Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van esélyem lakáshitelre 6...

Van esélyem lakáshitelre 6 hónapos munkaviszony után (idén váltottam), nettó 680 ezres fizetéssel, adóstárs nélkül?

Figyelt kérdés

Budapesten vennék egy 35 nm-es panelt 36 millió forintért.

Önerőm az sajnos elég vékonyva (7,5 millió HUF), de elvileg 2024 januárjától már elég lehet 10% önerő is. (41 év alatti vagyok, első lakásom lenne, nincs nevemen semmilyen ingatlan.)

Bankmonitor kalkulátora szerint 180k/hó körül lenne a törlesztő, ez kevesebb, mint a mostani albérleti díjam...


aug. 29. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Működhet, banktól függ. A 180 az még épp benne van az ésszerű határban, mert ekkora fizura olyan max 200 ezres hitelt érdemes bevállalni.
aug. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1: igen, max a bevétel 1/3-át ajánlott hiteltörlesztésre fordítani, ezt én is tartani szeretném.
aug. 29. 16:49
 3/4 anonim ***** válasza:
10%

Minden ott kezdődik hogy a teljes összegre be vagy e jelentve...

A bankot krván nem érdekli hogy bemondásra mennyi pénzed van... rendszeres munkabér utalás címen jön a 680? Vagy csak 240 a többi zsebbe? Vagy egyéb úton?

Ezen áll a kérdés.

aug. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Természetesen full bejelentve 😅 budapesti multi
aug. 29. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!