit kérve, utolsó papírok aláírása.

Aztán helyben rájött az ügyintéző, hogy ja, nem vagyunk hivatalosan házasok/élettársak, akkor ő nekem senkim, úgy nem lehet.


Ezek után felálltunk és eljöttünk. Bementem a szomszédos bankba (Sberbank), ott három nap alatt el lett intézve, minden akadékoskodás, adóstárs, kutyafüle nélkül. Még többet is adtak volna. A leghosszabb procedúra az volt, hogy számlát is nyitottam náluk, mert így kamatkezdvezmény volt rá.

2018. máj. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
9. Fundamentát nézted már? Ott adnak állami támogatást is, és rögtön felveheted a pénzt, nem kell előre takarékoskodni. Jelzálog részét nem tudom, de nagyon jó a THM náluk.
2018. máj. 11. 18:04
 13/15 A kérdező kommentje:
sberbank-kal most beszéltem, náluk 30% önerő kell, viszont nagyon jó a törlesztő ott. Csak hát ugye nálam épp az önerő a gond, de hátha másnak hasznos infó.
2018. máj. 11. 18:07
 14/15 anonim ***** válasza:
86%

Tegnap irtam erre egy alternatívát, magánszemélyként szemelyi kölcsön azt bevimmi önerőnek másodállású vállalkozába:


-másodállású vállalkozó új telephely felvételere vehet fel hitelt aminek a megvásárolandó ingatlan ( telephely)a fedezete. otp invest 5%-os kamat.

2018. máj. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
72%

7: A KHR-ben látszik majd a személyi kölcsön, ami nem gond, ha azzal együtt is belefér a jövedelmedbe a Fundis hitel.

Alapszabály, hogy a jövedelem 50%-ába bele kell férnie az összes hiteltörlesztésnek.

Alapesetben kell adóstárs, de ha bizonyos összeg feletti a jövedelmed, akkor az sem szükséges.

2018. máj. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!