Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem megy lejjebb a...

Miért nem megy lejjebb a törlesztőrészletünk?

Figyelt kérdés
A k&h nál vagyunk ügyfelek,felvettünk 14.000.000.M hitelt.Az elején fizettünk 70.000ft ot havonta.A válság óta 105.000 ftokat fizetünk,és azóta se ment le a hitelünk kevesebb törlesztőre.Mikor megy már le az elején fizetett összegre illetve ez a különbözet vonódik a hitelünkből vagy ez kidobott pénz?
2009. szept. 8. 10:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Te minden hónapban ugyanannyit fizettél. Csak a forintban kifejezett értéke más volt.

Te nem 14 milliót vettél fel, hanem pl. 106.061 CHF hitelt, amelyet forintban folyósítottak.

Neked van havi törlesztőd, ez a szerződés megállapításakor pl. 530 CHF (mert a szerződés megkötésekor tegyük fel, hogy 132 Ft volt egy CHF).

Tehát neked minden hónapban 530 CHF-ot kell befizetned a bankban - a szerződésed szerint valószínűleg a banki devizaárfolyamnak megfelelően forintban.

Azaz amíg 132 Ft volt 1 svájci frank, addig a te törlesztőd 70e Ft volt. Aztán ahogy kúszott fel a CHF forinthoz viszonyított ára, úgy a te törlesztőd FORINTBAN kifejezett értéke is megnőtt.

Tehát te most is csak 530 CHF-ot törlesztesz a banknak, csak most 198 Ft-os CHF/HUF kurzussal. Vagyis a törlesztőd "ütemesen" csökken, te nem fizettél be egy forinttal sem többet, mint amennyi a szerződésben meg volt határozva, magyarán szerződés szerint teljesül a hiteled. Az, hogy te közben másfélszeresét fizeted forintban a hitelnek, ez egy olyan kockázat volt, amit te a nem forint alapú hitel felvételével vállaltál.


Tehát az általad megfogalmazottak szerint "ez ablakon kidobott pénz". Ugyanis ezzel nem törlesztettél többet a hitelbe.

2009. szept. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Gondolom, deviza hiteletek van. Sajnos ezeknél a hiteleknél a törlesztő részletre nem csak az árfolyamingadozás van hatással, hanem a változó kamat is.

Elvileg az lenne a normális, ha az árfolyam esésével a törlesztő is csökkenne, de sajna sok helyen nem így van. Nekünk kocsi törlesztőnk minden hónapban más, az ötödikei árfolyam szerint számolják ki. Ez így van a szerződésben is. Elképzelhetőnek tartom, hogy mondjuk a Ti szerződésetekben is úgy van megállapítva, hogy mondjuk x idejű a kamatperiódus, vagy ekkor és ekkor módosítanak az árfolyam ingadozás hatására. Sajna az a tapasztalat, hogy ha felmegy az árfolyam, arra azonnal reagálnak, ha lemegy, arra majd később, mert mi van, ha újra felmegy és az szegény banknak mekkora kiesés. Azzal senki sem foglalkozik, hogy mi van a családokkal, akiknél +30 ezer hatalmas különbség a költségvetésben. A másik része a kamat, meg a kezelési költség, aminél a kamat nem csak a banktól függ, a válság miatt eleve a bankok is drágábban kapják a külföldi bankoktól a pénzt, ezek a kamatok sajna Magyarország felé nem igazán csökkentek. (Magas kockázatú ország vagyunk :S ) Mondjuk még így is lejjebb kellett volna menni a törlesztőtöknek, azért az okokat mindenképp meg kellene beszélni a K&H-nál. Azt mondják: Dönts okosan, na persze... Választhatsz, hogy elfogadod, vagy nem kapsz hitelt.

2009. szept. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Gondoltál már arra, hogy hitelt váltsatok? Van erre ugyanis lehetőség, csak nem szeretnek róla tájékoztatni az egyes pénzintézetekben, mert nekik ez nem érdekük.
2009. szept. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de most szerintetek mit kéne tenni?bankot váltani?forint alapúra?Mert fizetem én ezt a 100.000 ft-os tételt de legalább menne bele mind a törlesztőbe.
2009. szept. 8. 14:19
 5/16 A kérdező kommentje:
13.09 mire gondolsz?megsúgnád nekem?minden ötlet jól jönne.előre is köszönöm.
2009. szept. 8. 14:21
 6/16 anonim ***** válasza:

A hitelkiváltással nagyon óvatosan kell bánni, mert rendesen belevihetik az embert az erdőbe. Van, amikor nincs más megoldás, van, amikor megéri, de mindig mérlegelni kell, hogy mit váltunk mire. Pl egy régi, támogatott forint alapú lakáshitelt szerintem nem egészséges kiváltani, deviza alapúra, mert az ráfizetéses, de volt már rá példa, hogy nem volt megoldás.

Egyik-másik bank akciózik, pl a UCP és "aláígér" a kamataival a többi banknak, így szerez magának új ügyfeleket.

Itt az a bibi, hogy csak akkor váltja ki a hitelt, ha nincs túlhitelezve az ingatlan és csak a "jó és stabil" ügyfeleket támogatja. Azoknak biztosít alacsony kamatot, akik nem szoktak elmaradozni a részletekkel és bankszámlára érkező, viszonylag magas, stabil jövedelmük van. A másik bibi, hogy nem lehet tudni, mi lesz az akciós időszak után, mekkora kamatot emelnek majd?

2009. szept. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Bocsánat, UCB-t akartam írni:)
2009. szept. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mivel egy független cégnél dolgozom (és tényleg mindent megtesz a csapat, mikor csak ügyfél voltam, akkor is meg voltam elégedve), esetleg ha gondolod, és van rá egy kis időd, akkor meg tudjuk nézni, hogy milyen lehetőségeid vannak, ezek mivel járnak, találunk-e neked jobbat a mostaninál. Szóval nem ragaszkodom egy konkréthoz se, hanem csak nézzük meg, és a döntés a tiéd. Nem tudom, találunk-e a mostaninál jobbat (válság van, és ezt sajnos a nagy cégek is megérezték, olyannyira, hogy még a mindenkit alkalmazó gyorsétteremláncokban se volt nyár végéig munkahely), de azt megígérem, hogy megpróbáljuk.


Szóval ha pár mondatban összefoglalod nekem e-mailben, hol, milyen hitel, mennyi most, merrefelé laktok (elég a település), akkor megpróbálok segíteni, és ha sikerül, akkor örülök, hogy segíthettem. Ide írhatsz, ha gondolod: helpyou@anonym.hu

2009. szept. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

írd meg, nekem, hogy mikor vetted fel ezt a hitelt. Hol található az ingatlan és mennyi a forgalmi értéke? Az adósnak és adóstársnak mennyi az igazolható nettó jövedelme és én is küldök Neked kalkulációt, aztán mérlegelni tudod, hogy érdemes-e átváltani a hiteled máshova.Üdv, Évi

www.bankhitel.ws

2009. szept. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget,írom az emaileket!
2009. szept. 10. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!