Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nyithatok úgy egy folyószámlát...

Nyithatok úgy egy folyószámlát, hogy ne küldjenek róla semmilyen levelet vagy értesítést a lakcímemre?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, egyelőre a szüleimmel élek.


Szeretnék összegyűjteni egy nagyobb összeget saját célra, viszont nem szeretném azt, hogy kitudódjon ennek a számlának a létezése (néha a szüleimmel közösen intézzük a banki ügyeket, mivel olyan megtakarításokat választottak az évek során, amik most járnak le, és emiatt sokszor be kell menni mostanában a bankba... na már most, ha lenne egy másik OTP-s számlám, akkor az ügyintéző joggal kérdezhetne vissza, hogy MELYIK számlámra tegyük vagy vonjunk le ezt-azt, ergo kitudódna a másik számla létezése, ezért másik banknál szeretnék számlát nyitni)



Megtehetem mindezt úgy, hogy erről ne kapjak semmilyen postai levelet a lakcímemre?


Vagy marad továbbra is a jól bevált, lazult padlódeszka alatti pénzdugdosás?


2017. ápr. 12. 11:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Amugy meg: attol, hogy egy szulo takarekoskodik, meg nem biztos, hogy ad is belole.... (sajat tapasztalat)"


Nem azért írtam, hogy adjon belőle - úgy látom, nem értettetek meg - hanem azért, mert akkor eleve nem áll messze attól a felfogástól, hogy valaki gyűjt valamire.

Más, ha elissza, eldorbézolja és azért kell titkolni előtte...


"Miért is kéne természetesnek lennie tudni a másik anyagi helyzetéről, pláne, ha nincsenek jó viszonyban? Az enyémről egyedül a nejem tud és senki más. Se szülő, se rokon, se barát. Senkinek semmi köze hozzá."


10-es, úgy látom elkerülte a figyelmedet, hogy a SZÜLEINÉL LAKIK, ÉL. NEM KÜLÖN! Ha családot alapítottál és külön élsz, az más - önálló, felnőtt életet élsz. Ezért írtam a kérdezőnek, hogy legyen felnőtt, álljon a szülei elé és mondja meg: gyűjteni szeretne.


"Miért is kéne természetesnek lennie tudni a másik anyagi helyzetéről"?


Hát például azért, mert lehet, hogy anyukádnak épp betevő falatra sincs pénze, miközben Te a 3.-ik kocsidat veszed. Akkor nem segítenél neki? Természetesen ez csak kisarkított példa.


Meg pl. nem tudom, arról tudsz-e, hogy tavaly július 1.-től elfogadták a módosított szülőtartási törvényt:


[link]



Nos, hát én gyerekként nem várnám meg, amíg köteleznek szülőtartásra - ha jó anyagi körülményeim vannak és az anyámról tudnám, hogy éhezik, akkor természetes, hogy segítenék neki.

2017. ápr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
48%

"Hát például azért, mert lehet, hogy anyukádnak épp betevő falatra sincs pénze, miközben Te a 3.-ik kocsidat veszed. Akkor nem segítenél neki? Természetesen ez csak kisarkított példa. "


Pontosan. Nem segitenek neki. Mert eleg sokszor xartak a fejemre kisgyerekkent, hogy mit eszem-e vagy epp mit nem, mikozben piara, meg bagora tellett. innentol kezdve en miert foglalkozzak azzal, hogy neki mire telik. Magasrol teszek ra.

2017. ápr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
48%
Nem mellesleg: az a szulo, aki a sajat gyereket ilyen miatt feljelenti, az nalam nem szulo. Nem en kertem, hogy megszuljenek, ne forditva gondoskodjunk mar egymasrol. Egy gyerek alapbol tudni fogja ONKENT mikor kell segiteni es mikor nem, ezt nevezik helyes nevelesnek. En sose fogom elvarni az en gyerekemtol, hogy eltartson, lassan 12 eve onalloan oldunk meg mindent. Es ebben volt borzaszto rossz es kevesbe rossz idoszak.
2017. ápr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolok. Eddig én még nem szóltam hozzá.


Ma már éppen az az elterjedtebb és sok esetben olcsóbb is, ha nem jön postai kivonat.

Ha úgy kéred, hogy ne küldjenek, soha nem küldenek.


Netbankod úgyis lesz.


A kártyát pedig vagy vedd át a fiókban (ennek valószínűleg díja van). De amíg a kártya érvényes újból nem lesz ilyen.

2017. ápr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

13-as, úgy látom, hogy se nem olvastad el a belinkelt törvényt, se nem ismered. Nincs szó semmiféle "feljelentésről" - főleg nem a szülő részéről. Nyilván nem tudod ezt:


"Ha pedig valaki más segített a rászoruló szülőnek a gyereke helyett (ilyen például egy térítés ellenében ellátást nyújtó egyházi vagy önkormányzati idősotthon), akkor 2016. július 1-jétől ez a harmadik személy is beperelheti a gyereket a költségei megtérítése érdekében"


Szóval ennyire durván szigorúra vette a módosított Alaptörvény a szülőtartást...

2017. ápr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!