Bajban vagyok?!

Figyelt kérdés
Megprobálom röviden leírni milyen helyzetbe kerültem. Volt Férjem tartozik kb fél millió ft al. Mikor ezt az összeget felvette mi még házasok voltunk. De külön éltünk. Nem tudtam róla h pénzt vett fel. Nem vállaltam kezességet semmit!!!! Tavaly váltunk el. Idén pedig januárban volt Férjem öngyilkos lett hatalmas tartozásai voltak uzsorások felé is. Szóval ezt a fél milliót most rajtam akarják behajtani. Kérdésem az h miért mikor közöm nincs hozzá? Meg h ha nem tudják rajtam behajtani mert nincs "semmim" akkor mi van?
2017. ápr. 1. 04:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat es a segítséget
2017. ápr. 1. 12:01
 12/17 anonim ***** válasza:

Valami ebben a történetben nem kerek...


Más tartozását jogilag nem lehet Rajtad behajtani. Ha mégis ezt teszik, akkor valamilyen módon csak közöd volt hozzá, vagy valamit nagyon félreértesz.


Örököse a gyermeke(i). Ha volt ingatlanja, akkor a tulajdonrészét a gyermeke örökli. Ha volt tartozása, akkor - adott esetben - azt is. Ilyenkor sem Rajtad hajtják be, hanem a kiskorú örökösön.


Tehát valami még mindig nem stimmel a történetben!


Keresd fel személyesen az önálló bírósági végrehajtót, és egyeztess vele! Ha mégis a gyerkőc van a dologban, akkor is jogod van tudni, hiszen Te vagy a gyámja!

Feltételezésekre ne alapozz, hanem pontosan járj utána, hogy miről is van szó!

2017. ápr. 4. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Rendben koszonom. Mar arra is gondoltam hogy odahamisította az aláírásom.( Halála után Kiderült hogy volt ilyen ügye) De hát ahoz tanuk is kellettek nem?
2017. ápr. 8. 17:36
 14/17 A kérdező kommentje:
Annyiban volt közöm hozzá.. Ezt a behajtó mondta telefonba hogy az elég hogy a házastársak voltunk... Az nem baj h nem irtam alá semmit... :/ házastársak voltunk es rajtam akarják behajtani
2017. ápr. 8. 17:38
 15/17 anonim ***** válasza:
Hagyatékin lemondasz a vagyonról és semmi közöd nincs ahhoz. Ha MOK tól jön levél mondj ellent. Míg nincs bírósági végzése küld el a fenébe. Ha volt hagyatéki és nem mondtál le az örökségről akkor egyez meg vele.
2017. ápr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nem volt tudomasom szerint hagyatéki es Fogalmam sincs mikor lesz.. :/
2017. ápr. 9. 08:42
 17/17 anonim ***** válasza:
Végre hajtóval közöl írásban térítvényesen! A hagyatéki eljárás után keresen meg addig nem fizetek semmit , mert még nem örököltem meg! És ezzel egy ídőben írány a rendőrség zaklatásért.:) A tárgyaláson nem örököl meg lakást, mert ha örököl egyez meg velük Vagy nagyobb a hitel mint a lakás értéke mondj le az örökségről állam részére.
2017. ápr. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!