Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelfelvétel vagy adóstárs...

Hitelfelvétel vagy adóstárs kezes céljából vissza tudnak élni az adataimmal? név,lakcím,aláírás.

Figyelt kérdés
Vagy ezek az adatok akkor is kevesek ha én írtam alá?
ma 06:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Vissza.
ma 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem kell hozzá semmi okmány hogy valóban én vagyok az aki aláírja?

Pl: személyi,lakcímkártya?

ma 06:18
 3/8 anonim ***** válasza:
A bankban hitelszerződés aláírásakor mind az adósnak és az adóstársnak meg kell jelenni személyesen aláírni a dokumentumot. Viszont hallottam olyan esetről hogy valakinek feltörték a Netbankját és úgy sikerült személyi kölcsönt felvenni a csalóknak. Szóval azokat az adatokkal óvatosan. De ezek kisebb összegűek, itt nem kellett adóstársnak lenni. Netbank adatokkal hamarabb visszaélnek a digitális világban, mint az papír alapú igazolványokkal. Ha elveszett igazolvanyról van szó, akkor azzal talán megpróbálhatnak hasonlót, de az is már bűncselekmény lenne.
ma 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Lehet,hogy furcsán hangzik ez a gondolatmenet,de a postán ismerősnek tanúként aláírtam 2 dokumentumot valami ügyet intézett. (Nem hitelt) Így nem néztem,hogy mit írok alá. Lehetséges-e,hogy a postás haszonszerzés céljából elém tesz egy hitellel vagy pénzfelvétellel kapcsolatos iratot és visszaél azzal,hogy én elolvasás nélkül odaírtam az adataimat? Itt gondolok arra,hogy már nem tanúként szerepelnék rajt. Vagy ez teljes mértékkel kizárt és bűncselekmény. Persze,valószínű,hogy én reagálom túl a dolgot csak még nem voltam ilyen helyzetben.

ma 07:54
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Igazából az is lehet, hogy valójában nem az aláírásod kellett nekik, hanem egy izzadtságcsepped, mert klónhadsereget akarnak építeni a postások és átvenni az uralmat az univerzum fölött. Csak a valószínűsége kicsi.
ma 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet,hogy furcsán hangzik ez a gondolatmenet,de a postán ismerősnek tanúként aláírtam 2 dokumentumot valami ügyet intézett. "


Most akkor tanúként írtad alá vagy sem?

ma 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A postás mondta az ismerősnek hogy kell 2 tanú így éngem kértek meg az egyik tanúnak mutatta hol írjam alá így nem is néztem,hogy ott van e hogy tanúk csak aláírtam 2 dokumentumot ahol mutatta.Gondoltam ha postás akkor csak nem veri átt az embert. És megköszönte. Nem volt megbeszélve,hogy tanú leszek csak pont ott voltam csekket befizetni.
ma 08:24
 8/8 krwkco ***** válasza:

"A postás mondta az ismerősnek hogy kell 2 tanú így éngem kértek meg az egyik tanúnak mutatta hol írjam alá így nem is néztem,hogy ott van e hogy tanúk..."

1. Postai meghatalmazást írtál alá, nem hitelfelvételt. A postások ilyennel nem szórakoznak. Túl egyszerű lenne a lebukás.

2. Tanúsítottad, hogy a meghatalmazó előtted írta alá a papírt, ami nem volt igaz. Ha ezzel a meghatalmazott pénzt venne fel és elsikkasztaná, akkor kiderülne, hogy teljes bizonyítóerejű magánokirat hamisításban vettél részt. De mivel a postás ismerte az embert, meg a beteg rokonát, ez nem valószínű. :-)

3. Ilyen esetekre nekem van egy banki aláírásom, ami a személyimen van és egy másik, ahol a keresztnevemnek a végét csak elfirkálom. Ezt ajánlom másoknak is. Kipróbáltam, hogy a másodikat bankban nem fogadják el. :-)

ma 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!