Hogy lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés
A párom volt kint két hónapot Németországban dolgozni. Sparkasse kártyát csináltatott. A baj ott kezdődik hogy már alapból nem jutott volna eszébe netbankot csinálni,most meg azzal takarózik,hogy nem elég a német nyelvtudása (akinek jobb annak sem lett volna elég) hogy ezt csináltassanak. Hazajött,megjött a fizu,de mivel egyenleget nem tudunk lekérdezni meg netbank sincs fogalmunk sincs mennyit vehet le.Max bérpapír alapján átszámoljuk mennyi forint az,de hát a tranzakciós díjat sem tudjuk meg semmi. Megnéztem a bankos papírjait,kettőt kapott nincs benne semmi kb csak a pinkódja és ennyi. A kártyát november30al megszüntette de azt sem tudjuk mehet e mínuszba véletlen mert akkor gondolom nem szüntetik meg a kártyát. Adjatok valami tanácsot mert fogalmam sincs mit kéne tenni. A kártyán van német telefonszám,amin lehetne ügyet intézni de hát a nyelvtudás nem elegendő (én pl nem is németes vagyok.)
2016. nov. 16. 09:57
 1/2 anonim ***** válasza:

"A kártyát november30al megszüntette "


Még nincs november 30.-a, akkor a kártya még aktív?

Mert ha igen, akkor egyszerűen odamentek egy olyan automatához, ami eurot is ad ki, a PIN kóddal kivesztek valamennyi pénzt és kértek egyenleget az automatától - ekkor meglátjátok azt is, mennyi pénz van még a számlán.

2016. nov. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, azt nem írtam hozzá, hogy kiválasztjátok az automatánál, hogy euroban vagy forintban szeretnétek kivenni a pénzt, stb.
2016. nov. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!