Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Férjem rá akar beszélni...

Férjem rá akar beszélni lakáshitelre, a lakás az ő nevén lenne. Bele merjek vágni úgy, hogy neki már van 3, nekem pedig 1 gyermekem?

Figyelt kérdés
Az öröklés hogy alakulna vajon?
2017. ápr. 23. 14:22
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
60%
A hitel közös lenne? Miért csak az ő nevén lenne? Majd biztosan lesz hozzáértőbb válasz, de szerintem négyfelé menne a ház. Elég fura így elsőre, várom a részleteket.
2017. ápr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
82%
Ezt komolyan kérdezed? Fizetnél egy olyan lakást, amit eleve csak a saját nevére akar? Van egy saját gyereked, ne más gyerekének a leendő örökségét növeld!
2017. ápr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
73%
A bank ezt nem engedi.
2017. ápr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
66%
Ja és a "te gyereked" nem közös, ugye?
2017. ápr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
82%
Hát én nem mennék bele... Én fizessek, de ha gáz van az övé a lakás, én meg futhatok a pénzem után. Majd ha közös tulajdon lesz, akkor lehet róla szó.
2017. ápr. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
89%

Nos ez nem így működik. A házasság alatt felvett hitel közös. A házasság alatt szerzett vagyon, így az ingatlan is közös. Fele-fele.

Egyébként meg ne legyél balek.

2017. ápr. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 szántóvető ***** válasza:
75%
nem értem.miért nem ő vesz fel hitelt?legyél gyanakvó,rossz vége lehet ennek.
2017. ápr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
85%

Házasság alatt szerzett vagyon közösnek számít. Így az ő gyerekei örökölnek majd 1/6 rész fejenként, a tied meg 3/6 részt. Ha lesz közös gyerek, akkor az még változtat majd rajta.

De egyébként nagyon gondolkozz el ezen az emberen. Aki így sunnyog, ott valami nagyon nem tiszta.

2017. ápr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Házasság esetén közös a hitel, akkor is, ha csak ő veszi fel... én ellennék kisebb lakásban is, ő szeretne nagyobbat. Nekem 1 saját, "hozott gyermekem van, neki 3. Ha nem "papírozzuk le", hogy a lakás x része az én nevemre kerül, akkor a fiam hátrányosan kerülhet ki ebből, ha öröklésre kerül sor? Nem válásra vonatkozóan érdekelne elsősorban, mert válni nem tervezek.
2017. ápr. 23. 14:31
 10/42 anonim válasza:
87%
Mondtam volna neki, hogy "meg ahogy azt elképzelni tetszik". Beszarok milyen emberek vannak. Házasság alatt egyébként minden közös, de az nem semmi, hogy szemrebbenés nélkül rád tolná a hitelt, ő meg élne mint marci hevesen...
2017. ápr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!