Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit kezdjek a pénzemmel? A...

Mit kezdjek a pénzemmel? A többi lejjebb.

Figyelt kérdés
December 1-én kapok 200000 Ft-ot. Most vagyok 18 éves. A pénzt nem szeretném elkölteni, hanem inkább lekötni, hogy kamatozzon. Előreláthatólag 2-3 év (inkább 2 mint 3) múlva lesz rá szükségem, és havonta be tudok tenni kb. 35000 Ft-ot. Milyen lehetőségeim vannak? Mi lenne a legjobb lépés az én esetemben?
2009. nov. 29. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy mire akarod majd felhasználni 2-3 év múlva. Gondolok itt lakáscélra, vagy szabadfelhasználásra. Lakáscél esetén a Lakástakarékpénztár a jó megoldás. Szabadfelhasználásnál arra figyelj, hogy tőke és hozamvédett legyen a befektetésed. A mai világban lehet ugyan kockáztatni a magasabb hozam érdekében, de akkor általában nincs a tőkére garancia. Ez rövid távon veszélyes lehet. Jó választást!
2009. nov. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
Szívesen megmutatok pár lehetőséget, ha érdekel. Be tudsz jönni Pesten a Váci útra az irodánkba?
2009. nov. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előző tipikus ügynök! Nem a kérdésre válaszol, ügyfélre vadászik. Vigyázz!
2009. nov. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Kedves előttem válaszoló. Az információ hatalom. Minél több dologról szerzel tudomást, annál szélesebb látókőrű leszel és annál több lesz a lehetőséged a jó döntésre.

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy Te nem/sem a kérdésre válaszoltál.

Szerinted ezen a portálon van értelme valakinek felvázolni a több tucat pénzügyi lehetőséget, megtakarítási formát? Lehet, amit így ismeretlenül, az elképzelései megismerése nélkül ajánlanék, az neki pont nem lenne jó, sőt ártanék vele. Ha azt tettem volna, az lenne a "tipikus" ügynöki viselkedés, ugyanis ész nélkül, tudás nélkül ajánlanék valamit, ami lehet nekem teszik, nekem jó, a kérdezőnek viszont nem jó.


Sose adj tanácsot a részleteket teljes ismerete nélkül, mert többet ártasz, mint használsz.

2009. nov. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Sajnos nem tudok bemenni Pesten a az irodába, kb 170 km-re lakok Budapesttől.

Nem lakásra szeretném majd költeni, hanem inkább szabadfelhasználás lenne. Tervem hogy kimenjek Angliába és ott kezdjem az alapokat, és majd oda kéne ez a pénz, az induláshoz. Szóval azt szeretném, hogy majd ne "üres kézzel" vágjak neki a nagyvilágnak.

15:19 Konkrétan melyik bankról van szó, mert ugye amilyen megtakarítási formát ott tudnak nekem ajánlani, azt itt is tudják? Én Veszprém megyében lakom, ha ez számít.

2009. nov. 29. 15:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Vidd be a magyar postára lekötni, ott bármikor kiveheted és annyi kamatot kapsz ameddig bent volt a lóvé vagy van más lehetőség is de ott elmondják.
2009. nov. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

A kommented alapján egyértelmű, neked a lakáskassza, mint megtakarítási forma nem jó, mert manapság már a 8 éves szerződéseket sem lehet kötni, csak lakáscélra.


A bankbetétekkel 2 probléma van.: Általában csak 2-3 hónapos lekötésekre adnak jobb kamatokat, mint a jegybanki alapkamat (nov.24-től 6,5%), ráadásul hol az egyik, hol másik bank akciózik, így folyton változik, melyik bankban jobb a lehetőség. Ugrálni viszont nem érdemes, mert azt a kis kamatot is megeszik a költségek.


A biztosító társaságoknál elérhető megtakarításokról, befektetésekről tudni kell 2 nagyon fontos dolgot. Az egyik, hogy minden ilyen befektetésnek van olyan fix része, amihez hosszabb távon nem férsz hozzá. Az alszámlára rakott pénzt viszont bármikor kiveheted, hozzá rakhatsz.

A másik, ami nagyon nem mindegy, hogy értesz-e a befektetések kezeléséhez, vagy találsz-e a környékeden megbízható embert, aki kezeli helyetted.


Egy ilyen válságos időszakban, mint ez a mostani év, bármilyen meglepő, vannak, akik megduplázták a vagyonukat, de van olyan ismerősöm aki vesztett. Aki pl jókor vett OTP részvényeket és jókor adta el, az nagyot kaszált, de tudok olyanról, aki fél év alatt elvesztette egy ház árát szintén OTP részvényekkel.

Ilyenkor Te most mit ajánlanál valakinek így a távolból? Ha azt mondom, ide, vagy oda, ebbe, vagy abba a bankba, biztosítóhoz menj, az nem jó tanács, ugyanis azok a lehetőségek, amivel több pénzt tudsz keresni, mint az átlag banki kamatok, nem olyanok, hogy bármikor jó megkötni és nem elég egyszer betenni a pénzt, majd hátradőlve várni a hozamot.

Ezekkel a befektetésekkel folyamatosan foglalkozni kell. Olyanok, mint pl egy szobanövény. Ha nem gondozod, elpusztul, viszont ha foglalkozol vele, vagy valaki helyetted gondozza, akkor szépen fejlődik.

Pont ezért javasoltam az irodánkat Pesten, mert a kollégám ebben nagy mágus, benne bízom, de azt nem tudhatom, Veszprém megyében ki az, aki neked ebben folyamatosan segít.

2009. nov. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
A 200e ft-ot fix kamatozású 2-3 éves kötvénybe tenném,min. 8%-os kamattal, vagy olyan kötvénybe, ami garantálja, hogy MNB +1,5% végig (van ilyen), a folyamatos megtakarítást pedig egy megtakarítási számlára.
2009. nov. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az a baj az ügynökökkel, hogy ezeken az oldalakon nem segíteni akarnak, hanem tényleg az emberekre vadásznak, az ügyfélszerzés a céljuk.

A kötvény jó ötlet (amit az előző írt),a tőke és hozamgaranciákra mindenképpen kérdezz rá! Ne hagyd magad belerángatni egy kockázatos befektetésbe! OBA, BEVA legyen rajta ( betétbiztosítás, befektetővédelem)!

Az állampapír sem lenne rossz neked.

2009. nov. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tőzsde alapú befektetést ajánlani 2 évre? Ez aztán a profi.Nuku tőke és hozamgarancia. Mindegy mi a jó az ügyfélnek. Lényeg a jutalék!

Egyetértek az elöttem szólóval.

2009. nov. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!