Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bank eljárhat így? Folyt. Lejjebb

Bank eljárhat így? Folyt. Lejjebb

Figyelt kérdés

Ázsiai bank készen áll úgy folyószámlát nyitni, hogy elfogadja a személyi adatokat szkennelt formában, amiket e-mailben küldene a személyi adatokkal rendelkező személy.

Véleményem szernt ez így nem járható út.

Nem vagyok banki ügyekben jártas, ez tény, de szerintem ez nagyon sántít ilyen formában.

Ráadásul nem kér személyes részvételt a bankszámla nyitásakor, kézírásos aláírást, csak kizárólag e-mailben küldött személyes adatok alapján kész megnyitni folyószámlát.


2010. máj. 29. 21:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Áh, magánszámla külföldön. Ha el akarod rejteni a pénzed ok, csak így ezzel a módszerrel biztosbúcsút is mondhatsz a könnyen "szerzett" pénznek.
2010. máj. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem amúgy e-mailben kapott valamit, hogy nyert pénzt és nyisson bankszámlát oda utalják, vagy valami ilyesmi van a háttérben...
2010. máj. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egy ismerősöm megismerkedett egy angol fickóval, aki némi ismerkedési idő elteltével előhozakodott ezzel a bankkal és kérte ismerősöm személyes adatait bankszámla nyitáshoz, ami ennél a Pacific Banknál történne meg.


Az ismerősöm nem most jött le a falvédőről, nem adta meg a személyes adatait senkinek, nemhogy elküldené ennek a banknak.


A szóban forgó bank egyébként küldött egy formanyomtatványt ismerősömnek e-mailben, hogy töltse ki a személyi adataival és így küldje nekik vissza.


Az angol pasas volt ennek az egésznek a "kiagyalója" azzal a mesével, hogy közös bankszámla legyen, elvégre ismerősöm személyi adataira lenne szüksége.


Az angol pasas tuti hazudik és annyit ő maga is elárult, hogy nagy mennyiségű dollárról lenne szó, amit el akar helyezni - ahogy ő állítja - ismerősömmel közös bankszámlán Malajziában.


Mivel soha nem dolgoztam bank vonalon, nekem érzéseim szerint az a véleményem, hogy csupán e-mailben elküldött személyes adatok alapján tilosnak kellene lennie bankszámlát nyitni bármilyen banknak is a világon.


Mi van, ha ellopja valaki másik ember személyes adatait is ilyen célra használja fel?

A bank ilyesmire nem gondol?

2010. máj. 30. 10:46
 14/16 anonim ***** válasza:
ettől a PayPal még megbízható.
2010. máj. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az EU-s normatíva nem engedi a személyes jelenlét nélküli bankszámlanyitást, azonban ez Malajziában nem feltétlen van így...

De az elmondott sztoriból egyértelmű, hogy ismert csalásról van szó.

2010. máj. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ez tuti átverés.
2010. máj. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!