Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bank elutasította a személyi...

Bank elutasította a személyi kölcsön kérelmem, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
egy közeli ismerős adósságát azaz tartozásának rendezésének besegítéséhez szerettem volna pénzhez jutni, de ezt elmondva nem adnak, merthogy lakásfelújítás, autóvásárlás és egyebekre csak. ez mi? úgy kellett volna mennem hogy hazudnom kell hogy azt akarok venni, mondjuk egy használt kocsit xy összegért , vagy mi? van értelme más banknál próbálkoznom vagy akár ugyanott csak más ügyintézővel vagy sem? súlyos következményei lesznek ha ez az adósság igencsak rövid időn belül nem lesz befizetve... reménytelen..

2018. ápr. 6. 11:03
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Az összes bankban csak akkor kedvezőbb a személyi kölcsön kamata, ha 3M Ft fölött van a hiteligény és/vagy a jövedelem meghaladja a 250E Ft-ot. A Sberbankban sem lesz kedvező a kamat, mivel nincs 250E Ft fölött a netto.
2018. ápr. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Szia! sok az 1 millió egyébként.


220 000 nettóra én max. 830 000 ft-ot kaptam volna.


Lehet, hogy rosszul fogalmaztál vagy a banki ügyintéző tökfej, előfordul.

2018. ápr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy összeteheted a kacsóid, ha nem kapsz hitelt... Sajnálom a szegény adóst, de ki fogja fizetni a te részleteidet, ha a munkahelyed megszűnik, vagy leépítés lesz? Még testvér esetén is cikis egy ekkora összeget felvenni, azért, hogy az adósságát le tudja rendezni. Sajnos, mindennap olvasni hasonló eseteket, a kedves hitelező társ nyakán marad az adósság...

Ismeretlenül azt javasolom, ne vegyél fel pénzt hitelbe más adósságának rendezésére. Sajnos sokaknak telt rá hasonló esetben hogy elővegyék a szekrény mélyére rejtett (temetésre, stb.) pénzecskéjüket, kisegítettek vele valakit..., aztán változtak a körülmények, se pénz, se ismerős... (SAJNOS, EZ A NAPI GYAKORLAT! A korrekt lerendezés a kivétel, ritkán fordul elő!)

2018. ápr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Privát üzenetben nem szeretnék válaszolni mert úgy látszik a nevem. Elég bizonytalan vagyok mitévő legyek és lehetséges hogy inkább annyiban is hagyom a dolgot. Sehogy se jó de muszáj dönteni.
2018. ápr. 8. 22:35
 25/32 anonim ***** válasza:
23-as vagyok, ismét. Kedves "anonym" kérdező! Hagyd annyiba a dolgot, nem lehetsz felelős másokért, ha komoly esély van arra, hogy magadnak fogsz ártani. Általában mindenki gondját-baját úgysem tudjuk átvállalni. Itt egy olyan kockázatot vállalnál a hitelfelvételeddel (és a pénzed odaadásával), ami az egész életedre előnytelenül kihathat!
2018. ápr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Helyzet a következő: Az említett személy börtönbe került és lakótársa jelezte is felém ezt a következővel kiegészítve: mivel a pánikroham veszélye mindig is fennállt nála, így odabent is utolérte és már kórházban fekszik. Az orvos megállapította hogy a kockázat fent áll hogy agykárosodást is szenvedhet. A lakótársa szerint egyértelműen én vagyok ennek a helyzetnek a felelőse és kizárólagos tettese. Miután a K&H elutasította kérelmem én fel is mondtam munkahelyemen kívülálló okok miatt. A héten már megyek jelentkezni egy másik munkahelyre. Beigazolódott amitől mindketten féltünk, hogy ez neki tényleg nem fog menni a börtönben és hát itt az eredmény. még mindig nem tudom mitévő legyek. Van egy olyan sejtésem , még ha tudok is rajta segíteni a pénzel és kiváltom a börtönből akkor sem fogom látni már az életben. Fontos, mert egy lányról van szó akivel jövőt terveztünk már volna, ha a sors nem szól közbe. Az pedig már csak hab a tortán hogy külföldi az illető és a látogatás sem egy egyszerű dolog összehozni. Végképp nem tudom mi legyen, akárhogy is agyalok a dolgon.. Se úgy nem akarok járni ahogy a #23-as válaszoló felvázolta a kialakulható helyzetet (se pénz se ismerős), de arra sem ítélhetek senkit hogy élete végéig infúzióhoz legyen kötve.. Ti mit tennétek , őszintén..? Mert ez most tényleg csak rajtam múlik és a segítségeteken.
2018. ápr. 16. 23:52
 27/32 anonim ***** válasza:
Mivan? Nem lehet senkit kivásárolni a börtönből...
2018. ápr. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"A lakótársa szerint egyértelműen én vagyok ennek a helyzetnek a felelőse és kizárólagos tettese."


Nem kell agyalnod, menj el pszichológushoz, mert te is kórházba kerülsz. Az irományaid immár kórosak. Vannak ingyenes jogi tanácsadások, keress fel egyet, bizalmasan tájékoztasd miről is van szó, aztán kérdezd meg, mit tegyél, mit tehetsz. Ködös zagyvaságokat írogatsz, lehet hogy te vagy a ludas, akkor miért nem te csücsülsz? Ha az illető elvitte a balhét, egy okkal több, hogy tanulj a példájából. Ne varrd senki sorsát ismeretlenül idegenek nyakába, megpróbálva a felelősséget is szétosztani. A munkahelyed elhagyása az eseménytől függetlenül sem okos dolog (persze, ismeretek hiányában nehéz ezt megítélni), de az a baj, hogy nem tudod mit akarsz. Kérj SZAKSEGÍTSÉGET, aztán tartsd magad egy eldöntött irányhoz!

2018. ápr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Nem tudod kiváltani a börtönből pénzzel, ilyen nincs, nem is értem, hogy gondoltad. A lakótársat meg hanyagold, mert ő is csak árt a vádaskodásaival. Amúgy ő miért nem segített rajta?

Szerintem felejts el minden érintettet, és koncentrálj a saját életedre, hogy az nyugodt legyen.

2018. ápr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Akik azt írják, nem lehet kiváltani a börtönből, azok valószínűleg nem tudják: óvadék ellenében szabadlábra, illetve háziőrizetbe lehet helyezni valakit (persze megfelelő indokkal és feltételek esetén)


"A lakótársa szerint egyértelműen én vagyok ennek a helyzetnek a felelőse és kizárólagos tettese"

Nos, ez kicsit furcsa megállapítás, ami vagy igaz vagy nem - ezt csak Te tudod: ha pl. kábítószer árusításra vetted rá, amit előtte nem csinált, akkor igen, Te vagy a felelős érte. Mindenesetre az tényleg furcsa, hogy Te nem vagy benne a "gyanúsításban", mégis Téged tesznek felelőssé a dologért - Neked hogy sikerült megúszni? Meg mit?

2018. ápr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!