Nagy bajban vagyok?

Figyelt kérdés

Kaptam levelet miszerint a bankszámlámat inkasszózták!! De csak a családi megy rá!

No de egyből elintéztem hogy póstai úton kapjam tehát ez kipipálva!!

De még gyeden vagyok a legkisebb gyerekkel!

És úgy tudom gyerekek után járó pénzből nem vonhatnak!!nagyon félek mert ha ebből levonnak nem tudom mi lesz!!

Tényleg még ilyenkor is tudok beszelni a végrehajtóval?


2016. ápr. 22. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Beszelni addig tudtal volna a vegrehajtoval, amig szandekosan meg nem akadalyozod hogy levonjak a jogos kovetelesuket a szamladrol. A szamladon levo penz eseten nem szamit honnan jott, csak az hogy a te szamladon van - ezert inkasszoznak es nem a csaladit tiltatjak le.


Innentol amugy nemcsak rossz, hanem rosszhiszemu ados is vagy, siman johetnek es lefoglalhatnak, amit csak talalnak.

2016. ápr. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, nagy bajban vagy.


Egyezkedni a végrehajtóval eddig lehetett (jó eséllyel az elmúlt 2-3 évben minimum, ha már inkasszóig jutottál) volna, most már nem fognak veled szóba állni, ha van tulajdonod vagy jövedelmed, amit tilthatnak vagy árverezhetnek.


A számlát teljes egészében lehet inkasszózni, mind1 honnan van rajta a pénz.

2016. ápr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Konkrétan nyakig ülsz a guánóban.
2016. ápr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

GYED-ből csak gyerektartásdíj tiltható. A kifizetőhely nem fogja teljesíteni a végrehajtó letiltását.


A bankszámlán lévő pénz eredete nem érdekel senkit, ahogy bankszámlára megy a családi pótlék, már számlapénznek minősül, nem pedig családi pótléknak. Ettől függetlenül a végrehajtás alól mentes összeget a banknak is rajta kell hagynia. Ez jelenleg 28.500,- Ft.


A végrehajtóval bármikor lehet egyezséget kötni, tévedés, hogy nem!

2016. ápr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves utolsó!

Igen ilyenkor tökjó hogy még belerugnak egyet az emberbe!!

Már beszéltem is velük hétfőn megyek be személyesen!

Valamire csak jutunk egymással

2016. ápr. 22. 19:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Az első történeteket talál ki, a második rémhíreket terjeszt...

magyarok vagyunk, nem?!


Beszélni tudsz a végrehajtóval, de az a kérdés miből tudsz fizetni?

2016. ápr. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Persze, tud beszélni a végrehajtóval aki fog neki ajánlani egy standard 1 éves részletfizetést - ami jó eséllyel sokkal magasabb részletet jelent, mint az eredeti törlesztője (amit ugye nem tudott fizetni). Ezzel igazán ki lesz segítve marhára... Ráadásul ha azzal csúszik azonnal újraindítják a végrehajtást és az inkasszót.


Azt el kell felejteni, hogy a végrehajtó majd megkönnyezi szegény anyukát és azt mondja, hogy jól van fizessen "amennyit tud havonta".

2016. ápr. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Végrehajtója válogatja...


Természetesen nem fog sajnálni senkit, hiszen ilyen munkakörre olyan ember kell, aki túl tud a másik testi-lelki problémáján lépni, mivel a végrehajtás a dolga, nem pedig a sajnálkozás.

2016. ápr. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen mert lehet emberségesen is csinálni pl ha én azt mondom hogy biztonsagosan tudok havi 10.000ft fizetni akkor ő ne mondjon erre 20.000ft
2016. ápr. 23. 18:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, csak ez üzlet nem emberség.... Ha a havi 10,000 nem elég a megtérüléshez akkor nem lesz deal. A kölcsön sem ajándék volt, hanem üzlet.
2016. ápr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!