Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásvásárlás önerő nélkül?

Lakásvásárlás önerő nélkül?

Figyelt kérdés

Albérletben lakom, megtakarításom minimális. Rendszeres, fix jövedelemmel rendelkezem, amiből havi 60.000 Ft törlesztőrészletet tudok biztosan vállalni.

Önerőre nincs félretett pénzem, és nagyon sok idő lenne míg összegyűlne. Van bármilyen megoldás, hogy önerő nélkül jussak lakáshoz (7,5 millió Forintra lenne összesen szükségem). Más ingatlant nem tudok jelzálogba bevonni, talán az adóstárs még megoldható lenne.

Jutott már valaki így ingatlanhoz?


2018. máj. 11. 15:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

Ugyanilyen kérdésem volt, nem nagyon érkezett rá pozitív válasz.

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-ela..


Egyébként elvileg úgy lehetne kivitelezni, hogy kötsz egy lakáskasszát, azt megelőlegezteted hitellel, és akkor az lesz az önerő, kvázi a felvett hitelösszeg. (Ezt sima személyi kölcsönnel is lehet, csak úgy kisebb az összeg.)

Aztán erre az önerőre kérsz még lakáshitelt, vagyis két hiteled lesz.

Ez egyedül fizethetetlen.


Másrészt, havi 60 törlesztő még akkor is kevés lenne, hogyha lenne önerőd, és csak a lakáshitel kéne. Legalább a duplájával számolj.

2018. máj. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Fundamentával beszéltem ma. 6 millió forint törlesztője lenne kb 42 ezer forint. Ehhez kellene másfél millió önerő. Szóval akár 2 hitelből is megoldható lenne, tudnám is fizetni, csak az a kérdés, hogy ha felveszek egy személyi kölcsönt, akkor vajon megadják még a lakáshitelt is?
2018. máj. 11. 15:32
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon necces, gondolj csak bele. Egy baledet, egy komolyabb betegség, megszűnő munkahely, stb. Ha csak 1-2 hónap kiesik, borul a bili. Mehetsz utcára, bank meg visz mindent.
2018. máj. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%
baleset
2018. máj. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel az albérlet is necces, nem fizetem kiraknak. Jó itt nem bukom a lakást, de ugyanannyi pénzem van benne. Magas a keresetem, épp ezért írtam, hogy ennyi amit biztosan tudok vállalni vészhelyzet esetén is.
2018. máj. 11. 15:57
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Ha kiraknak az albiból, mész haverhoz.

De ha a hitelt nem fizeted, akkor nagyobb gondod lesz.


Önerőd 0, 60 000 -es törlesztő használt autóhoz elegendő.

Gondolkodj reálisan!

2018. máj. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Értelmes válasz nélkül ne írj! Nem kioktatást kértem, tájékozódom. És nem 30 millás kecót akarok venni, ahogy láthattad is volna, ha veszed a fáradtságot és elolvasol mindent végig.

Fundamenta+szabad felh,hitel együtt havi 62ezer lenne. Csak a kérdés, hogy a 2 üti-e egymást. Tájékozódtam már bőven, de valós példákat szívesen olvasnék.

2018. máj. 11. 16:34
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Vehetsz fel önerőre személyi kölcsönt, de romlani fog a hitelképességed. Törvényileg szabályozva van, hogy a nettó bevételed 50%-át terhelheti meg maximálisan a bank a lakáshitel törlesztőjével. Ez a törvényileg előírt maximum, gyakorlatban inkább 30-35% körül szeretik. Ez azt jelenti, hogyha van egy 200ezres nettód, akkor a max törlesztőd olyan 60-65ezer forint lehet. De ha van mellette még egy hiteled amit fizetsz, akkor az automatikusan levonódik a nettó bevételedből a bank számára. Szóval ha van mondjuk egy havi 20ezres törlesztőd, akkor már csak 180nak a 30-35%-át terhelheti le a bank, ami alapvetően meghatározza a felvehető hitelösszeget a futamidő függvényében. Teszem azt, ha 10 évre 80ezres törlesztő jönne ki, akkor felveheted 20 évre, ha úgy 50ezres jön ki, akkor azt megadják. Most random számokat mondtam, de kb. így néz ki a matek.

De mindezt megfejelik olyan tényezőkkel amikről az ügyfél sosem tud, de eleve kockázatosabb vagy, ha két hiteled fut, de számít a végzettséged, lakhelyed, családi állapotod és még ezer más dolog is.

2018. máj. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

Mi éppen benne vagyunk a banki ügyintézésbe. Mi is lakásvásárlást akarunk intézni. Nekünk csak 6 millióra lett volna szükség. A férjem venné fel a hitelt, én az adóstárs lennék. Mi havi 100.000 forintot is tudnák visszafizetni. Kettőnk jövedelme majdnem 600 ezer forint. Mi igazából személyi kölcsönt akartunk, de közölték, hogy max 3 milliót adnak szinte azonnal. 6 milliót nem. Rá akartak beszélni a beszélni minket a lakásvásárlási hitelre, de kértek 20% önerőt, és jelzálogot. Mondtuk, hogy egyik sincs. Majd jöttek azzal, hogy találjunk valakit akinek az ingatlanára jelzálogot tehetnek. Közöltük, hogy ha lenne sem mennénk bele, mert senkit nem kérnénk meg ilyenre, de nincs is. Közöltük, hogy nem akarunk lakásvásárlási hitelt, mert annak sok hátulütője van. Jelenleg ott tartunk (már nem is kell a pénz, elegünk lett, csak kivárjuk a végét, hogy mit találnak ki) hogy vonjunk be még egy adóstársat. De közöltük, hogy nincs senki. Most várjuk, hogy mit találnak még ki..

Ja, és ez a K&H bank.

2018. máj. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
36%
Ja, és mondták, hogy nem szívesen adnak nagy összegű személyi kölcsönt, mert észrevették, hogy sokan felvesznek az egyik banknál személyi kölcsönt, a másiknál be azt adják önerőnek, és ott vesznek fel lakáshitelt, jelzáloggal. Nekik is ez lenne a jó.
2018. máj. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!