Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Házat hitelre megéri vásárolni...

Házat hitelre megéri vásárolni vagy inkább albérlet?

Figyelt kérdés

A kérdés a következő lenne, hogy melyik éri meg inkább.

Figyelemmel követem már egy ideje az ingatlanpiacot, s sajnos a meggyőződésem az, hogy egy banki hitel törlesztője szinte megegyezik egy albérlet díjával sőt van, hogy drágább a hitel. A párommal Kiskunfélegyháziak vagyunk. Egy számunkra megfelelő ház körülbelül 10-15 Millió forintba kerülne. Aminek törlesztője 100.000Ft körül lenne 10 évre. Egy hasonló paraméterekkel rendelkező ház bérleti díja 85-100 ezer forint körül alakul. Sajnos az albérlet ellen diktál, hogy a fő bérlő bármikor kirakhat, vagy eladhatja a házat s sajnos soha sem lehet az enyém az ingatlan, hiába is szépítgetem.. alakítgatni saját kedvemre, viszont nem alakítgathatom, formálgathatom.Párom Óvónő én Pedig Gépész vagyok, kettőnk fizetése összesen 400.000 forint között alakul. Gyermekünk nincs. Egyenlőre szülőknél élünk.


Ki mely opciót tartja ésszerűbbnek????



2018. márc. 6. 16:42
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
Függetlenül attól, hogy deviza vagy ft alapú a fogyasztási célú hitel az ugyanufy fogyasztási célú hitel.Nem irtam azt, hogy csak egyetlen lehetőség az lehet, hogy x százalékot biztis esni fog.De nyilván ugy rendwzkedek be ha esik is, akkor se jöjjek ki vele mínuszban mint pl. egy hitel esetén, ahol igy eltűnhet akár az önerő összege is.
2018. márc. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
És ha növekszik tovább ami simán lehet ha a bérek így nőnek tovább és te albérletbe küldted akkor bukik sokkal több milliót.
2018. márc. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
Így van, de neki ez az érdeke. Ő akar a kevesek közé tartozni, akiknek sok ingatlana van amit bérbe adhat. A többség legyen bérlő, ez jön le minden hozzászolasából. Ekkor neki áll a világ.
2018. márc. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:

Igen mert minél több bérlő van annál több a bevételem nem?! Marginális az egész bérbeadásiból származó bevétel :-))


Mondtam már fix bérlőim vannak évekre , elővásárlási jogokkal. Ugyan mi érdekem lenne bérlővé tenni?


Felelős pénzügyi döntés már sokkal fontosabb..lásd ltp mellett hirtelen lakásfelújítás, biztosítás nélküli hitelfelvétel, és lassuló árnövekedés mellett a napi ingatlan piaci életből hozott életképek, ahol látszik az eladók katapuktnálnak sok esetben illetve 20%-ot is leengednek az árból, ami másnál épp hogy önerő egy jelenleg csúcsáron lévő ingatlanra. Ha az eladók tömegesen kezdenek engedni az árakból, az a 20% már a vételáron látszódni fog,csak hogy e kérdező addigra már ha most felveszi a csúcsárra számított hitelét, így bebuk(hat)ja a 20% önerőt az egész ügyleten.

2018. márc. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
De ha szerinted csúcs ár van akkor miért nem adsz el mindent?!
2018. márc. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:

Mert tovabb látok az egyszeri haszontól. 20%-nal többet hoz 10 éves bérleti díj, úgy hogy mellette az ingatlan teszem azt csak a 80%-át éri majd 10 év mulva a jelenleginek is.


10 év alatt egy 7 millióért megvett jelenleg 10 milliós ingatlan hoz egy 7.200.000-at miközben érni fog teszem azt rossz esetben 8milliót.


Te eladnád most 10-ért???? ( gondolom igen , ha igy értetlenkedsz ezen ).

2018. márc. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!