Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nyithatok úgy egy folyószámlát...

Nyithatok úgy egy folyószámlát, hogy ne küldjenek róla semmilyen levelet vagy értesítést a lakcímemre?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, egyelőre a szüleimmel élek.


Szeretnék összegyűjteni egy nagyobb összeget saját célra, viszont nem szeretném azt, hogy kitudódjon ennek a számlának a létezése (néha a szüleimmel közösen intézzük a banki ügyeket, mivel olyan megtakarításokat választottak az évek során, amik most járnak le, és emiatt sokszor be kell menni mostanában a bankba... na már most, ha lenne egy másik OTP-s számlám, akkor az ügyintéző joggal kérdezhetne vissza, hogy MELYIK számlámra tegyük vagy vonjunk le ezt-azt, ergo kitudódna a másik számla létezése, ezért másik banknál szeretnék számlát nyitni)



Megtehetem mindezt úgy, hogy erről ne kapjak semmilyen postai levelet a lakcímemre?


Vagy marad továbbra is a jól bevált, lazult padlódeszka alatti pénzdugdosás?


2017. ápr. 12. 11:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Netbankon keresztül mindent el lehet intézni, nem küldik ki a számlakivonatot sem, ha ezt kéred.
2017. ápr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem azért gondold át még egyszer ezt a dolgot: megmondom őszintén, ellenzek minden ilyenféle titkolózást.


Ha szüleid amúgy is megtakarítottak már, amik most járnak le, akkor nem egy elvetemült iszákos gazembereknek gondolom őket, akik elől dugdosni kellen a pénzt.

Légy felnőtt, állj eléjük, mondd el, hogy szeretnél megtakarítani egy nagyobb összeget, ezért lenne egy külön számlád.

Max megkérdezik, hogy honnan jönne ez a pénz...? Ha nem illegális forrásból, akkor meg mi értelme titkolni?

Igen, meg lehet csinálni, hogy nem jön értesítés, levél, stb a banktól, kártyát valószínűleg akkor is fogsz kapni - de még ha nem kérsz azt se, akkor is...szerinted sosem fogsz lebukni? Nem fog feltűnni X év múlva a szülőknek, hogy egyszer csak vettél egy kocsit? Szóval nem értem. Egy ilyen húzás rendesen aláássa a bizalmat egy szülő-gyermek kapcsolatban...

2017. ápr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18%
2-es vagyok, még valamit elfelejtettem: ha beteszed a pénzt, számlavezetési díj és tetemes készpénzfelvételi díj fogja apasztani a pénzedet - szóval nem biztos, hogy "jól jársz"...
2017. ápr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
Szerintem minden banknál van olyan lehetőség, hogy elektronikus számlakivonatot kapj, vagy emailben, vagy netbankból letölthetően. Sőt, mivel ezt nem kell postázni, többnyire még olcsóbb is az ilyen számlavezetés. Senki nem kötelez arra, hogy a "saját" számlád az OTP-nél legyen, nyugodtan mehetsz másik bankba. Sajnos teljesen online nem lehet számlát nyitni, de én a Gránit bankot javasolnám.
2017. ápr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, lehet a legjobb ha bemegyek a héten egy másik bankba és ott informálódom erről


Igazából nem akkora összeg amitől a falnak menne az ember, de mondjuk úgy, hogy egy féléves fizetése egy átlagembernek: nem jármű, nem ékszer, semmi extravagáns dolog, egyszerűen a hobbim részét képezi az adott tárgy, havi maximum 20.000Ft-ot tudok félretenni a diákmunkámra kapott fizetésből az adott dologra, ez nagyjából 2,5 év gyűjtögetést igényel, itthon pedig semmiképp nem akarnék ennyi készpénzt tartani

2017. ápr. 12. 13:00
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

Nem érdekel, ha lehúztok - úgy látszik, ez az emberek nagy részénél nem probléma, hogy átvágjuk a másik embert a palánkon - de akkor is leírom: kérdező, ha ráadásul a hobbid részét képezi, akkor mi értelme titkolózni a szüleid előtt?

Ráadásul havi 20 ezerért külön számlát nyitni? Gondolom, Otp Juniorod van. Az Otp-nél van olyan, hogy Takarékszámla - ezt a már meglévő számla mellé lehet megnyitni, ha jól emlékszem, ingyenes a számlavezetése - erre is gyűjthetnéd. Nem tudom, hogy Junior mellé is lehet-e nyitni, vagy csak "felnőtt" számla mellé - ennek kérdezz utána az OTP honlapján a chat szolgáltatásnál.

2017. ápr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Tudod mi tetszik a legjobban ezen az oldalon?

Az, hogy sosem lehet egyenes, használható információt kicsikarni a válaszolókból, mivel nem tudják elfogadni az ilyen egyszerű kritériumokat


Ha ti lennének olyan helyzetben mint én vagy bárki más aki úgy szeretne félretenni pénzt, hogy mások ne tudjanak róla, ti sem szeretnétek a morális részét olvasni minden egyes kommentben, hanem a technikai kivitelezése érdekelne


Nekem sem tetszik hogy titkolnom kell a szüleim előtt a hobbimat, egyszerűen ilyen a családom, hogy nem jövünk ki jól

2017. ápr. 12. 13:49
 8/15 anonim ***** válasza:
ha ennyire titkolozni akarsz előlük a levelezesi cimnek add meg valamelyik baratod lakhelyét. Amugy meg: attol, hogy egy szulo takarekoskodik, meg nem biztos, hogy ad is belole.... (sajat tapasztalat)
2017. ápr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%

Kedves kérdező:

Ezt egy nyílt fórum, mindenki azt ír, amit akar - ha itt felteszed a kérdésed, el kell viselned, hogy ilyen jellegű válaszokat is kapsz. Ha felemelted volna a hátsódat és bementél volna az OTP fiókba vagy ha legalább azt észrevetted volna, hogy az OTP-nek a honlapján van chat szolgáltatása, akkor OTT nem kaptál volna ilyen választ - csak pusztán tárgyilagost. De mivel nem vetted a fáradságot és nem tetted ezt meg, így kénytelen voltál elolvasni a morális véleményemet is.


Amúgy a dolognak az a része nem zavar, hogy a SZÜLEIDNÉL LAKSZ, gondolom A SZÜLEID PÉNZÉN JÁRSZ EGYETEMRE - de azért előttük akarsz titkolózni, pénzt félrerakni...


Nekem sem volt jó a viszonyom az anyámmal,sőt!!, de természetes volt, hogy mindig tudjuk egymás anyagi helyzetét és segítjük egymást, ahol tudjuk.

Ezzel nem azt mondom, hogy ne legyenek külön álmaid, céljaid, csak azt, hogy azzal nem javítasz a viszonyotokon, ha még el is titkolsz pénzt előlük.


Egyébként ha figyelmesen elolvasod, minden egyes válaszomban a kérdésedre is válaszoltam - és a megtakarítási számlát külön javasolnám megnézésre - ha másik banknál nyitsz számlát, könnyen lehet, hogy havi 500-700 ft-ot is elkérnek számlavezetési díjra.

De mindegy, te tudod...

2,3,6 vagyok

2017. ápr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Nekem sem volt jó a viszonyom az anyámmal,sőt!!, de természetes volt, hogy mindig tudjuk egymás anyagi helyzetét és segítjük egymást, ahol tudjuk. "


Miért is kéne természetesnek lennie tudni a másik anyagi helyzetéről, pláne, ha nincsenek jó viszonyban? Az enyémről egyedül a nejem tud és senki más. Se szülő, se rokon, se barát. Senkinek semmi köze hozzá.

2017. ápr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!