Nagy bajban vagyok?

Figyelt kérdés

Kaptam levelet miszerint a bankszámlámat inkasszózták!! De csak a családi megy rá!

No de egyből elintéztem hogy póstai úton kapjam tehát ez kipipálva!!

De még gyeden vagyok a legkisebb gyerekkel!

És úgy tudom gyerekek után járó pénzből nem vonhatnak!!nagyon félek mert ha ebből levonnak nem tudom mi lesz!!

Tényleg még ilyenkor is tudok beszelni a végrehajtóval?


2016. ápr. 22. 15:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Már bocsánat, de az egyik kollégám a végrehajtóval egyezkedett, hogy 4 havi részletben kifizeti az összes tartozását.


A végrehajtónak a végrehajtási törvény lehetőségeket biztosít - szinte - mindenre, nem feltétlenül kötelezettségeket ír elő. A cél: Minél hamarabb, minél biztosabban behajtani a tartozást.

Tehát ha az adósnak például van 3 ingatlana, akkor a végrehajtó eldönti, hogy abból csak egyet foglal le, és melyiket, valamint úgy is dönthet, hogy az összeset lefoglalja, de úgy is dönthet, hogy nem az ingatlant foglalja le, hanem a kocsiját, és mellé kivág egy inkasszót.

A tartozás behajtásának módját, mikéntjét ő határozza meg saját belátása szerint.

2016. ápr. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!